Corona-uitbraak treft Ter Reede hard in Vlissingen Zeeland zet deur wijd open voor alternatieve kerncentrale Huis van verdachte in zaak Ichelle weer onderzocht 2 JAN VAN DAMME r Column Het is altijd een magisch voorjaarsmoment. Alsof er een startschot afgaat: boe ren rukken uit, er wordt geëgd, ge plant, gezaaid, heel het Zeeuwse platteland wordt langs de liniaal gelegd. Zo ver is het nog niet. Toch voelt het voorjaar. niet, maar het leek wel spitsuur op Scherpbier. De ene na de andere auto sjeesde voorbij. Zonnebril op het hoofd, voet op het gaspedaal, opzij opzij opzij, de knoppen staan op uitbotten en we hebben onge lofelijke haast, dat gevoel. DE STELLING Vandaag: Ik heb zin in ouderwets winkelen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters SOMMISE NEDERLANDERS VERTELLEN HUN POLITIEKE VOORKEUR Tholenaar ontsnapt nipt aan overval Geen treinen dit weekeinde SINT PHILIPSLAND Sunrock wil park aanleggen omdat Rijk die kans biedt Op dit moment zijn 24 cliënten die thuiszorg van WVO Zorg krijgen positief getest. Daarnaast zijn 15 medewerkers uit het thuis zorgteam van Ter Reede besmet. Ook bij bewoners die geen zorg van WVO Zorg krijgen, zijn coronabe smettingen vastgesteld. Om zicht te krijgen op het aantal besmettingen onder bewoners van het gehele woonzorgcentrum, is er nauw contact met de GGD. Ook bij een viertal woningen van verpleeg huis Vondellaan zijn bewoners en medewerkers positief getest. Bij de andere delen van Ter Reede zijn geen coronabesmettingen. In overleg met de GGD en l'Es- caut (verhuurder van de apparte menten) heeft WVO Zorg di verse maatregelen genomen om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan. Zo zijn onder meer de supermarkt en de bakkerij geslo ten. Bewoners kunnen hun bood schappen telefonisch bestellen. Extra schoonmaak De kapper, de pedicure en de schoonheidssalon in het gebouw van Ter Reede gaan nog niet open. Verder zijn er extra schoonmaak- rondes en staan er in het gebouw desinfectiezuilen. Alle maatregelen gelden in ieder geval tot en met 9 maart. Bewoners wordt met klem verzocht de lande lijke coronamaatregelen in acht te nemen. Ondanks uitval in het thuiszorgteam van Ter Reede, lukt het de thuiszorg om de zorg te kun nen blijven bieden in Ter Reede. Dit met hulp en inzet van collega's van andere teams. De thuiszorgme dewerkers dragen bij alle cliënten persoonlijke beschermingsmidde len. Bij de garageboxen naast het huis van de verdachte waren zwarte schermen opgetrokken. Vanuit de achtertuin van de woning werd water weggepompt. Waar precies naar gezocht is, wil het OM niet zeggen. Ook zwijgt het OM over waarom het onderzoek nodig is. Het lichaam van Ichelle van de Velde werd afgelopen weken in de len gevonden in het Uitwaterings kanaal bij Retranchement. Volgens de politie lag ze daar niet sinds haar vermissing, medio december. Waar ze in de eerste weken daarna was, wordt nog onderzocht. H. (44) werd drie weken geleden, nog voor de vondst van het li chaam, in haar huis aangehouden. Vorige week werd haar voorarrest met negentig dagen verlengd. Gisteren werd bekend dat er een kennisconsortium is opgericht om extra vaart te zetten achter de ont wikkeling van thoriumcentrales. Daardoor is de techniek mogelijk al over vijftien jaar beschikbaar. Eer der werd ervan uitgegaan dat het niet vóór 2045 of 2050 zou zijn. Nu het sneller lijkt te gaan, wil het provinciebestuur kijken 'of en hoe de kansen hiervan voor Zee land benut kunnen worden'. Gede puteerde Jo-Annes de Bat ver wachte een enorme 'economische en kennisimpuls' als het lukt hier 'een dergelijke unieke centrale te helpen ontwikkelen'. Impuls Zee land is in gesprek met het consor tium, dat bestaat uit de kennisin stellingen NRG/PALLAS, TU Delft en DIFFER en reactorontwikkelaar Thorizon. Een thoriumcentrale, een ge- smoltenzoutreactor met thorium als splijtstof, geldt als een alterna tieve vorm van kernenergie. Het voordeel is dat er minder afval wordt geproduceerd, dat bovendien veel minder lang radioactief blijft. week op Scherpbier landde. Op dat prachtige binnendijkje op de grens van de vroegere gemeenten Oostburg en Groede leek de voor jaarskoorts volop te hebben toege slagen. De potplanten werden uit de schuur gehaald. Een ploeg groenwerkers was bezig met het opsnoeien van de niet meer zo jonge populieren. Veel mannen in oranje hesjes zaagden de maan dagse rust in stukken. Althans, dat wilde ik hier opschrijven. Maar kloppen deed die aanname niet. Stilte was ook zonder de zagers ver te zoeken. Waar ze vandaan kwa men en naartoe gingen weet ik om vanuit Middelburg halverwege de Groe en Oostburg uit te komen. Ik las in de krant al klachten van inwoners van Turkeye. Vanwege de rigoureuze afsluiting van de N61 tussen IJzendijke en Schoon- dijke wordt een groot deel van het rijdend blik omgeleid over Water landkerkje. Pal langs buurtschap Turkeye. Belgische oplegger. Leeg waar schijnlijk. De chauffeur was hoog in zijn Scania nog beter bekend met de route dan ik. In de toch be slist niet flauwe bochten naar Oostburg zoefden tegemoetko mende camions rakelings voorbij. Alsof ook zij het voorjaar in hun bol hadden. Opzij, opzij, we heb ben ongelofelijke haast. N61 er geen gras over laten groeien. Vandaag weer open. Ik help het West-Zeeuws-Vlaande- ren hopen. Het leek wel spitsuur op Scherpbier woensdag 3 maart 2021 Haas Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik begrijp niet waarom de ter rassen niet open zouden mogen 2121 stemmen 71% 24% JE RAA&T NOOIT OP WIE IK PEZE KEER SA STEMMEN ZIERIKZEE Een automobilist uit Tho- len is maandagmiddag ontkomen aan een over val in Zierikzee. De 49-ja- rige man stond met zijn bedrijfsauto op de car poolplaats aan de Gou- weveerseweg, toen er rond 14.20 uur opeens een man met een breek ijzer opdook. Die trok aan het portier, maar kreeg dat niet open. De automo bilist ging er snel vandoor. Volgens de politie had de dader een donkere huids kleur en droeg hij een donkerblauwe hoodie met een capuchon. Hij was 1,65 tot 1,70 meter lang. Getuigen kunnen bellen met 0900 8844. RILLAND Vanwege verschillende werkzaamheden aan het Zeeuwse spoor rijden za terdag en zondag geen treinen tussen Bergen op Zoom en Vlissingen. NS zet bussen in, de vertra ging is maximaal 45 minu ten. Op één plek hebben de werkzaamheden ook gevolgen voor het weg verkeer. Omdat ProRail onderhoud uitvoert aan de spoorwegovergang in de Haltestraat (Stations- buurt Rilland-Bath) is die van vrijdagavond 23.00 uur tot uiterlijk maandag ochtend 2.00 uur dicht. Verkeer en verkeer tus sen Rilland en Krabben- dijke wordt omgeleid. Sunrock, het bedrijf dat een zonnepark wil aan leggen bij de Krammers luizen, zegt dat te willen doen omdat het Rijk die mogelijkheid biedt. De overheid wil de aan leg van het zonnepark gunnen aan Windpark Krammer (Zeeuwind en Deltawind). Toch biedt het ook andere bedrij ven de kans om een plan in te dienen. Dat vinden Zeeuwind en Deltawind 'krom'. Sunrock ziet dat anders. Die laat weten van de mogelijkheid ge bruik te willen maken. ,,Op die manier verze kert het Rijk zich van een concurrerende aan bieding en houdt het de maatschappelijke kos ten zo laag mogelijk." In het woonzorgcentrum van Ter Reede in Vlissingen is een grote corona-uitbraak vastgesteld. Zowel bewoners als medewer kers van het thuiszorgteam Ter Reede zijn besmet geraakt met het virus. Maurice Steketee Vlissingen De politie heeft gisteren op nieuw onderzoek gedaan in en om de woning van S.H. aan de Markt in Aardenburg. H. wordt verdacht van de moord op Ichelle van de Velde uit Oost burg. Volgens het Openbaar Mi nisterie (OM) gaat het om 'nader sporenonderzoek'. Bob Maes Aardenburg De provincie gaat zich sterk maken voor de komst van een thoriumreactor naar Zeeland. Deze zou al in 2035 in bedrijf kunnen zijn. Rolf Bosboom Borssele Ik merkte het toen ik eerder deze Het was overigens een hele klus Ik reed er in het kielzog van een Dat ook de asfalteerders op de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2