MEDIA CULTUUR 27 h p|us tv gids Die Chantal Janzen heeft het maar makkelijk, met visagist Leco van Zadelhoff en stylist Fred van Leer in haar kielzog. Nu kunnen 'gewone stervelingen' ook profiteren van hun expertise in Chantal's Beauty Camper. Terwijl ze Chantal blijft slapen maakte, waarin ze ging logeren bij andere beroemdheden, kreeg Chan tal Janzen op Instagram vaak de vraag van fans: 'Kun je niet eens langs bij gewone mensen?' Zo werd Chantal komt werken geboren, waarin ze mee loopt met mensen in allerhande beroepen. ,,Leuk, maar toen zeiden ze: 'Jij hebt makkelijk praten, je ziet er altijd goed uit met een Leco en een Fred'. Terwijl ik heus ook zelf zit te klooien met een oogpotloodje van de Hema of Miss Sporty'', zegt de presentatrice. Het bracht haar wel op een ander idee, want ja, de beschik king hebben over zo'n visagist en stylist is inderdaad wel erg lekker. ,,En verdient niet iedereen dat op z'n tijd?'' Dus deed ze een oproepje op Insta gram - een creatieve goudmijn voor Janzen - en in anderhalf uur tijd had den 730 mensen hun moeder, zus, vriendin, buurvrouw of collega aan gemeld voor een make-over. En zo scheurden Janzen (42) en haar posse - Leco van Zadelhoff (52) en Fred van Leer (44) - afgelopen zomer relatief lockdownvrij voor het nieuwe RTL 4- programma in een suikerspinroze camper kriskras door Nederland. Drie vrienden, al zingend en grap pend, met Leco achter het stuur. De rest heeft geen rijbewijs. ,,Het voelde als een schoolreisje. We werden elke dag getest, dus we konden bijna zorgeloos op pad'', zegt Janzen. ,,Maar het is niet alleen jolig- Heftig dat niemand die we voor de spiegel zetten begon met iets positiefs over zichzelf heid. Als we op locatie aankwamen, draaide het om het verhaal. En dan voel je de coronaregels ineens toch. Vaak is zo'n make-over best emotio neel en nu konden we dus niet knuf felen met een kandidaat.'' Verwennerij De drie gingen naar mensen die wel een dagje verwennerij konden ge bruiken. ,,In hun eigen omgeving, zoals ze op een normale maandag ochtend de deur opendoen. Datvond ik belangrijk'', zegt Janzen, die op de dag dat de kandidaten in de watten worden gelegd hun werk overneemt. ,,Het zijn gewone mensen met her kenbare verhalen. De jonge moeder die geen tijd heeft voor zichzelf, de hondentrimster die leeft voor haar viervoeters en eigenlijk al jaren een 'lockdownlook' heeft.'' Van Zadelhoff knikt. ,,Neem die vrouw van de hondentrimsalon. Zij zag voor de spiegel een grote en lelijke vrouw, zei ze.'' Van Leer, er dwars doorheen: ,,O! Zij zag eruit als een filmster.'' Janzen: ,,Echt heftig dat niemand die we voor de spiegel zetten begon met iets positiefs over zichzelf.'' Van Zadelhoff: ,,En dan laat je met kleine, simpele handelingen - het is geen hogere wiskunde - zien wat die kunnen doen met een mens en geef je ze ineens zelfvertrouwen.'' Voor Van Leer werkten de opna mes relativerend. Het 'schoolreisje' kwam midden in een ellendige peri ode, waarin een compromitterend filmpje van hem werd gelekt en hij overvallers zijn huis uit moest wer ken. ,,Het was een heftige tijd en dan is het fijn als je met vrienden op pad bent'', zegt de sterrenstylist. ,,Het gaat nu goed met me, maar ik moet nog wel fitter worden. Ik heb last van coronamoeheid.'' Geen filter ,,Het was tof om met twee goede vrienden een programma te maken. We katten op elkaar, we hebben geen filter onderling en dat is denk ik ook herkenbaar'', zegt Van Leer. Maar hij had vooraf wel zijn beden kingen. ,,Ik ben bijvoorbeeld een egoïstische performer, tja, zo ben ik gewoon. We hebben alle drie een ego, hoe werkt dat dan?'' Van Zadel hoff knikt: ,,We hebben respect voor elkaars business en kunde. Ik vind het mooi hoe jullie je werk doen.'' Van leer: ,,Dat is waar, we overleggen ook veel, we hebben de wijsheid niet in pacht.'' Uiteindelijk, zegt Van Zadelhoff, is het een programma geworden waar velen behoefte aan hebben in coronatijd. Janzen: ,,Veel mensen lopen al maanden in een huispak, maar je uiterlijk is gewoon heel belangrijk voor hoe je je voelt, hoe oppervlakkig dat ook klinkt.'' woensdag 3 maart 2021 Media&Cultuu r verdient een Fred en Leco Marlies van Leeuwen 44 —Chantal Janzen Chantal trekt met haar ster renteam het land door. ,,Je uiterlijk is gewoon heel belang rijk voor hoe je je voelt.'' FOTO RTL Chantal's Beauty Camper is vanaf vandaag elke woensdag om 20.30 uur te zien op RTL 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27