JOL Prinses (15) vliegt al uit De Dragons zijn terug SCP waarschuwt voor gevaar van zoeken naar zondebokken in coronacrisis Walcheren Alexia gaat in Wales naar dezelfde school als haarvader destijds, het prestigieuze Atlantic College P7 De magie? 'Er is zo veel vindingrijkheid' P28-29 'Vertel ons wanneer we weer kunnen doen waarin we goed zijn'. De boodschap van de Terneuzense winkeliers en horecaondernemers was duidelijk. Ze kwamen gisteren bijeen op de Markt, vroegen aandacht voor hun situatie en smeekten om perspectief. Burgemeester Jan Lonink sprak later de menigte toe. zeeland 2 Terwijl in de eerste crisismaanden saamhorigheid heerste, is het ver trouwen in de medemens tijdens de tweede golf beduidend afgeno men, constateren de onderzoekers in het rapport Een jaar met corona dat het SCP vandaag publiceert. Zo namen niet alleen de span ningen tussen jong en oud toe, maar ook tussen mensen met een kwetsbare en een goede gezond heid. Een groot deel van de Neder landers legt de schuld voor het hoge aantal virusinfecties onder jonge ren vooral bij de jeugd zelf, dankzij hun 'coronafeestjes'. Eerder in de crisis waren juist mensen van Azi atische afkomst de gebeten hond, omdat het zou gaan om een 'Chi nees' virus. SCP-directeur Kim Putters zegt daarover in een interview met deze krant: ,,Heel vaak gaat een crisis ge- De wrijving is er al, maar escaleert gelukkig nog niet paard met stigmatisering, ook nu. Daarom zeggen we tegen de over heid: let hier op, want zondebok ken aanwijzen in een crisis kan er toe leiden dat de spanningen tussen bevolkingsgroepen oplopen. Die wrijving is er al, maar escaleert ge lukkig nog niet.'' Het is volgens Putters de taak van de overheid om ervoor te zorgen dat alles in het juiste perspectief wordt gezien. Het moet volgens de SCP-directeur niet zo zijn dat bij elke stap richting meer vrijheden voor de ene groep, er jaloezie ont staat bij de andere. ,,We moeten niet in de zondebokgroef komen, de gedachte dat er mensen worden voorgetrokken.'' Bij een aantal groepen heeft de langdurige crisis er echt ingehakt, constateert het Sociaal en Cultureel Planbureau ook. Zo zijn jongvol wassenen beduidend ontevredener over hun leven dan voor de corona- crisis en worstelen ze met proble men op het gebied van werk en in komen. Ouderen op hun beurt zien de kleinkinderen veel minder vaak en hebben minder sociale contac ten. De angst voor het coronavirus be rokkent ons emotionele schade, al dus Putters. „Mensen hebben het afgelopen jaar steeds vaker ervaren dat iemand in hun omgeving het virus kreeg - sommigen moesten hiervoor zelfs naar een digitale be grafenis. We moeten niet onder schatten hoe groot het effect daar van op ons welzijn kan zijn op lan gere termijn.'' P8 14°C Nieuwsmedia Samenleving dreigt te splijten De coronacrisis kan grote ver deeldheid zaaien tussen bevol kingsgroepen, waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). De overheid moet voor komen dat de vlam in de pan slaat. Edwin van der Aa Den Haag —Kim Putters, directeur SCP woensdag 3 maart 2021 Flink wat ruimte voor de zon pzc.nl Ook voor het laatste JA regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1