Hulst raakt ijle populieren aan de einder kwijt 6 MIDDELBARE SCHOLEN DEUREN WEER OPEN De leerlingen van het Zwin College in Oostburg kunnen niet langer in hun pyjama de les volgen. Met mondkapjes op de gang, 1,5 meter afstand en in halve klassen mogen ze weer naar school. ,,Ik moet nu weer om half 7 uit bed, in plaats van tien minuten voor de les begint." WIE HELPT ONS AF VAN ONZE WINTERCOLLECTIE NU HOGE KORTINGEN f ondkapje op! A MM Helemaal over de neus! En houd 1,5 meter I afstand! Goed bezig mannen!' Rector Mirjam van Schoonhoven moest gisteren tij dens de eerste schooldag hier en daar een leerling instrueren. Maar de meeste scholieren zijn al met de regels bekend. Aan de entree krijgen ze een appel van de plaat selijke Jumbo en een chocolade hartje van de transitiewerkgroep Promotie Marketing van de ge meente Sluis. Wie vergeet een mondkapje mee te nemen, krijgt er een bij de receptie. Van Schoon hoven: ,,De tweede keer ook nog, maar als ze het een derde keer ver geten, moeten ze een uurtje na blijven." Van Schoonhoven is maar wat blij dat het Zwin College weer alle leerlingen mag verwelkomen, en niet alleen de eindexamenkandi daten. ,,Dit is voor de scholieren en de docenten beter." De middelbare school moet wel aan allerlei regels voldoen. Mondkapjes in de gangen en iedereen moet altijd 1,5 meter afstand houden. In halve klassen komen de leerlingen, verspreid over de ochtend, de ene week drie dagen en de andere week twee da gen naar school. Het is passen en meten. ,,Daarom hebben we een tent voor de school gezet. In de aula is het tijdens de pauze lastig afstand houden." Ook tussen de lessen door is dat moeilijk. Leer lingen lopen naast elkaar als ze van het ene naar het andere lokaal moeten. Femke van Waesberghe (16) mocht tijdens de lockdown ge woon naar school. Ze doet later dit jaar eindexamen havo en had daarom af en toe gewoon les. ,,Het was heel leeg, ik zat in de klas al leen op een bankje. Andere leer lingen zaten dan 1,5 meter ver derop, ook alleen in een bankje. Ik ben blij dat ik nu mijn vrienden weer zie." Door het online onder wijs heeft Femke wel een achter stand opgelopen. ,,Zoals zo veel leeftijdsgenoten. Zelfstudie is ge woon lastig. En de omschakeling van echte naar online lessen, heeft veel tijd gekost. Daardoor hebben Ik snap het niet. Haal iedereen naar school, of niemand we minder tijd gekregen om de stof te leren. Waar je eerst een halfjaar de tijd voor had, moet je nu in twee maanden weten." Om half zeven opstaan Jasmine Bolsius (12) en haar 13-ja- rige klasgenoot Bart Buijze zitten in de brugklas en hebben dik twee maanden alle lessen vanuit huis gevolgd. ,,Eerst was het wel lekker thuis", zegt Bart. ,,Ik kon tien mi nuten voor de les uit bed rollen. Je kon in pyjama de les volgen. Nu sta ik weer om half 7 op." Jasmine kwam erachter dat het thuis moei lijker is je op de les te concentre ren. ,,Je bent snel afgeleid. En een hele dag achter de laptop les vol gen en daarna nog huiswerk doen, is echt irritant. Ik kwam soms een hele dag niet buiten." Eindelijk ziet Bart zijn vrienden weer. ,,Maar niet allemaal, omdat we in halve klassen zitten. Dat snap ik niet. Haal iedereen naar school, of niemand." Hij ziet nog een nadeel. ,,Dat mondkapje. Dat moet thuis niet op." Bel gerust voor een afspraak naar 0115614082 of 0654692044 's morgens van 10.00 -12.00 en van 13.30-17.00 uur uiteraard zonder verplichting. Vlietstraat 15,Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam Voorbijgangers blijven achter de afzetlinten aan de Hulster Nieuw- landweg even staan om te kijken of een foto te maken. Het is dan ook behoorlijk indrukwekkend te zien hoe de hoge canadapopulie ren een voor een geveld worden. Het was hard nodig, zegt de ge meente Hulst. De bomen die langs het Michelstadtpad staan zijn oud, 'op' en vormen een gevaar voor passanten: bij het minste zuchtje wind, breken er takken af. Dichter Hendrik Marsman had al oog voor populieren toen hij zijn gedicht Denkend aan Holland schreef: Rijen ondenkbaar ijle populieren als hooge pluimen aan den einder staan. De populieren ruimen het veld voor jonge bomen. Die worden in het najaar geplant. Welke soort moet nog worden bepaald. In de tussentijd worden er wilde bloe men gezaaid aan de boomloze kant van het park. Het kappen neemt een paar dagen in beslag. De Hulster Nieuwlandweg wordt tijdens de werkzaamheden niet afgesloten, verkeer kan gewoon passeren. Wel is het voorste deel van het Michelstadtpad afgesloten voor fietsers en voetgangers. dinsdag 2 maart 2021 VL Weer vroeg op en naar school Bob Maes Oostburg -Bart Buijze (13), brugklas Met veel gekraak en een harde plof valt een van de 37 populie ren in het Hulster stadspark om. De bomen worden gekapt en maken plaats voor jonge bomen. Sophie Stockman Hulst Femke van Waesberghe vindt het examenjaar pittig in deze coronatijd maar vertrouwt erop dat ze volgend jaar gaat studeren, FOTO ANNE HANA Geen boom is tegen een kettingzaag bestand. Ze moeten wijken, omdat de oude bomen een gevaar vormen. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 58