Puntje appeltaart zorgt voor een verwenmomentje II II jk Onze showroom is geopend Zonweringen 0ok vja whatsApp 06 -18330477 Opstaan en... nee, niet de laptop, naar school! 6 Bel of mail snel voor een afspraak T: 0118-552721 lnfo@paczonweringen.nl PAC Polderdijk ï°Terïngspecialist Bedrijfsweg13 '"beland 4387 PD Vlissingen Nog eens 250 appelpunten zijn naar verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen gebracht. En er was taart voor het personeel van Adrz in Goes. Het is normaal een hard loper, dat appeltaartje van Bid food. Heel wat horeca-onderne- mers zetten 'm op de kaart, als hun zaken zijn geopend. ,,Nu dus niet. Maar als het dan toch weg moet, dan maar liever zo", zegt teamleider logistiek Sjaak Otte van Bidfood. ,,We zijn niet zo van de voedselverspilling", vult zijn collega teamleider ver koop Rachel de Wijs aan. ,,Dus proberen we er wat leuks mee te doen." Wekelijks wordt halt gehouden bij de Voedselbank Schouwen- Duiveland. Diepvriesvlees, fris drank, sauzen: je kunt het zo gek niet bedenken of Bidfood leverde het de afgelopen maanden af. Op zoek naar meer mensen die wel een extraatje kunnen gebruiken, kwamen ze nu bij ouderen en zorgpersoneel uit. En daar zijn ze bij Zeeuwland hartstikke blij mee, reageert servicemedewerker Geerd Dijkstra. ,,Eten doet het altijd goed", zegt Mensen zitten hele dagen alleen thuis. Breng je wat lekkers, dan wordt dat echt gewaardeerd Dijkstra - die de taartpunten ver deelt over Steenzwaenshof in Nieuwerkerk, De Veste in Zierik- zee en De Tienden in Zoutelande. ,,Mensen zitten hele dagen thuis. Breng je wat lekkers dan wordt dat echt gewaardeerd." Zeker weten, zegt ook Aad Wil- lemse van de bewonerscommissie van De Veste. Het isolement is enorm onder ouderen sinds co rona, ziet hij in zijn nabije omge ving. ,,Hier wordt écht van geno ten. Mensen zijn dankbaar voor al les wat je voor ze doet." Michiel Bouwman Zierikzee De schelle schoolbel heeft de fel heid van een wekker die je even daarvoor nog hebt laten snoozen. Trrrrring! Geen ontkomen aan. Maar als de ochtendpauze voorbij is, gaan de leerlingen van PPZ vlot terug naar de lokalen. Op eentje na. Je wilt ze gewoon op school hebben. Ze moeten met andere leerlingen optrekken Rinze van der Bijl is blijven zit ten. Letterlijk dan, want de vwo-2- leerling staat er goed voor. Hij zit al leen aan een tafeltje omdat hij ge mist had dat zijn eerste lesuur uit viel. Bonjour, zal zijn docente Frans mevrouw Wiersma hem straks wel toewerpen. Gelukkig is ze een fijne docente. ,,Het is ook leuk om weer met elkaar in de klas te zitten", zegt Rinze. ,,Thuis les volgen was wel re laxed, maar aan de andere kant ook best saai. Je zat de hele ochtend ach ter je laptop." V2a, de klas van Rinze, is ver- deeld in drie groepen. Iedere groep mag op een andere dag naar school. Soms is dat dus twee keer per week, soms één keer. Een beste uitdaging voor de roostermakers, erkent rec tor Peter van der Gaag. Daar komt nog bij dat examenleerlingen om de dag naar school mogen. ,,En we kijken of we bepaalde examenleer lingen toch elke dag naar school kunnen laten komen. Omdat ze aangaven daar behoefte aan te heb ben en omdat het voor hun ont wikkeling richting examen nodig is. Met die organisatie zijn we deze week nog bezig. Dat maatwerk heeft tijd nodig." Snel schakelen Van der Gaag is tevreden over de eerste ochtend. Eigenlijk gaat het als vanzelf, merkt hij op. ,,Leerlin- gen kunnen snel schakelen. Ik vind het ook heerlijk dat ze er weer zijn. Je wilt ze gewoon op school heb ben. Ze moeten met andere leerlin gen optrekken, met docenten. In het voortgezet onderwijs ontwik kelen ze zich van puber tot j ongvol- wassene." De terugkeer van de leerlingen betekent ook dat de onderwijzers weer écht voor de klas staan. Maar zo vanzelfsprekend als dat klinkt, is het niet. ,,Er zijn er bij die zelf tot de kwetsbare groep behoren of die een partner hebben die daartoe be hoort'', legt Van der Gaag uit. ,,En we hebben docenten die mantel- zorger zijn. Die zijn voortdurend aan het zoeken naar het evenwicht tussen lesgeven in de klas en de vei ligheid. We weten van een aantal collega's dat ze het moeilijk vinden. Evengoed proberen ze om er te zijn. Dat vind ik heel knap. Ze rekken zichzelf op om er voor de leerlingen te zijn." Vaccineren Dat docenten geen hoge prioriteit hebben als het gaat om vaccineren voelt niet goed bij de rector. Signa len over risico's bereiken hem ook. Van der Gaag: ,,Ik heb begrip voor alle keuzes die ministers moeten maken bij de vaccinatie. Toch voelt het bij onderwijzend personeel moeilijk dat hun gevraagd wordt het risico te nemen en dat intensief testen of vaccinatie niet worden ge boden. Ik snap dat. Als jij voor de klas moet staan en in die dynamiek je werk doet, is het moeilijk dat je niet wordt beschermd." dinsdag 2 maart 2021 t Bel of mail snel Leerlingen uit 2 havo/vwo van Pontes Pieter Zeeman krijgen weer les in de klas van docente Laura Hollestelle. Scholieren die min of meer hetzelfde profiel volgen, mogen naast elkaar zitten. Wel in een vast koppel, de hele dag. foto katja van noort Schelle schoolbel valt niet te snoozen Je kunt het wegkieperen of je maakt er anderen heel blij mee. Bij horecagroothandel Bidfood kiezen ze voor het laatste. Maandag werden 720 superde- luxe punten appeltaart uitge deeld aan ouderen die in ap partementgebouwen wonen van Zeeuwland. Esme Soesman Zierikzee -Geerd Dijkstra, Zeeuwland Vlnr Geerd Dijkstra van Zeeuwland, Aad Willemse van de bewo nerscommissie van De Veste, teamleider logistiek Sjaak Otte van Bidfood en teamleider verkoop Rachel de Wijs van Bidfood met de appeltaarten. foto katja van noort Ballonnen en vlaggetjes bij de hoofdingang verraden een be scheiden feestje, maandag op het Pontes Pieter Zeeman (PPZ). 350 leerlingen kunnen eindelijk weer in de klas les vol gen in plaats van op een compu terscherm. „Heerlijk dat ze er weer zijn." -Peter van der Gaag, Pontes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50