hh m plus tv gids wjnm MEDIA CULTUUR 27 Alles is anders in coronatijden, ook de uitreiking van de Golden Globes. Over pyjamaprijzen, haperende internetverbindingen en stevig aangetast glitter- en glamourgehalte. De belangrijkste winnaars EDITIE 78 at Jodie Foster een Golden Globe zou winnen voor haar bijrol in het recht bankdrama The Mau- ritanian, had bijna niemand voorspeld. Foster zelf ook niet, zo bleek tijdens de uitreiking van de prestigieuze film- en te levisieprijs zondagnacht (Nederlandse tijd). De wereldberoemde actrice, met naast haar echtgenote Alexandra - eve neens in een zijden pyjama - en hondje Ziggy, viel bijna van haar eigen bank van verbazing. Het moment stond symbool voor de complete ceremonie die vanwege de co- ronapandemie voor 90 procent van Zoomconnecties aan elkaar hing. Alleen de presentatie door Tina Fey en Amy Poehler vond plaats in een deftig aange klede zaal. Iedere host had zijn eigen de cor (de een in Hollywood, de ander in New York), dat dan weer wel. Even na de start van de liveshow leek de toch al bizarre 78ste Golden Globe Awards uit te lopen op een fiasco. Er kwam geen reactie van acteur Daniel Ka- Dit had allemaal evengoed per mail plaats kunnen vinden luuya die een beeldje won voor zijn ac teerwerk in Judas and the Black Messiah. Niet omdat hij geen moeite nam de plechtigheid bij te wonen, maar door een matige internetverbinding. Het bleef ge lukkig bij die ene hapering. Na een lange pijnlijke stilte was alsnog een korte dank- speech van een opgeluchte Kaluuya te horen. Capuchontrui Corona tastte ook het gebruikelijke glit ter- en glamourgehalte aan. De geëmotio neerde weduwe van Chadwick Boseman (vooral bekend van de Marvelhit Black Pantherdie postuum een Globe won voor zijn rol als jazzmuzikant in Ma Rai- ny's Black Bottom hees zichzelf in een oogverblindend goudkleurige jurk en ook winnares Anya Taylor-Joy (The Queen's Gambitnam de moeite voor een rode- loperwaardige outfit. Anderen als Jason Sudeikis (Ted Lassovonden een plaats aan de keukentafel in een capuchontrui wel voldoende. Een fascinerend schouwspel, al ont kwam je nooit aan de gedachte die Fey en Poehler in het begin al hardop uitspraken: ,,Dit kon allemaal evengoed per e-mail plaatsvinden.'' dinsdag 2 maart 2021 GO Media&Cultuu r Dankspeech In pyjama Gudo Tienhooven Zittend op hun de bank krijgen Taylor Boseman (boven), Judie Foster (onder) en Anya Taylor- Joy (rechts) hun prijs uit gereikt. Actrice Rosie Perez (rechts) is wel in de zaal aanwezig om een prijswinnaar bekend te maken. foto's ap, reuters 44 —Tina Fey, Amy Poehler Beste dramafilm: Nomadland. Beste komedie/mu sical: Borat Subse quent Moviefilm. Beste actrice dra mafilm: Andra Day in The United States vs. Billie Holiday. Beste acteur dra mafilm: Chadwick Boseman in Ma Rai- ney's Black Bottom, m Beste actrice komedie/musical: Rosemund Pike in I Care a lot Beste acteur komedie/musical: Sacha Baron Cohen in Borat Sub- «8 sequent Moviefilm. Beste animatiefilm: Soul. Beste televisieserie drama: The Crown. Beste televisieserie komedie/musical: Schitt's Creek. Nomadland. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27