O 0 O Dinja van Liere debuteert in 'Special' met dubbelslag Jeroen Kramer schudt het GoRuna-circuit op Middelburgse rugbyers zien geen meerwaarde in deelname Debuut met nederlaag 11 maandag 1 maart 2021 Plantinga Tennis Sportcompetities op het hoogste ni veau mogen onder strikte voorwaarden van start gaan. Diverse bonden zijn daarop ingehaakt en inmiddels al opge start, zoals het volleybal en waterpolo. De rugbybond volgt dat spoor nu. Maar zonder Oemoemenoe. ,,We vinden het maatschappelijk niet verantwoord'', verduidelijkt Van Dijk. ,,Maar ook niet naar de rest van onze le den. Het kost veel geld omdat de spelers drie keer in de week getest moet wor den en dat is voor een kleine groep spe lers binnen onze vereniging.'' ,,Ik ben er persoonlijk ook geen voor stander van dat de competitie weer wordt opgestart. We zijn allemaal ama teurs en moeten maandag gewoon weer werken voor een baas. Om dan half Nederland door te reizen om te spelen, dat lijkt me niet verstandig." Niet alleen daarom ziet de Middel burgse club geen meerwaarde in een herstart. Maar ook omdat de resultaten in de competitie geen consequenties zullen hebben. Alle clubs herstarten volgend seizoen sowieso op hetzelfde niveau als dit seizoen. Van Dijk weet wel waarom er toch Het kost veel geld omdat de spelers drie keer in de week getest moet worden gespeeld gaat worden. ,,Dat heeft met spelritme te maken en met het Neder lands team. Eind mei speelt het Neder lands team een belangrijke interland tegen België en op deze manier kunnen de internationals wedstrijdritme op doen.'' Oemoemenoe heeft op dit moment geen internationals binnen de gelede ren waardoor deelname aan de compe titie ook dat doel niet dient. Oemoeme- noe is niet de enige vereniging die de herstart aan zich voorbij laat gaan. Tot nu toe hebben zestien clubs hun deelname toegezegd (Ascrum, Diok, Eemland, Groningen, The Hookers en The Dukes). De ereklasse bestaat uit zestien teams. De bond biedt ook de mogelijkheid om lopende de competi- tie alsnog in te stappen. Toen de competitie dit seizoen in ok tober werd afgebroken, had Oemoeme- noe drie wedstrijden gespeeld. LIZA DE WILD DE MEERN Dressuuramazone Dinja van Liere uit Kapelle heeft in de eerste Grand Prix Special uit haar loopbaan meteen een dubbelslag geslagen. Ze werd eerste en tweede met scores boven de 74 procent. Van Liere, tegenwoordig woonachtig in Uden, presteerde dat in De Meern in de KNHS-Roelofsen Horse Trucks Dressuur Competitie. ,,Ik vond het spannend om de Special te rijden, maar wel leuk'', vertelde ze na afloop. Met de KWPN-hengst Hermès won ze de gecombineerde wedstrijd voor Grand Prix en Grand Prix Special met een score van 74,716 procent. Met haar tweede paard Haute Couture kwam ze een fractie lager uit, namelijk op 74.043 procent. Twee weken geleden presteerde ze met Hermès ook al ijzersterk in het Groningse Tolbert. De combinatie won toen de Grand Prix. ,,Ik vond het nu nuttig om met beide de Special te rijden om te kijken hoe ze er voor staan.'' Ze werd niet teleurgesteld. Doha Thamar Zweistra heeft haar toernooi in Doha afgesloten met een zesde plaats. Tij dens de Grand Prix Freestyle van het CHI Al Shaqab, een vijfsterrenwedstrijd, kreeg de Zeeuwse 77,220 procent van de jury. Zweistra reed in Doha met Hexagon's Double Dutch. Met haar slotoptreden ver diende ze 5000 euro. Vrijdag werd ze ook al achtste in de Grand Prix. Bij de paradressuur werd Tessa Baaijens- Van de Vrie uit 's-Heer Hendrikskinderen vijfde in de kür op muziek. Met haar paard Happy Grace verdiende ze 69,375 procent. Eerder werd ze tweemaal derde in haar klasse, Grade 4. Sjaak Sinke Axel De atleet uit Zaandam klokte, on der het toeziend oog van vriendin Eline Langeveld, een pr van 1 uur 8 minuten en 56 seconden. Dat was ruim onder zijn oude per soonlijk record van 1.09.59, waar bij aangetekend dat het uitstekend loopweer zonder wind bij een temperatuur van 3 graden. In de januari-editie van Go- Runa-circuit was Kramer al de snelste in Axel en Hoofdplaat. Hij verwees nu Erwin Harmes naar de derde plaats die vorige week 1.16.57 liep. Edwin de Neijs, al de snelste in Oostburg en Perkpol- der, verbeterde zijn persoonlijk beste tijd op de halve marathon 1.12.50, goed voor plek twee. Leonie Ton boekte op de halve marathon een persoonlijk record van 1.23.48 en dat was twee minu ten sneller dan haar oude record. Ze gaat nu ruim aan de leiding, voor Lisz Verbeek die 1.32.26 op de rol heeft staan. Met de afgelasting van de Kust- cross in Vlissingen ook de laatste crosswedstrijd van de atletiekka- lender. De Scheldesportcross en de Den Inkelloop werden al eer der geschrapt. PM 11 Dennis Plan tinga (foto) is ook na de zomer de hoofd trainer van korf balvereniging Swift. De Mid delburger gaat dan zijn elfde seizoen in. Swift is op het veld hoofdklasser en in de zaal over- gangsklasser. Mogelijk wordt dit seizoen nog gespeeld op het veld. In de zaal niet meer. 6-3 7-6 Tennisster Le sley Pattin ama- Kerkhove is er zaterdag niet in geslaagd om door de kwalifi caties van het WTA-toernooi heen te komen. De Zierikzeese verloor in de eerste voor ronde met 6-3 7-6 (3) van de Russin Anna Blinkova. Patti- nama-Kerkhove, die 181ste staat op de wereld ranglijst, trof het niet met de lo ting: Blinkova is namelijk de nummer 69 van de wereld. Middelburg - Hans van Dijk, voorzitter Het seizoen van Oemoemenoe is afgelopen, ook al is er wel de moge lijkheid om weer te gaan spelen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De Wemeldingse rugbyster Liza de Wild (25) leed zaterdag bij haar debuut in het Nederlands team een dikke ne derlaag. Spanje was in eigen land met 87-0 te sterk voor de Oranje-vrouwen. De Wild, speelster van het Utrechtse RUS, startte in de basis in Guadalajara. Nederland kreeg de eerste try al na twee minuten tegen en daarna bleef Spanje, één van de toplanden in Eu ropa, komen. Halverwege was het 46-0. Liza de Wild is de derde De Wild in Oranje. Eerder speelden haar broers Veron en Noah al in jeugdteams van Nederland. a (0 Jeroen Kramer (foto) heeft za terdag de stand in het GoRuna- circuit op de halve marathon behoorlijk overhoop gegooid. Oemoemenoe voelt niks voor herstart competitie De rugbycompetitie in de ereklasse wordt begin april hervat, maar het Middelburgse Oemoemenoe laat deze herstart aan zich voorbij gaan. ,,Wij vinden het maatschappelijk niet verantwoord'', aldus voorzitter Hans van Dijk. Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43