Kiki houdt die ene vraag: kan ik nog beter? vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar 10 Haase tegen Murray zorgt voor déja vu in Rotterdam welkom bij Xjindepender Op haar 29ste had Kiki Bertens veel redenen kunnen verzamelen om te stoppen met tennis. Maar na een operatie en maandenlange revalidatie keert ze vandaag in Doha terug op de baan, voor een nieuwe, mogelijke laatste missie. Voor het eerst in tien jaar tijd maakte Kiki Bertens de jaarwisseling 'wak ker' mee. En bouwde ze even later in de Hol landse winter een sneeuwpop met haar vader. Dat ze een familiemens is, een huismus, kwam niet als een verrassing. Maar twee langere perio des thuis - eerst door corona en daarna vanwege de revalidatie na een achillespeesoperatie - gaven Bertens de bevestiging dat het leven zonder proftennis haar meer dan goed be valt. Niet constant dat vliegtuig in, vliegtuig uit en leven uit de koffer. De aanhoudende stress van partijen, toernooien, de rankings. Bertens kan prima zonder. Op haar 29ste had dit uitzonder lijke jaar zomaar voor het besef kun nen zorgen dat het tijd was voor het leven zonder tennisracket. Bertens hintte er al vaker op, dat ze niet tot haar 35ste speelt. Ze heeft een kin derwens. En is geen pure tennislief- hebber in de zin dat de tv altijd aan staat. Integendeel, de Australian Open ging afgelopen maand goed deels aan haar voorbij. Al die gegevens, tegen het decor van een pandemie en een voor haar zeldzame blessure hadden haar pensioen in een stroomversnelling kunnen brengen. Ze is de beste Ne derlandse tennisster ooit, dankzij haar hoogste ranking (4). Ze haalde de halve finale op Roland Garros, de kwartfinale op Wimbledon, won tien WTA-titels en verdiende 11,5 miljoen dollar aan prijzengeld. En dat alles voor een aanzienlijk deel bereikt op eigen kracht, zonder noemens waardige steun van de bond. Kijkend in de spiegel had Bertens afgelopen winter kunnen zeggen: Kiki, hartstikke goed gedaan. Als introvert meisje met chronische faal angst de wereld overwonnen, ge groeid als speelster en mens. Strik eromheen, uit met die schijnwerpers. En dan beginnen aan dat andere le ven, bijna zeker wetende dat ze het befaamde zwarte gat probleemloos zou omzeilen. Maalstroom Maar vijf maanden na haar laatste partij op Roland Garros staat Bertens vandaag gewoon weer op de baan. In Doha, tegen Jelena Ostapenko, de totaal onberekenbare speelster die je als het tegenzit zo het toernooi uit knikkert. En meteen weer terug werpt in de maalstroom van reizen, Ik denk zeker dat ik het niveau nog heb, anders was ik niet al hier geweest trainen, spanning, keuzes. Maar Bertens heeft nog af te reke nen met een paar vragen, die het afgelopen jaar bleven komen. ,,Heb ik er echt alles uitgehaald? Of kan ik nog verder komen?", vatte ze zaterdag tij dens een virtuele persconferentie vanuit Qatar samen. ,,Zo lang ik dat gevoel heb, kan ik het nog niet afslui ten. Dus ja, hier ben ik gewoon weer." Het beter doen dan ze heeft ge daan. Het is nogal wat voor iemand met haar cv. De top 3 bereiken op de wereldranglijst, een finale van een grand slam spelen, daar hebben we het dan concreet over. In een tijd waarin gevestigde sterren als Serena Williams en Simona Halep zich fel verzetten tegen een definitieve machtsovername van unieke talen ten als Naomi Osaka en Iga Swiatek. Zelf viel Bertens na maanden zonder toernooien vorige week voor het eerst sinds tweeënhalf jaar uit de top 10. Er wacht haar dus een fors karwei. ,,Maar ik denk zeker dat ik het niveau nog heb, anders was ik niet op dit moment al hier geweest." Misschien vier dagen per jaar staat ze op zonder ergens 'iets' te voelen, vertelt Bertens. ,,Maar dat ik van die chronische pijn rond de achillespees ben verlost, is heel erg fijn." Eind oktober liet ze twee 'bothaak- jes' bij haar achillespees verwijderen. De revalidatie verliep voorspoedig. Maar met vijf maanden zonder par tijen is het te vroeg om nu hoge ver wachtingen te scheppen. ,,Maar de uitdaging van wedstrijden winnen, die heb ik echt gemist de afgelopen tijd." Het competitiedier, die al onnoe melijk baalt van een verloren potje kaarten, is nog niet getemd. Dus be gint ze als 'Bertens 2.0 of 3.0' aan een nieuwe, misschien wel laatste missie. maandag 1 maart 2021 PM Kiki Bertens. ,,De uitdaging van wedstrijden winnen, die heb ik echt gemist.'' foto reuters Rik Spekenbrink Rotterdam - Kiki Bertens (29) ROTTERDAM Het door af meldingen geteisterde ABN Amro-toernooi begint vandaag met twee Neder landers in het hoofdtoer nooi. De partij tussen Robin Haase en Andy Murray (bei den 33), de eerste avond partij, is het aardigste affi che. Dertien jaar geleden troffen beide spelers elkaar ook in Ahoy, Haase won toen. Inmiddels zijn beide spelers uit de top 100 ge zakt en maakten zij dank baar gebruik van een ge gunde wildcard. Murray won het toernooi in Rotterdam in 2009, door in de finale Rafael Nadal te verslaan. Het wordt de zesde deelname van de Schot. Haase prijkt voor de dertiende keer op het schema, een record. Botic van de Zandschulp is de tweede landgenoot. Hij treft de Kroaat Borna Coric. We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. Ook elke autoverzekering is anders. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw bolide past. Ga naar independer.nl en bespaar gemiddeld 258 euro per jaar! zorgverzekeringen, energie, hypotheken, woonverzekeringen, mobiele telefonie, internet, autoverzekeringen en meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42