Hamilton blijft ijveren voor meer diversiteit 7 Van Barneveld emotioneel na eerste PDC-zege na terugkeer Pleidooi Hashimoto voor publiek tijdens de Zomerspelen in Tokio Zilveren plak Souwer op WK Popyrin: eerste zege ATP-Tour TENNIS De Australiër Alexei Popyrin heeft het ATP-toernooi van Singa pore gewonnen. De 21-ja- rige Popyrin, de nummer 114 van de wereld, was in de finale te sterk voor de Kazak Aleksandr Boeblik. Het was voor het eerst dat de Australiër een toernooi op het hoogste niveau won. De overwinning kwam tot stand in drie sets: 4-6 6-0 6-2. Boeblik is de nummer 46 van de wereldranglijst. Popyrin stond voor het eerst in de finale van een ATP-toernooi, dat hij dus gelijk winnend afsloot. Gut-Behrami is niet te stuiten SKIËN Lara Gut-Behrami (29, foto) heeft de wereld beker op de super-G ver overd. De Zwitserse ein digde als tweede tijdens de wereldbekerwedstrijd in het Italiaanse Val di Fassa. Ze is niet meer te achter halen door haar concurren ten. Gut-Behrami steekt in uitstekende vorm. Ze won de afgelopen dagen twee afdalingen in Val di Fassa. Op de super-G gaf ze 0,59 toe op de Italiaanse Fede- rica Brignone. De Franse wereldkampioen Mathieu Faivre won de reuzensla lom vóór de Zwitser Marco Odermatt. ROEIEN Sophie Souwer (33) heeft bij de WK indoor roeien zilver behaald. De Nederlandse finishte na 2000 meter in 6.49,00. Al leen de Amerikaanse Kir- sten Kline was sneller (6.45,80). Het WK-brons was voor de Canadese Ma- rilou Duvernay. De WK werd dit jaar virtueel ge houden. Oorspronkelijk was het Chinese Shanghai de gastheer, maar door de coronapandemie ging dat niet door. Iedere deelnemer roeide in eigen omgeving op de ergometer. Souwer roeide eerder in de Holland Acht, die zesde werd. Haar grootste succes had ze met de dubbelvier, waar mee ze de wereldtitel ver overde in 2017. Raymond van Barneveld haalde tijdens zijn rentree op de PDC ProTour zijn eerste succes. De Hagenaar won zaterdag het derde toernooi van het Players Championship (Super Series 1). ,,Wauw", stamelde Barney, die tienduizend Engelse ponden won met de toernooizege zaterdag na af loop voor de camera van de PDC. ,,Nadat ik vorig weekend mijn Tourkaart pakte was het een stress volle week. Alles moest gepland worden om hier te komen", aldus Van Barneveld, die op dag één en dag twee snel uitgeschakeld werd. ,,Op de eerste dag speelde ik tegen Stephen Bunting, halvefinalist op het WK. Ik dacht nog: kom op PDC, geef me even een betere kans. Gis teren boekte ik een goede overwin ning, waarna ik verloor van Danny Noppert omdat hij een 15-darter gooide. Vandaag ging alles zoals het moet gaan. Ik had de focus zoals ik die de laatste twee, drie jaar eigen lijk niet meer heb gehad. Ik ben zo ongelofelijk blij." Van Barneveld verdiende vorig weekend een Tourkaart op de Q- School en is daarom na zijn eerdere pensioen officieel weer profdarter. In Bolton liet hij zien nog altijd met de top mee te kunnen. ,,Natuurlijk heb ik getwijfeld of ik het nog zou kunnen, maar dankzij mijn nieuwe management heb ik de laatste maanden elke dag getraind. Dat heb ik nog nooit gedaan in mijn leven. Natuurlijk trainde ik wel, maar niet zoals nu. Als ik geen zin had, belde mijn manager om te benadrukken dat ik echt moest gaan trainen. En dat vijf keer per week. Al mijn focus lag bij het behalen van een Tour- kaart." ,,En toen stond ik ineens hier en merkte ik direct: hier is het niveau veel hoger. Ik vroeg me af of ik het Je moet er zelf in blijven geloven en nooit opgeven nog zou kunnen. Maar ik geloof in mezelf, natuurlijk. Maar toch: wauw. Ik heb vandaag tegen Mer- vin King gespeeld, dat soort wed strijden kunnen altijd twee kanten opgaan. Maar je moet er zelf in ge loven en nooit opgeven'', jubelde de Nederlander, die trots is op zijn overwinning op Cullen. ,,Ik vond het heel wat om tegen hem te spelen, hij staat er ook goed voor op de Order of Merit. Maar ook zij voelen de druk en daar probeer ik van te profiteren. Hij begon dub bels te missen, maar dat deed ik ook. Uiteindelijk draait alles om zelfvertrouwen. Ik heb nog nooit een dag gewonnen op de Pro Tour en vandaag lukt het ineens." Van Barneveld was in zijn laatste jaren voor zijn pensioen vaak erg negatief na een nederlaag en heeft nog steeds moeite om om te gaan met verliespartijen, zo geeft hij toe. Geloof in jezelf ,,Ik was gisteren zo depressief toen ik verloren had. Ik ging naar mijn hotelkamer en mijn vriendin Julia zag dat, maar ik zei haar dat ik dit kan. Julia steunt me al maanden en mijn team doet alles voor me. Nu blijkt waar dat toe kan leiden. Ik ben zo blij. Ik besloot terug te keren en natuurlijk vraag je je dan af of het nog wel gaat lukken. Maar: ja, ik kan dit! Alles begint met geloof in jezelf. Vorige week was ik op papier nog een amateur in Duitsland, een week later win ik een toernooi op de Pro Tour. Dat lukt alleen met zelfvertrouwen." ROTTERDAM Zevenvou- dig wereldkampioen Le- 1 wis Hamilton (foto) blijft ijveren voor meer - gelijkheid en diversiteit in de Formule 1. „Zolang ik lucht in mijn longen heb, zal ik blijven vechten voor verande ring'', schreef de coureur van Mer cedes op Twitter, voorafgaand aan de presentatie morgen van zijn nieuwe bolide voor het komende seizoen. Hamilton was vorig jaar een grote aanjager van Black Lives Matter en op zijn aandringen was er elke race aandacht voor de strijd te gen racisme. De Brit knielde voor aanvang van de races en stak zijn v arm met gebalde vuist om hoog. Een aantal coureurs 1Kb volgde zijn voorbeeld, an- m deren, zoals Max Verstap pen, bleven staan. Hamil ton verlengde begin deze maand eindelijk zijn contract bij de Duitse renstal. Onderdeel van de eenjarige deal is de vorming van een liefdadigheidsorganisatie die zich inzet voor meer diversiteit en tegen uitsluiting is van groepen in de autosport. ,,Verandering is nog steeds nodig. De ongelijkheden in onze sport en in de wereld zijn er nog steeds. We moeten blijven stre ven naar gelijkheid en kansen voor iedereen'', aldus Hamilton. Hashimoto verwees naar an dere sportevenementen waar al in beperkte mate fans wor den toegelaten. ,,Als je denkt aan de mogelijkheid de Spelen zonder toeschouwers te hou den, vragen atleten zich af waarom dat elders wel kan'', zei Hashimoto volgens de krant Asahi Shimbun tegen Japanse media. ,,Iedereen streeft naar een snel besluit zodat fans zich kunnen voorbereiden met de aanschaf van tickets en het vinden van hotels.'' Hashimoto volgde vorige week Yoshiro Mori op, die terugtrad nadat er ophef was ontstaan omdat hij zich seksistisch had geuit. Eerder hadden officials al gezegd dat er mogelijk op verschillende momenten wordt bepaald of Japanse toeschou wers welkom zijn en of dat ook geldt voor fans uit andere lan den. BANCA GENEHAii maandag 1 maart 2021 'Alles begint met zelfvertrouwen' Barney was dolblij na zijn zege op Joe Cullen. foto pdc Roy van den Berghe Rotterdam - Raymond van Barneveld TOKIO Bij de Spelen moeten toeschouwers welkom zijn. Dat zegt Seiko Hashimoto, de nieuwe voorzitter van het or ganisatiecomité, ondanks zorgen over het houden van een mega-evenement in coro- natijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39