Tom Boere jubileert met strafschop a la Totti Adviezen werpen hun vruchten af 5 maandag 1 maart 2021 MYRONBOADU dit Feyenoord nog wel in staat tot een ijzersterke eindsprint? Advocaat gelooft er nog in. ,,Tegen FC Groningen hebben we woensdag laten zien dat het er nog in zit. En de eerste helft tegen AZ ook.'' Feyenoord speelt de komende vier wedstrijden driemaal in de eigen Kuip. Tegen VVV, Emmen en Fortuna Sittard. Daarnaast gaat de ploeg al snel op be zoek bij PSV in Eindhoven. Die reeks moet worden aangegrepen om de meu belen te redden in Rotterdam-Zuid. Pascal Jansen, trainer van AZ, legde de vinger op de zere plek. ,,Als het te- genzit bij Feyenoord, zie je ze ook echt wegzakken'', zei Jansen. Het was de coach al vaker opgevallen en het ge beurde na rust weer bij Feyenoord. Kijk in dat opzicht naar de manier waarop Steven Berghuis er in de slot fase oerend hard in vloog bij Pantelis Hatzidiakos. Het leverde de aanvoerder zelf een blessure op. Advocaat be schermde zijn captain, maar beaamde toch een beetje wat Jansen had gecon cludeerd. ,,Als je zo de doelpunten weg geeft, dan krijg je geen energie in de ploeg maar juist het tegenovergestelde." Het was de tweede week op rij dat Boere scoorde voor de club waar voor hij sinds de winterstop uit komt. Na zijn overgang van Türk- gücü München had hij zes wed strijden nodig om op gang te ko men, maar na vorige week tegen Hallescher FC scoorde hij nu weer. Dat deed hij op historische grond, namelijk in het Fritz Walter Sta dion. Dit stadion is vernoemd naar de aanvoerder van het West-Duitse nationale team dat in 1954 voor het eerst wereldkampioen werd. Het stadion ligt pittoresk op een berg, de Betzenberg. In 2006 plaatste Italië zich hier voor de kwartfinale van het WK. Vér in blessuretijd bij 0-0 benutte Tom Boere benut voor de 25ste keer in zijn loopbaan een strafschop Francesco Totti een omstreden strafschop tegen Guus Hiddinks' Australië. Zaterdag schoot van de zelfde stip, in hetzelfde doel én in dezelfde hoek als Totti. Die treffer was de 25ste van Boere uit een strafschop. Voor FC Oss was hij het vaakst succesvol vanaf de stip (10 keer), maar ook bij FC Twente was hij op schot uit straf schoppen (8 keer). De andere penalty's benutte hij voor Hoogstraten (3), Türkgücü (2), Uerdingen (1) en nu SV Meppen (1). Alleen namens AA Gent en FC Eindhoven legde hij nooit aan vanaf elf meter. Boere mist zelden. Alleen in het shirt van FC Oss een keertje tegen MVV. Doelman Bo Geens lag in de weg. Saillant: Geens keept nu bij TOP Oss. Myron Boadu heeft inmid dels een keur aan mensen die hem adviseren. Van Kees Kist tot Ron Vlaar en van zijn vader tot Zlatan Ibrahimovic. „Maar uiteindelijk zal ik het zelf moeten doen'', zei de 20- jarige aanvaller van AZ na zijn hattrick tegen Feyenoord. Doelpunten maken móest hij gisteren van zijn moeder. Dat is toch over het algemeen de meest kritische van het gezin Boadu. „Maar zelfs zij begon erover'', vertelt hij. ,,Dan weet je dat er echt druk op staat.'' Meestal voorziet vooral zijn vader hem van advies. ,,Dat ik vaker moet schieten van af stand bijvoorbeeld." Pa Boadu zal blij zijn geweest met de eerste goal tegen Feyenoord. Van zijn zus hoort hij dan weer vaker dat hij 'schijt moet hebben' voor de goal. ,,Ze wil gewoon dat ik minder nadenk, dat ik gieriger word. Ik denk dat ze wel een beetje gelijk heeft.'' Zoals hij vindt dat AZ- legende Kees Kist ook best een punt heeft als die zegt dat Boadu agressiever voor de goal moet worden. Van Ro nald de Boer moet Boadu beter leren koppen en van Zlatan Ibrahimovic moet hij nog harder werken om ook maar een beetje in de buurt te komen van het fysiek van de Zweedse spits. ,,Ik zag hem revalideren in Amerika na zijn kruisbandblessure. Zoiets ga ik nooit meer zien in mijn leven, denk ik.'' Met broer Reginald tenslotte analyseert hij zijn wedstrijd doorgaan rustig voor de tele visie in diens kamer. ,,Hij heeft van de familie het meest ver stand van voetbal. Al met al denk ik dat mensen een moord zouden doen voor ad vies van al deze mensen.'' Myron Boadu was de beul van Feyen oord. Hij scoorde drie keer voor AZ. FOTO PRO SHOTS 11 Myron Boadu staat deze com petitie op 11 doelpunten in 22 wedstrijden. Vijf doelpunten maakte hij tegen Feyenoord. Tom Boere scoort vanaf elf meter voor FC Twente. foto anp De uit Terneuzen afkomstige Tom Boere was zaterdag weer trefzeker voor SV Meppen in de Derde Bundesliga. De Zeeuwse spits in Duitse dienst zette zijn ploeg kort na rust vanaf elf meter op een 2-1-voorsprong bij Kaiserslautern. Uiteindelijk werd het 2-2. Rudy Boogert Kaiserslautern Francesco Totti scoort voor Italië tegen Australië. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37