2 EREDIVISIE PSV - AJAX PSV redde gistermiddag het gezicht en herstelde zich na de domper in de Europa League. Door een nieuwe dreun in de slotfase lijkt het seizoen wel definitief voorbij. Eran Zahavi is bij PSV ineens een sterke spits COLUMN HUGO BORST De jongen is vroeg een echte man geworden. Denzel Dumfries is een aanvoerder, een leider. Voorop in de strijd met een majestueus lichaam. Zoals hij daar staat, man: een kathedraal. Als hij gaat bewegen dreunt de aarde. Bam bam bam. Een winnaar. Bijna alle duels, over de grond en door de lucht, zijn voor hem. Ben je voor hem óf met hem, dan voel je je sterk. Ben je tegen hem, dan kun je geïntimideerd raken. Er zijn weinig voetballers naar wie ik zo graag kijk. Of hij nou boos is of lacht. Hij heeft zo veel expressie, het ziet er zo goed uit. Laatst stoot hij dat prettige hoofd aan een lichtmast. Want zo hoog komt hij dus, PSV's Grote Vriendelijke Reus. Hij stort ter aarde alsof hij zojuist in een frontlinie de volle laag heeft gekregen. Een ijselijke schreeuw. Sommige mensen die hem nog niet zo goed kennen denken: is Denzel ge sneuveld op het veld van eer? Niemand op het veld of langs de kant is in paniek hoor. Zijn collega's weten het intussen wel. Denzel moet een paar keer per wedstrijd even lig gen. Nadat hij nogal theatraal is gevallen, staat hij weer op. Zo versiert hij veel vrije trap pen en strafschoppen. Heel af en toe waagt hij, superon- sportief, een fopduik. Ik verheugde me gisteren op de duels tussen hem en Dusan Tadic. Eigenlijk is er in Nederland niemand beter dan de aanvaller van Ajax. Hij heeft de bal gedresseerd. Dat ding luistert gedwee naar deze Servische baas. Omdat Dusan sterker is dan je denkt (500 keer opdrukken per uur, ook 's nachts) kom je er niet aan. Niemand ontneemt hem de bal. Terwijl hij de bal afschermt, heeft hij de medespe ler in de ruimte al gezien. Vroeger zeiden ze dan: hij legt ze neer op je stropdas. Ach ach ach, zo veel gevoel in de linkervoet. Ajax? Het begint en ein digt bij Dusan Tadic. En als het eens niet loopt, dan bedelt hij bij de scheidsrechter. En zijn tegen standers haalt hij het bloed onder de nagels van daan. Schreeuwen, vallen - een beetje zoals Dum fries. Enfin, gisteren komen die twee elkaar tegen. Ze zijn elkaars directe tegenstander. Rond een straf schop voor Ajax loopt het flink uit de klauwen. Denzel veroorzaakt 'm, Dusan benut 'm. Een lange neus. En dan gaat het los. Ze willen elkaar aanval len. Zelfs na het laatste fluitsignaal. Die van Dusan houden Dusan in bedwang. Die van Denzel hou den Denzel in bedwang. Wat blijkt: Denzel heeft Dusan pussy genoemd. Pussy. Ik snap nu Dusans woede wel. Zoiets zeg je niet tegen hem. Da's te licht. Tegen Dusan zeg je iets over zijn moeder. Picka ti materina of zo. Ik ga dat niet vertalen. Op zulke beledigingen rekent Du- san. Daar lacht hij vervolgens om. Niet pussy. Pussy is te lief. Dat maakt hem razend. Dusan zei iets over de moeder van Denzel. We weten allemaal wat. Denzel had natuurlijk moeten lachen. Gebaartje. Tussen duim en wijsvinger twee centimeter en dan lachend zeggen: ,,Hoe dan? Hoe dan?'' Dumfries is een leider. Zoals hij daar staat: man, een kathedraal Denzel Dumfries grijpt naar zijn hoofd en is ontzet. De man die in mei zo ongelooflijk graag met een hoofdprijs afscheid wil nemen van PSV, weet dat zijn missie op het punt staat om te mislukken. Uitgerekend de zo geïnspireerde aanvoerder maakt in de slotfase per ongeluk hands in het eigen strafschopgebied van PSV. Hij heeft drie hele jaarsalaris sen en nog een stel bonussen over voor een misser van Dusan Tadic, maar ziet de Serviër vanaf elf meter dwars door het midden raak knallen. Weg kans om Ajax nog zenuwachtig te maken. Einde seizoen? Ja, normaal ge sproken speelt PSV alleen nog voor de tweede plek. Een on dankbare positie die alleen voor de financiële toekomst heel be langrijk kan zijn. Tadic en Dumfries ruziën na de 1-1 door, wat wel redelijk symbool staat voor de wedstrijd. 'Een emotioneel duel', klinkt na afloop uit de monden van meer dere actoren. Er wordt over en weer gescholden en ploeggeno ten moeten de grote meneren uit de eredivisie tegenhouden om elkaar niet te lijf te gaan. PSV- reserve Armando Obispo houdt Dumfries in bedwang en onder an deren Davy Klaassen houdt Tadic weg bij de rechtsback van de Eind- hovenaren. ,,Hij riep nare dingen", zegt de Ajacied over zijn collega. ,,Hij moet niks over mijn moeder zeggen", geeft Dumfries aan. Bedaard Als het brandje is geblust en de ge moederen zijn bedaard, oordelen PSV-trainer Roger Schmidt en zijn collega Erik ten Hag over het inci dent. ,,Hoort er allemaal bij", zeg gen ze na een rommelige topper bijna in koor. ,,Allemaal niet te groot maken." Schmidt berust in de op een na slechtste uitslag voor PSV en laat zien geleerd te hebben van het eerdere gedoe met scheids rechters of een VAR. Ondanks een paar discutabele momenten toont de Duitser zich nu een rustig 'ver liezer'. Ten Hag vindt dat Ajax met 1-1 heeft gewonnen. Schmidt vindt dat onzin: ,,Wij hebben gewoon gelijkgespeeld." Tegen een matig Ajax lijkt PSV lang af te stevenen op een zege. In het Philips Stadion komt de ploeg met de slimme Mario Götze in de gelederen veel beter voor de dag dan in de vorige edities. Hij staat vrijwel altijd op de goede plaats en met kleine ingrepen en passes is 'Super Mario' weer enorm effectief. ,,Götze doet eigenlijk nooit iets fout", zegt Ten Hag na afloop met bewondering. Eran Zahavi is bij PSV ineens een sterke spits, die veel meer doet dan alleen een vrije trap binnen schie ten. Hij zet overtuigend druk en Oekraine De Nooijer wint in 150e duel FC Twente Zeeuwse resultaten minimaal maandag 1 maart 2021 Oo o, Denzel Dumfries, dacht ik. Met de rechtsback van PSV is niet zo gek veel mis. Een keurig opgevoede jongen, die rij kelijk laat profvoetballer is geworden. Dat zie je. In aanleg is hij gewoontjes. Hij is zelfs uitgerust met harde voeten. De bal springt nogal eens weg, om dat Denzels wreef niet met velours is overspan nen. Toch stelt iedere trainer hem op, zelfs de bondscoach. GO PSV redt het Rik Elfrink Eindhoven PSV bleef zonder overwinning in zijn laatste 14 wedstrijden tegen Ajax, AZ en Feyenoord in alle competities (W0-G5-V9). PSV - Ajax 39. Zahavi Mvogo Dumfries Teze Viergever Max Thomas 75. Vertessen 90+2. Tadic (p) Opstellingen Stekelenburg Rensch 46. Schuurs Timber Martinez Rosario 72. Gutierrez Boscagli Götze Zahavi Malen Blind Alvarez 56. Kudus Klaassen Gravenberch 80. Brobbey Antony 56. Neres Haller Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 0 Bradley de Nooijer uit Oost-Souburg speelde zater dag de 150ste wedstrijd in het profvoetbal. Hij kwam in de slotfase in het veld bij zijn Oe- kraiense club Vorskla Pol tava, dat toen al met 3-1 leidde tegen Oleksandriya. Dat werd de eindstand. Het was zijn tweede duel voor de club na zijn overstap eerder deze maand van Vii- torul Con stanta waar voor hij 111 duels was uit gekomen. Zijn andere 37 duels speelde hij voor FC Dordrecht. Godfried Roe- meratoe (foto) uit Oost-Sou burg was de enige Zeeuw in de eredivisie die niet verloor. Met FC Twente speelde hij met 2-2 gelijk in de derby bij Hera cles Almelo. Roemeratoe stond van het eerste tot het laatste fluitsig naal op het veld. De Zeeuwse ver dedigers Bart Nieuwkoop (Feyenoord) en Jan-Paul van Hecke (Hee renveen) verlo ren elk. Dat gold ook voor assistent-trai ner Gérard de Nooijer bij Sparta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34