MEDIA CULTUUR 17 maandag 1 maart 2021 niet in beeld was. Hun andere doch ter Montana besloot met vriend Dirk in Nederland te blijven. Zagen we in het eerste seizoen vooral hoe de familie zich in het zweet werkte om Chateau Marillaux tot luxe optrekje om te toveren, in het tweede seizoen - dat er kwam na klinkende kijkcijfers en een Gouden Televizier-ring - keken we toe hoe het chambre d'hotes eindelijk open ging voor gasten. Hoe veelbelovend en gezellig het er allemaal ook uitzag op tv, in het derde seizoen kondigden de Mei landjes na precies een jaar in Frank rijk aan toe te zijn aan iets nieuws. ,,We willen wat anders, maar wat precies, dat weten we nog niet. Weet je wat het is, het is natuurlijk heel leuk, zo'n chambre d'hotes, maar je kan zelf nooit 'ns in je duster naar be neden'', zei Martien. En dus zette het gezin voor de tweede keer een com pleet verbouwd kasteel in de ver koop, met een flink prijskaartje (1,25 miljoen euro). Ondertussen lagen de Meilandjes met hun huishoudster Nadège in de clinch, die naar huis werd gestuurd bij gebrek aan werk. Ze deed haar beklag op Facebook, kreeg bijval, en uiteindelijk werd de ruzie bijgelegd. In het vierde seizoen hielpen de Meilandjes haar zelfs in haar zoektocht naar een nieuw stulpje, maar zonder succes. De Meilandjes hadden inmiddels al hun nieuwe droomhuis gevonden: een boerderij in Hengelo. Maar dat de gezinsleden apart van elkaar woon den op het perceel lag niet in lijn met het bestemmingsplan van de ge meente. En dus was de familie ge noodzaakt wéér op zoek te gaan naar een nieuw optrekje. Leuk, zo'n chambre d'hotes, maar je kan zelf nooit 'ns in je duster naar beneden Bommetje Voor Maxime Meiland zag het er, ondanks het slechte nieuws van de gemeente, aanvankelijk rooskleuriger uit. Zij vond de liefde bij cameraman Leroy. Vorige week legde het minis terie van Sociale Zaken en Werkgele genheid echter een bommetje onder de nieuwe reeks, die vanaf vandaag te zien is op SBS 6. De kleine Claire mag slechts vijf keer per jaar te zien zijn op tv, anders wordt het gezien als kinderarbeid. Talpa liet weten in ge sprek te zijn met het ministerie om te zoeken naar een oplossing. Eén horde is al genomen: Chateau Marillaux is onder voorbehoud verkocht voor circa 1 miljoen euro. Rest de vraag: komen er überhaupt nog nieuwe seizoenen, nu Claire minder te zien zal zijn? Wordt ver volgd. A Van links naar rechts: Chateau Marillaux in Frankrijk, de familie in het seizoen van 2019, de boer derij in Hengelo en de presentatie van de nieuwe wijncollectie La Famille. FOTO'S WESSEL DE GROOT, ARJAN GOTINK, ANP —Martien Meiland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17