We vieren het boek nu Wie is toch de 26 auteur van deze megabestsellers? DEZE WEEK Nadat Nathalie John 30 Irving las, gooide ze het roer rigoureus om .||r Op het boekenbal 16 wordt al 75 jaar gedanst en gesjanst 4 Goeie zaak Bij boekhandel Riemer Walinga krijg je advies op maat 6 Geld geluk Ellen en Bob hebben een verzameling van meer dan 2600 boeken 7 Egbert Jan Innerlijke tweestrijd als deel van de menselijke natuur 22 Tweestrijd Waarom twijfelen soms ook goed voor je is 29 BV De Liefde Na een leven vol hobbels is zeeman Albert terug bij zijn jeugdliefde Gracia 43 Joost mag 't weten 'Mag het wat minder met al die moeilijke boeken in mijn leesclub?' 44 Puzzelen Win Apple Airpods Pro, een steelstofzuiger of een grill Hoe ontspan jij in deze maffe tijd, vroeg ik aan collega's toen ik bij dit magazine kwam. Een greep: de paar denstal uitmesten. Netflix kijken tot het op is. En ook: 's avonds nooit een scherm, alleen een boek. Klinkt alle maal aanlokkelijk. Nou heb ik geen paard. En geen geduld voor series. Maar naast mijn bed ligt altijd een grote stapel boeken naar me te kij ken. Sinds kort lees ik ze weer. Als mijn ogen tollen van laptop en phone, dwarrelt alles neer bij wit papier met zinnen die me meenemen naar elders. Ik verheugde me op meer boeken tijdens de Boekenweek. We waren op de redactie al enthousiast bezig met onze boekenweekspecial. En toen kwam het bericht dat de Boe kenweek wordt verplaatst naar de zomer, als de winkels hopelijk weer open zijn. Dan komen ook het boe kenweekgeschenk en het boeken weekessay uit. Het geplande thema is dit jaar toepasselijker dan ooit: tweestrijd. Wij waren ook in dubio. Wat te doen met onze special? We waren er snel uit: het boek vieren we nu, om de boekhandel en auteurs te steunen. Want straks is het misschien te laat, veel boekhandels staan op omvallen. Terwijl: hoe fijn is het om te grasduinen langs schappen. Naar huis te gaan met een boek waarvan je het bestaan niet kende. Misschien wel een boek tegen te komen dat je leven rigoureus op z'n kop zet, zoals Nathalie Slot vertelt op pagina 31. men 8 Roxane van Iperen en Hanna Bervoets Over complotten, idealen en de thema's van nu 35 Fijn spul Dichter Lieke Marsman verdrijft stress op haar spijkermat 36 Boekentips De beste romans, strips, thrillers en kookboeken van dit moment Vanaf 6 maart staan boeken in de schijnwerpers tijdens 'Het voorwoord van de Boekenweek'. Met program ma's en online festiviteiten, onder andere bij lezersplatform Hebban. Wij vieren mee. En op de Boeken week inde zomer ga ik me vanaf nu verheugen. Want verheugen ontspant ook. COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos z Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar a Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook@admagazine Instagram ad_nl g GERDAVAN WaGENINGEN Sara van Gorp ZATERDAG 27 FEBRUARI 2021 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83