OZCAN AKYOL CDA: supermarkt laten betalen voor 'doorstart' van mkb drc >mparken 6 Uw eigen recreatiewoning op het meest complete vakantiepark van de Veluwe Open daaen Column De Nederlandse schrijver Marieke Lucas Rijneveld had de grote en vooral mooie opdracht gekregen om The Hill We Climb te vertalen - het ge dicht dat door Amerikaanse dicht- sensatie Amanda Gorman werd voorgedragen tijdens de inaugura tie van de nieuwe president. In eerste instantie was er niets aan de hand. Het nieuws werd terecht met veel aplomb gepresenteerd en de Nederlandse auteur vertelde op Twitter 'zeer vereerd' te zijn voor het mogen dragen van deze ver antwoordelijkheid. De feestvreugde duurde niet lang. Een aantal activisten maakte bezwaar tegen de 'witte' huids kleur van Rijneveld en wist zeker dat de opdracht in verkeerde han den was. En nog belangrijker: dit zou het bewijs zijn dat zwarte schrijvers stelselmatig en bewust over het hoofd worden gezien door uitgeverijen en andere in stanties met macht. De druk werd zo groot, in kran ten en op sociale media, dat Rijne veld zich genoodzaakt voelde de opdracht terug te geven, gevloerd door het gevaarlijke activisme van de wokegarde. Het is in veel op zichten een tragisch incident in het doorgeslagen progressieve denken binnen verschillende la gen van de samenleving. In mijn kast staan boeken van Arno Gei- ger, Haruki Murakami en Teju Cole die prachtig zijn vertaald door mensen die uit een andere cultuur komen. Is de volgende stap dat we deze literatuur niet meer mogen verslinden omdat de vertaler de verkeerde kleur en cul tuur heeft? En waarom toch steeds die onzin dat auteurs met een andere ach tergrond moedwillig genegeerd zouden worden door redac teuren? De daad kracht die de pesters van Rijneveld aan de dag legden, toont juist aan dat men ijverig en nederig naar hen luistert. Mis schien is hun literatuur gewoon ontoegankelijk óf simpelweg niet goed genoeg - wordt die optie ook overwogen? Over de rug van Rijneveld, die perfect deze opdracht had kunnen uitvoeren, is nu een heel andere strijd gevoerd, wat het hele gebeu ren een onzuiver karakter geeft. Het pijnlijkste van alles is misschien nog wel dat de auteur gehoor heeft gegeven aan de que rulanten die liever iets slopen dan zelf mooie dingen in elkaar zetten. Daarnaast zullen andere men sen, die ook slachtoffer van dit soort cancelterreur kunnen wor den, zich koppiger verzetten tegen andere geluiden, ook als die con structief zijn. De literatuur zou een broedplaats van de beschaving moeten zijn. Als iemand vanwege een huidskleur geen werk mag aannemen, is daar geen sprake meer van. De literatuur moet broedplaats van beschaving zijn CDA-lijsttrekker Wopke Hoek stra presenteert vandaag het drie stappenplan waarmee hij de eco nomie na corona weer aan de praat wil krijgen. In de eerste plaats wil hij ondernemers hel pen met een 'doorstart', nu zij flink hebben ingeteerd op hun buffers. Ten tweede wil hij weef fouten in de samenleving 'repare ren' en tenslotte fors meer dan nu 'investeren' in met name kennis en innovatie. Daarvoor zou het budget van het 'Wopke-Wiebes- fonds' moeten worden verdub beld naar 40 miljard euro. Op de korte termijn is het vooral urgent dat bedrijven de co ronacrisis overleven, aldus Hoek stra. Door de introductie van een MKB Herstelfonds, speciale stop persregelingen en meer ruimte om geleden verliezen in de toe- komst te mogen compenseren, krijgen getroffen bedrijven vol gens Hoekstra 'extra zuurstof om op adem te kunnen komen en een nieuwe toekomst voor hun zaak zeker te stellen.' Een deel van de kosten die met de 'doorstart' zijn gemoeid, wil Hoekstra ophalen bij de hoogste inkomens en bij bedrijven die tij dens de coronacrisis juist als een tierelier hebben gedraaid. Zo wil hij tijdelijk een toptarief invoe ren, zodat de hoogste inkomens i Nog even geduld om echt back-to- business te kunnen tijdelijk extra belasting betalen. Het is volgens hem 'afgewogen en fair' om voor bepaalde tijd een so- lidariteitsheffing op bijvoorbeeld de winstbelasting in te voeren. Hoekstra benadrukt het tijde lijke karakter van deze maatregel: anders dan veel progressieve par tijen wil het CDA de extra belas ting voor deze bedrijven niet blij vend verhogen. De CDA-lijst- trekker erkent dat veel onderne mers nog even geduld moeten hebben om echt weer back-to- business te kunnen. 27 en 28 februari Droompark De Zanding zaterdag 27 februari 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Vertalen Het CDA wil noodlijdende mkb'ers en familiebedrijven fi nanciële lucht geven 'na co rona'. Veelverdieners en win naars van de crisis, zoals su permarkten, krijgen de reke ning gepresenteerd via een tij delijke solidariteitsheffing. Laurens Kok Den Haag Vrijstaande recreatiewoningen vanaf 10.00 -17.00 uur Wij ontvangen u graag volgens de basisregels zoals het RIVM voorschrijft. Droompark De Zanding Vijverlaan 1 6731 CK Otterio www.droomparkenverkoop.nl 088 - 070 84-00 Uitstekende verhuurmogelijkheden v Omringd door natuurgebieden Vele faciliteiten op het park v Aantal woningen direct leverbaar Cube Maximaal Premium Eco 4-persoons recreatiewoning Wellness villa 6-persoons villa Meer info en het complete aanbod www.droomparkenverkoop.nl Te koop vanaf €189.500, Te koop vanaf €299.500, Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6