1 jaar corona r. in Nederland Kees Onvlee (32) uit Bathmen (Overijssel) verloor in één week tijd zijn moeder Fenneke (62) en vader Peter (68) aan corona. Ik droom regelmatig dat ze er gewoon nog zijn. Dagelijks denk ik aan ze. Het ergste is de snelheid waarmee alles ging' 16 PHAEDRA WERKHOVEN et was een verschrikke lijk jaar. Mijn broertje en ik zijn geen kleine kin deren, we hebben alle bei een eigen huis en onze ouders hoefden niet meer voor ons te zorgen, maar ik mis ze enorm. Ik wil zo graag nog dingen met ze delen. Ons dochtertje is inmiddels bijna 2 jaar en loopt. Mijn moeder was zo gek op haar. Ze paste één keer in de week op. Advies vragen aan mijn vader, dat niet meer kan, dat is zo moeilijk. Pas de laatste maanden begin ik het echte verdriet te voelen. We woonden allemaal op twee minuten afstand van elkaar. Mijn broer tje twee minuten naar links van mijn ouders huis en ik twee minuten naar rechts. We liepen niet de deur bij elkaar plat, maar we zagen elkaar wel elke week. Mijn ouders werden in maart ongeveer tegelijk ziek. In het dorp had een aantal men sen al corona en mijn moeder werkte als vrij williger in het verzorgingshuis waar het rondging. Ze werd steeds zieker, dus mijn broertje ging met haar naar de huisarts. Daar zeiden ze dat ze meteen naar het ziekenhuis moest, in Deventer. Ze werd met een ambulance op gehaald en werd met sirenes weggereden. De volgende dag belde het ziekenhuis of we wil den komen voor de uitslag van de bloedtes ten. Daar schrokken we wel van, wat kon er aan de hand zijn dan? Eenmaal daar hoorden we het: ze bleek acute leukemie te hebben. Een coronatest-uitslag was er nog niet eens. Maar mijn moeder moest met spoed naar het UMCG in Groningen, omdat ze daar meer aan de leukemie konden doen. Het rare was dat mijn moeder nooit echt ergens last van had, behalve dan dat ze zich wat moe voelde. Mijn broertje en ik reden meteen naar Groningen. Haar toestand was behoorlijk kritiek. Toen we daar na twee uur aankwamen, mochten we niet bij haar vanwege de corona- regels. We konden nog wel whatsappen met mijn moeder en even bellen. Na uren wach ten hoorden we van de arts dat het heel slecht ging, ze bleek ook corona te hebben, er was een kans dat ze de nacht niet zou halen. Als ze zou komen te overlijden mochten we wel bij haar, maar tot die tijd dus niet. We boekten een hotel en bleven daar sla pen, al deden we geen oog dicht. Mijn vader werd thuis in Bathmen ook steeds beroerder, mijn vrouw ging bij hem kijken. Ze ver trouwde het niet en belde de huisartsenpost, die wilde dat mijn vader langskwam in het ziekenhuis. Bij mijn vader hadden we het gevoel dat we er op tijd bij waren, al moest ook hij worden opgenomen. Hij was vreselijk benauwd en aan het hoesten. Wij zijn die volgende dag, na overleg met onze moeder op donderdag vanuit Gronin gen naar huis gereden. De hele stad zat op slot, er was niks open. We mochten opnieuw niet bij haar komen. Ze was heel erg ver zwakt. Vrijdags was ik naar mijn vader in het zie kenhuis in Deventer toen het UMCG belde dat er een verslechtering bij mijn moeder was. Ik zat aan het bed bij mijn vader om hem dat te vertellen. Maar hij wist het al, want ze belden wel met elkaar. Dat was heel moeilijk. Hij was verdrietig, maar ook heel vermoeid. Het UMCG belde opnieuw dat we toch echt snel moesten komen. Mijn vader en ZATERDAG 27 FEBRUARI 2021 GO 'Mijn ouders namen in een videocall afscheid van elkaar'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 64