Ik kwam er al gauw achter dat ik niet de cupcakemoeder ben die ik altijd dacht dat ik zou zijn. Ik wilde werken 7 ter - het was een meisje - nauwelijks kans had om te overleven. We gingen haar geboren laten worden. Ik heb drie dagen weeën gehad, mijn lichaam wilde haar maar niet loslaten. En toen ze er was... Echt, het was het mooiste wat ik ooit had meegemaakt." ,,Ze was prachtig. Helemaal af. We hebben een heel mooi afscheid georganiseerd. Met roze ballonnen, roze kleren, alles erop en eraan. Het was goed." ,,Toen ze net was overleden, heb ik haar naam op mijn arm laten tatoeëren. Samen met de af druk van haar handje en voetje. In die dagen was ik zo emotioneel, ik had mijn hele lijf wel kunnen laten volzetten. Ik heb destijds ook haar foto in het groot laten afdrukken. En dan niet een beetje groot, maar echt op een méga- doek. Huiskamervullend, zeg maar. Mijn man zei nog heel voorzichtig: 'schat, misschien is dit wat confronterend voor mensen die hier langs komen...' We moeten er soms nog om lachen." ,,Als je zoiets hebt meegemaakt, wil je maar één ding: weer zwanger worden. Gelukkig ge beurde dat heel snel, na drie maanden al. Ik was uitgerekend op de dag dat Jira-May is overle den. Daarom hebben we Enza een paar dagen eerder laten komen. En na vijf maanden was ik weer zwanger. Dat was Éder. We zijn heel ge lukkig met zijn vieren. Ik ben blij dat ik zo jong moeder ben. Ik ben heel energiek, we onderne men veel. Maar ik kwam er al gauw achter dat ik niet de cupcakemoeder ben die ik altijd dacht dat ik zou zijn. Ik wilde werken. Ik wilde meer." ,,Ik ga hard, dat realiseer ik me heel goed. Toen ik deze baan had gekregen, lag ik 's avonds in bed en zei ik tegen mijn man: waar stopt dit dan? Waar is mijn plafond? Eerlijk: ik heb geen idee. Het beangstigt soms ook wel. Het is ge woon nooit genoeg. Ik hunker altijd naar meer. Al wil ik nu vooral deze school laten groeien." ,,Als ik zie wat voor fantastische lessen hier worden gegeven, dan denk ik: we doen onszelf echt tekort met 132 leerlingen. We doen het écht goed. Onze kinderen krijgen veel persoon lijke aandacht, we hebben schoolfruit. En dan niet twintig weken, maar alle weken. We heb ben een tiny forest. En toch hebben de mensen het er in de Jumbo liever over dat er zo veel ge kleurde kinderen op de Leeuwenburch zitten. Terwijl ik juist denk: we zijn een echte afspie geling van de samenleving. Dat is iets moois." ,,Dat heb ik mezelf wel als doel gesteld. Aller eerst veranderen we de naam van de school. De Leeuwenburch dekt niet meer de lading van wat we allemaal doen. En we gaan de wijk in. Bewoners betrekken bij alle leuke dingen die we hier doen. Laten zien hoe goed deze school is. Daar steek ik al mijn energie in. Dat is nou het voordeel van zo'n jonge directeur!" PASPOORT GO ZATERDAG 27 FEBRUARI 2021 Oriana Pattinama: ,,Ik ben niet op mijn mondje gevallen.'' FOTO RUBEN OREEL Ook al leefde ze niet meer. Heb je het kunnen verwerken? Dat is inmiddels aardig gelukt. Hoe doe je dat, een school laten groeien? Kun jij dat tij keren? Oriana Patti nama (26 de cember 1989) is opgegroeid in Middelburg. Daar woont ze nu ook nog. Na de pabo werkte ze als do cent Nederlands op het Schelde- mond College in Vlissingen. Ze is nu directeur van basisschool De Leeuwenburch in Middelburg. Pat tinama is samen met Reguillo Vandepitte, be kend als midden velder bij HSV Hoek en volgend seizoen bij Kloe- tinge, eigenaar van voetbal- school Skills Control. Samen hebben zij drie kinderen: doch ter Enza en zoon Éder. Dochter Jira-May is over leden bij haar ge boorte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55