'Je denkt steeds na over hoe dingen zijn gelopen' s; Er 4 Natuurlijk hielden we rekening met een misdrijf, daar hadden we ook indicaties voor In Oostburg, een paar kilometer verderop, staat Het Spirituele Huisje Lotus, H's winkel voor wie onder meer houdt van healings, magie en reiki-sessies. De opening was op 30 mei vorig jaar. Achterin het pand aan de Burgemeester Erasmusstraat verzorgde H. ook massages. De Vlaamse Nathalie Lelan kwam er graag. ,,De eigena resse ken ik niet anders dan als een vriendelijke, lieve en aardige vrouw'', zegt ze over H. ,,Ze was van de witte magie, niet van de zwarte. 'Ik werk puur en zuiver', zei ze altijd. Daarom ben ik ont zettend geschrokken dat ze nu verdachte is in deze zaak.'' Natasja was ook klant. ,,Voor een wierookje, niet veel meer.'' Zij maakte S.H. anders mee. ,,Ons contact begon vriendelijk, maar het werd nogal opdringerig. Toen S. bleef vragen om bezoekjes na sluitingstijd en sprak over reini gingssessies en dingen als rituele fotoverbranding, kreeg ik een slecht gevoel. Dat is geen witte, maar zwarte magie. Ik heb toen het contact verbroken. Als ik het nu zo zie, ben ik blij dat ik mijn gevoel heb gevolgd." Daisy Obrie, mede-eigenaresse van een winkel in hartje Oostburg, kent zowel H. als Ichelle. ,,Tot 15 december kan ik echt met geen kwaad woord over S. spreken. We hadden een goed contact." H. zou op 15 december, de dag nadat Ichelle voor het laatst werd gezien, meedoen aan een gezamenlijke actie voor Oostburgse winkeliers. H. beloofde wat af te geven, maar kwam nooit opdagen. Wat dat zegt? Obrie weet het niet. ,,Alles aan deze zaak is raar. Eerst de ver missing, daarna de zoektochten en toen de vondst van Ichelles li chaam. Je denkt nu overal over na, hoe dingen zijn gelopen, maar achteraf praten is makkelijk." Meerdere verklaringen Het voorarrest van H. is deze week met negentig dagen verlengd. Vol gens advocaat Pieter van de Kerk hof is H. een 'ontkennende ver dachte', die inmiddels meerdere verklaringen heeft afgelegd. Over de inhoud zegt hij niks. ,,Zolang de rechter niet heeft ge sproken is een verdachte onschul dig'', zegt Daisy, die eraan toe voegt dat ze even niet met haar ge associeerd wil worden. Ja, H. en Ichelle kenden elkaar en trokken weleens samen op, meer weet Daisy ook niet. „Iedereen wil we ten wat er is gebeurd. Is er één da der of waren er meer? Je staat er mee op en je gaat ermee naar bed. Zo'n einde als Ichelle kreeg, ver dient niemand.'' De voordeur van Het Spirituele Huisje Lotus is nog steeds verze geld door de politie. Twee panden verder, vóór Pins Needles, de winkel van Ichelle, ligt al weken een bloemenzee. Daisy: ,,Ik kijk vaak naar afleveringen van Disco very ID, waarin oude moordzaken worden belicht. Het zijn waarge beurde verhalen, waarbij telkens één ding vaststaat: de waarheid komt boven. Daar houd ik me nu aan vast.'' Vrijwel heel Oostburg kent Ichelle van de Velde. Ze woont er en in de Burgemeester Erasmusstraat heeft ze een naaiatelier, Pins Needles. Met haar winkel haalt ze de krant. Op 14 december 2019 heeft ze een belangrijke rol tijdens de opvoering van Roodkapje en de Drie Biggetjes in het Jeugdgebouw in IJzendijke. Ichelle heeft de kostuums gemaakt, die lekker extravagant mogen zijn. ,,Het mocht opvallen", vertelde ze toen aan de krant. BOB MAES Op de dag af één jaar later wordt Ichelle voor het laatst levend gezien. Om 21.00 uur is ze bij haar oma. Daarna wordt het stil. Twee dagen nadat ze bij oma buiten stapte, wordt ze bij de politie offi cieel als vermist opgegeven. Fami lieleden horen niets van haar, en dat is zeer ongebruikelijk voor de joviale, spontane Ichelle. De fami lie kan dan ook totaal niet plaatsen waarom Ichelle niets van zich laat horen. ,,Zeker rond de kerstda gen", vertelde broer Jeffrey des tijds aan deze krant. Wanneer Ichelle na twee weken nog geen teken van leven heeft ge geven, trekt de familie alle regis ters open. Op sociale media wordt opgeroepen uit te kijken naar de Oostburgse. Wie de 1,83 meter grote vrouw met donker krullend haar, bruin/groene ogen, donker groene parkajas en rugzak heeft gezien, moet direct contact opne men. De oproep wordt massaal ge deeld. De politie krijgt ook tips, maar waar Ichelle is? Het blijft een groot raadsel. De familie krijgt hulp van Signi, een stichting die met speurhon den naar vermiste personen zoekt. De club weet van wanten. Een paar weken daarvoor wordt mede dankzij de honden een 75-jarige vermiste man in het Brabantse Liempde uit het water gehaald. De stichting stelde haar diensten ook beschikbaar na een tsunami in Ja pan en een aardbeving op de Fili- pijnen. Schoen van Ichelle De honden zoeken op zondag 3 ja nuari voor het eerst naar Ichelle, vanuit haar winkel in Oostburg. Door de lockdown is het stil op straat. De uitbater van eetcafé De Koning, naast Ichelles Pins Needles, deelt op de koude och tend koffie uit. In de winkel dMr- naast, Het Spirituele Huisje Lotus, is geen beweging te zien. Ichelles 9 februari: de auto van S.H. wordt door de politie in beslag geno men. FOTO PETER NICOLAI vader, moeder en broer en beken den zoeken die ochtend mee. Wanneer de herder aan een schoen van Ichelle ruikt, heeft hij direct een spoor te pakken. De hond leidt het gezelschap door het centrum van Oostburg, maar de zoektocht levert die ochtend niets op. Signi komt die weken een tien tal keer in actie. ,,Natuurlijk hiel den we rekening met een misdrijf, daar hadden we ook indicaties voor. Maar die kun je pas ventile ren als er bewijs is. Zeker in een kleine gemeenschap als Oostburg ligt dat heel gevoelig, want ieder een kent elkaar", blikt Esther van Neerbos van de stichting terug. In de weken die volgen, spitst het onderzoek zich steeds meer toe op het Groote Gat, nadat een tip dat Ichelle mogelijk als organi sator van een illegale rave party in Spanje zat, niet blijkt te kloppen. ZATERDAG 27 FEBRUARI 2021 GO VERVOLG VAN PAGINA 3 Na 14 december 21.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52