Wat heeft er zich afgespeeld in die twee winkels in Oostburg? 3 De moord op Ichelle van de Velde is een van de geruchtmakendste zaken in Zeeland van de laatste jaren. Deze krant reconstrueert de afgelopen twee maanden, van de eerste zoektocht naar de 29-jarige inwoonster van Oostburg tot nu. ,,Veel vragen zijn nog niet beantwoord." Eén daarvan is: hoe belandt een vrouw met een spirituele winkel in een moordonderzoek? We schetsen haar profiel. weverig, maar ook lief en knuf- felig. De 44-jarige S.H., die ver dacht wordt van de moord op de Oostburgse Ichelle van de Velde (29) wordt door beken den van haar omschreven als een apart, maar vooral aardig persoon. ,,'Ik werk puur en zui ver', zei ze altijd.'' Zo'n anderhalfjaar geleden trok H. met haar man en kinderen vanuit België de grens over om in Aardenburg te gaan wonen. Het grote gezin leefde daar erg op zichzelf. Con tact met mensen in de buurt was er niet of nauwelijks. ,,We zeiden elkaar gedag maar dat was het dan ook wel'', zegt een oudere buurtgenote, terwijl ze haar hond uitlaat. Een werknemer van een bedrijf iets ver derop weet wel hoe dat komt. ,,Belgen ko men vaak naar Zeeland voor de huizen, maar hun sociale leven houden ze vaak in eigen land. Zo was het met dat gezin ook.'' Het hoekhuis waar H. woont, geeft een verlaten indruk. Niets herinnert meer aan 10 februari, waarop een grote politiemacht zich rond het huis verzamelde en er overal zwarte schermen stonden. Ramen zijn potdicht, alle lamellen hangen omlaag. In de achtertuin staan een half ingezakt zwembad en enkele speeltoestellen. Grote vraag is wat H's echtgenoot van de moord op Ichelle weet. De Vlaming is ge hoord als getuige, maar hij is geen verdachte in de zaak. Hoe ziet hij de arrestatie van zijn vrouw? Waarom plaatste hij de afbeelding van een kaarsje met #4ichelle als profielfoto op Face- book op de dag dat haar lichaam werd gevon den? En wat wilde hij een dag later duidelijk maken met de foto van een quote en de dui delijke verwijzing naar de populaire Ameri kaanse misdaadserie Criminal Minds, waarin moorden worden opgelost? H's partner houdt zich zowel thuis als via social media al de hele week onbereikbaar. ,,Hij heeft dins dag een hoop spullen in een bestelbus gela den en is vertrokken'', zegt een buurman over hem. ,,Ik denk dat hij even wat rust wilde.'' GO ZATERDAG 27 FEBRUARI 2021 Draag hief si mondkapje Bloemen, kaarsjes en knuffels. Mensen geven ieder op hun manier uiting aan hun verdriet en ontzetting. foto peter nicolai Moord op Ichelle is met vraagtekens omgeven ELDRIDGE PENTURY LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51