ZEELAND 13 Oranje wil verrassen als underdog veel aanwezig in de rucks (het ver overen van de bal na een tackle, red.) en kunt een goede ondersteu ning zijn voor de snelle mensen. Je kunt als flanker het momentum creeren, waarna zij een mooie actie kunnen maken." De aanstaand international ver schilt daarin van haar twee broers. Veron, die inmiddels gestopt is, was een snelle 'winger'. Noah is juist beresterk en staat op de 'prop'. ,,Hij is echt een scrummachine", aldus Liza. ,,We zitten alle drie bij de 'voorwaartsen'. Ik zit een beetje tussen Veron en Noah in. Ik ben niet zo groot en breed en heb ook niet die topsnelheid, maar ben wel krachtig en atletisch." De twee jeugdinternationals in spireerden haar. ,,Zij hebben mij een inkijkje gegeven in het leven van een topsporter. Ze hebben me laten zien wat je er al op jonge leef tijd voor over moet hebben. Ik zag dat ze vaak naar Amsterdam moes ten om met Oranje te trainen en dat ze thuis ook nog schema's moesten afwerken, naast het club- rugby." Verschillende werelden Zelf heeft Liza de Wild inmiddels ook een druk schema. Ze werkt 32 uur in de week als fysiotherapeute in Sommelsdijk en traint sinds ja nuari weer zeer intensief met de Nederlandse selectie. Sinds een tijdje woont ze in Rotterdam, lek ker centraal. Vanaf komende week gaat ze ook weer trainen bij haar club in Utrecht. ,,Het rugby en mijn werk zijn twee totaal verschillende werel den", vertelt De Wild. ,,In Som- melsdijk ben ik betrokken bij de revalidatie van ouderen die bij voorbeeld een beroerte hebben ge had, herstellen van een heupope ratie of met Covid-19 op de inten sive care lagen. Vooral dat laatste kom ik nu vaak tegen. Die mensen Veron en Noah hebben een inkijkje gegeven in het leven van een topsporter komen bij ons intern omdat ze nog flink verzwakt zijn en nog niet veilig en zelfstandig naar huis kunnen. Ik zie vier dagen in de week wat voor desastreuze gevol gen corona heeft. En als ik dan in Amsterdam kom, zit ik een top sportbubbel waar het virus hele maal niet lijkt te bestaan. Natuur lijk moeten we daar allerlei proto- collen volgen en ben ik misschien al twintig keer getest, maar ik kan gelukkig nog wel doen wat ik al tijd al zo graag deed. Ik ben dank baar dat ik tenminste nog mag sporten in een tijd waarin zo veel mensen juist niets mogen en kun nen." Vanwege haar werk heeft De Wild haar dubbele vaccinatie al gehad. Desondanks beweegt de Wemeldingse zich nu niet ineens makkelijker in de maatschappij, stelt ze. ,,De kans dat ik zelf er heel ziek van word, is nu heel klein. Maar voor mij gelden dezelfde re gels als voor iedereen. Ze weten namelijk niet wat het vaccin met de besmettelijkheid doet. En dus ben ik nog steeds heel strikt met het desinfecteren van mijn han den en afstand houden. Ik ben als de dood om één van mijn ploegge notes te besmetten." Na het interlandweekeinde in Spanje moet De Wild ook 'ge woon' in quarantaine. Vijf dagen, mits ze vervolgens negatief test. ,,Dat zijn vijf verlofdagen", legt ze uit. ,,Die heb ik wel voor een op treden in Oranje over Het Nederlands vrouwen team speelt tegen Spanje een wedstrijd binnen het Wo men's XV Championship. Dat is het niveau net onder de Six Nations. Oranje zat in een poule met Spanje, Rusland en Duits land. Nadat dat laatste land zich terugtrok, bleven twee duels over. Van Rusland werd eerder met 21-27 verloren. Het duel Rusland-Spanje ein digde in 56-7. Tegen Spanje, vanmiddag vanaf 16.00 uur, hoopt Nederland als under dog te kunnen verrassen. Bondscoach Sylke Haverkorn maakte donderdag al de op stelling bekend. Liza de Wild is één van de acht debutanten in de basis. Ze heeft rugnum mer 7. zaterdag 27 februari 2021 GO M Liza de Wild (op de grond) in actie tijdens één van de laatste trainingen van de Ne derlandse selectie. FOTO DENNIS VAN DE SANDE Noah de Wild bij zijn club in Engeland, Bury St Edmunds RFC. - Liza de Wild

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41