'J 9 zaterdag 27 februari 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Een verslaggever en foto graaf tekenen ze elke week op. Tekst Maurits Sep en foto Dirk-Jan Gjeltema Locatie: Lange Delft in Middelburg Tijdstip: 13.35 uur Ia, ik loop stevig door hè. Maar ja, ik ben allang blij dat ik weer kan lo pen. Sterker, ik ben blij dat ik er überhaupt nog ben! Tweeënhalf jaar gele den zei een neuroloog tegen me: 'Nou me vrouw Slagter, maak maar een afspraak met een hospice.' Nee, daar maak ik geen geheim van. Ik praat er makkelijk over, het is wat het is, toch?" ,,Ik heb longkanker. Er woedt een cellen- oorlog in mijn lichaam, maar de kanker is nu ingekapseld, dus ik merk er eigenlijk niks van. Toen de kanker groeide, raakte een zenuw klem en kreeg ik een dwarslae sie. Dat was in september 2018. Ze reden me op een brancard het revalidatiecen trum in en vroegen me: 'Mevrouw, wat wilt u?' Ik zei: 'Weer lopen.' Daar schrok ken ze van, maar ik zei: 'En dat gaat gebeu ren ook.'" Coupeuse ,,En kijk, ik loop weer. Mijn benen zijn elke dag heel stijf. Om ze soepel te houden, be weeg ik twee tot drie uur per dag. Ik wan del zes, zeven kilometer per dag. Met mijn honden, Lila en Farah. Twee oude dame tjes met een dun velletje. Vandaar die jas jes. Die heb ik zelf gemaakt, ik ben cou peuse." ,,Het lopen gaat heel goed. Ik kan zelfs los staan. Wacht ik zet Simon even weg. Si mon, zo noem ik mijn rollator. Kijk, los. Bizar hè!" ,,De doktoren snappen het ook niet. Dat ik loop en dat ik nog leef. Maar ik heb een heel sterke wil. Altijd gehad. Niet moeilijk doen, gewoon gaan, zo denk ik. En er zit ook nog steeds vooruitgang in mijn situa tie. Ik ben een die-hard, ze zullen mij er niet onder krijgen." GO VAN DE STRAAT toren snappen niet dat ik nog ee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37