Aldi mogelijk snel in winkelcentrum Pumptrackbaan Domburg is misschien voor de zomer klaar Deur Roze Zaterdag in Goes weer open PAC Polderdijk Zonweringen Onze showroom ■s geopend 7 Pergola's op plein in Goes Een impressie van een pumptrackbaan. foto 36oboost plons racing velosolutions benelux De Witte benaderde basisscholen en vroeg ook aan wat oudere kin deren wat ze graag wilden hebben. Daar kwamen allerlei wensen uit voort maar een pumptrackbaan, een soort kruising tussen een BMX-baan en een skatepark, scoorde hoog. Het gaat om een aaneengesloten circuit met bulten en kombochten, die elkaar rit misch opvolgen, en waar je op kunt fietsen, skaten en rollen. Een eerste plan haalde het niet omdat de Veerse politici het twee Er zijn geen direct omwonenden, dus niemand heeft er last van jaar geleden te duur vonden. Stadsraad en gemeente zijn daarop op zoek gegaan naar sponsors. ,,Want we vonden en vinden dat zo'n voorziening echt nodig is", al dus Senko de Witte. En het is ge lukt. Er is zelfs geld beschikbaar gesteld door Toeristische Impuls omdat die organisatie onderkent dat die baan ook aantrekkelijk zal zijn voor toeristen. Mooie plek Als de gemeentelijke politiek in maart akkoord gaat komt de baan te liggen naast het trapveldje aan de Roosjesweg. De Witte: ,,Dat veldje was ook hard nodig." Volgens hem is het een mooie plek. ,,Er zijn geen di rect omwonenden zodat er nie mand last van heeft als de j ongeren daar bezig zijn." Hij verwacht dat na het fiat van de gemeenteraad het niet veel tijd hoeft te kosten om die baan aan te leggen. ,,De aannemer moet natuurlijk tijd hebben maar we hopen als stads raad dat die er voor de zomer ligt. Dat zou heel erg mooi zijn." ,,Ik hoor dat het mogelijk al half dit jaar kan zijn." Zekerheid heeft hij nog niet, maar hij hoopt dat bij de ledenvergadering van maart Aldi aanwezig is om een toelichting te geven op de plannen voor het ope nen van een filiaal in het winkel centrum. De komst van die discounter is volgens hem zeker. ,,En er volgen ook anderen", zo weet hij inmid dels. ,,Onder meer een drogist." Het winkelcentrum wordt dit jaar opge knapt: eerst de buitenkant en ver volgens beide ingangen. Offertes voor die klussen staan inmiddels uit. Ook de bestrating in het winkel centrum wordt onderhanden geno men. Ab de Visser wijst erop dat het Winkelcentrum Dauwendaele, on danks de leegstand van meerdere winkelruimtes, nog steeds goed loopt. ,,We hebben een heel groot Burgemeester en wethouders re ageerden eerder negatief op het ver zoek van onder meer het LHBT- netwerk Zeeland en het COC om het evenement samen met hen te organiseren en er 50.000 euro in te steken. Het college stelde onder gebied dat we bedienen. Er komen zelfs mensen van de kant van Nieuwdorp en omgeving hier hun boodschappen doen. Ook zien we klanten uit Arnemuiden en Oost Souburg hier hun inkopen doen." Hij vindt dat niet vreemd, omdat het winkelcentrum toch een groot aanbod heeft. ,,We hebben onder andere meerdere verszaken en kle dingwinkels, je kan hier fietsen ko pen en er is een dierenspeciaalzaak." Ondernemers Winkelcentrum Dauwendaele hopen dat discounter in maart plannen uiteenzet En als Aldi duidelijkheid geeft wan neer hun filiaal hier opent, volgt er nog meer. Dan hebben we weer een echt goed centrum." Intern wordt er momenteel al ge schoven. Zo is Primera overgesto ken naar een grotere winkel en vult Haarstudio Dauwendaele de vrijge komen plek op waardoor er straks ruimte is voor Aldi. meer dat de doelgroep te beperkt zou zijn en vindt het gezien de onzekere tijden niet het moment om geld in de Roze Zaterdag te ste ken. Veel fracties in de gemeenteraad zien het wel zitten om de Roze Za terdag naar Zeeland te halen, waar bij Goes de hoofdlocatie wordt. De raad nam in ruime meerderheid een motie aan die de deur voor een Roze Zaterdag in Goes weer open zet. Het college moet Goes Marketing verzoeken om met de initiatiefne mers van dit evenement in gesprek te gaan. GOES Het kille plein bij de kerken in Goes mooier maken is niet gemakkelijk. Dat zegt wethouder Cees Pille. Toch doet de gemeente een poging. Het sfeervoller maken van het versteende plein is een wens van veel inwoners en de gemeenteraad. Volgens de wethouder zijn er nogal wat beperkingen. Zo moet het plein een doorgangsroute blij ven en het is een gebied met een grote archeologische waarde. In een poging het plein toch wat te verfraaien en vergroe- nen, stelt het college voor een pergola te plaatsen voor het pand van Slot Oostende. Bij succes volgen er later meer. Zorgstroom X-tra Lekker de lente in met een nieuwe overkapping of zonwering Bel of mail snel voor een afspraak T: 0118-552721 lnfo@paczonwefingen.nl ?**0n,werin2specialist Bedrijfsweg 13 Zeel°nd 4387 PD vjissingen Ook via WhatsApp 06 -18330477 zaterdag 27 februari 2021 Nog een paar maanden en dan kan de jeugd van Domburg racen over een pumptrackbaan aan de Roosjesweg, hoopt en verwacht Senko de Witte van de stadsraad. Zo'n zes jaar ge leden vond die raad dat er in Domburg iets moest komen voor de wat oudere jeugd. ,,Voor hen is er hier erg weinig." Emile Calon Domburg - Senko de Witte, stadsraad Supermarkt Aldi zou wel eens heel snel in winkelcentrum Dau- wendaele in Middelburg kunnen zitten. Dat zegt voorzitter Ab de Visser van de gezamenlijke on dernemers. Emile Calon Middelburg De initiatiefnemers van een Roze Zaterdag in Goes in 2023 mogen hoop blijven koesteren. De gemeenteraad heeft de deur voor het evenement weer open gezet. Rob Paardekam Goes WA winkel lokaal met korting bij 150 bedrijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35