21 april: 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV DAGBOEK DIRECTEUR AHOY Jolanda Jansen is de directeur van Ahoy en geeft exclusief inzicht in haar dagboek van het afgelopen coronajaar. Daarin moest ze veel personeel ontslaan, ging het Songfestival niet door, zag ze Ahoy transformeren in een noodhospitaal en overlegde ze met kopstukken in Den Haag. Dubbele repetities Tuschinsky 'mooiste ter wereld' 27 februari 2020 Eerste coronageval in Nederland. Appgroep crisismanage- ment aangemaakt. 28 februari Overleg met gemeente over ESF (Eurovisie Songfestival, red.). Check data voor 2021. 29 februari Extra pakken erwtensoep gekocht. Jansen (50), nu, lachend: „Erwten soep, daar is mijn vriend Wouter dol op. Ik dacht: Laat ik dat maar inslaan, dat vergaat niet. Erewoord, dat was mijn enige hamsteraankoop. We heb ben bij Ahoy een crisismanagement- comité van vijf man. Op 7 februari heb ik die groep voor het eerst bij elkaar geroepen. Toen de eerste berichten uit het buitenland kwamen, dacht ik, met ons internationale tennistoernooi in aantocht 'we kunnen maar beter een keer bij elkaar gezeten hebben'.'' 9 maart Geen handen meer schudden. Zo veel mogelijk thuiswerken. Heads of delegations ESF in Rotterdam en Ahoy. 15 van de 41 landen plus EBU (Europese organisator Songfestival, red.) niet vanwege corona. Diner op stadhuis met burgemeester Aboutaleb, die ons in klein verband aanraadde voor twee weken eten in huis te halen. ,,De stemming tijdens het diner was al bedrukt. Iedereen checkte op zijn telefoon wat Rutte in Den Haag te vertellen had. Ik zag dat Aboutaleb de hele tijd zijn handen stevig in de zak ken van zijn jasje hield, zodat nie mand meer een poging zou wagen hem de hand te schudden.'' 18 maart Annulering ESF. Rare situa tie. Op voorplein om wat televisiepro gramma's te woord te staan. Tegelijk waren binnen opnames van Davina Mi- Het zit niet in mijn karakter om rustig in een hoekje af te wachten chelle met onder meer Snelle en Di-Rect. Indrukwekkend, lege zaal, geen applaus nadat ze 17 miljoen mensen zingen. North Sea Jazz vraagt nieuwe datum, eventueel later in zomer. ,,Nu ik het teruglees, denk ik 'wat wilde Davina al snel iets zingen voor Nederland, de crisis was pas net uit gebroken'. Dat het Songfestival zou worden uitgesteld, dat voelde ieder een wel aan. Steeds meer delen van Europa gingen in lockdown. We moesten al bijna beginnen met op bouwen. Dat North Sea Jazz een an dere datum vroeg, verbaasde me meer. Dachten zij echt dat het in juli niet voorbij zou zijn?'' 24 maart Telefoontje van Saskia Baas, GGD-directeur. Vraag naar beschik baarheid van Ahoy als noodopvang. 30 maart Start opbouw Ahoy als zorg- locatie. Persmomentje gehad bij binnen rijden eerste vrachtwagen. Groot con tract met persmoment dat we eigenlijk over paar dagen zouden hebben, bij bin nenrijden eerste vrachtwagen voor ESF. „Opeens werd Ahoy een zorglocatie, voor patiënten die te goed waren voor het ziekenhuis, maar wel medi sche hulp nodig hadden. Het virus trok op vanuit het zuiden, we voel den de golf naderen in Rotterdam. Er i stonden hier dubbele hekken met I witte doeken, om inkijk te voorko- I men. We moesten aanrij- en vertrekroutes voor ambulances verzinnen, terwijl hier normaal gesproken alleen blije mensen rondlopen. Krankzinnig." 26 maart Einde middag rondje op de racefiets met Wouter. Heel bijzonder, op vrijdag. Zon en lammetjes onderweg. Bijzonder wel: alle avonden thuis, week- De koppels uit Married at first sight vielen als do minosteentjes deze week. In de laatste uitzen dingen hadden wij ramptoeristen, eh kijkers, al mogen smullen van de verbale strubbelingen tus sen Rein en Danny, Mick en Daisy en Lizzy en Lars. En alsof er nog niet genoeg hatelijkheden waren uitgewisseld, ruzieden de laatste twee na afloop nog even publiekelijk door. De zo onschuldig ogende Lizzy liet zich tegen RTL Boulevard ontvallen dat de seks met Lars nogal was tegengevallen; een actie die even chique is als met je slipje op je enkels staan op andermans bruiloft. Dus ik snap wel dat Lars daar op zijn beurt pissig op reageerde. Gelukkig hadden we Aron en Monique én Sylvia en Freddy nog. Dacht ik. Maar helaas., ook zij hebben hun trouwringen weer afgedaan, maakten ze afgelopen da gen bekend. Sylvia vond het niet eerlijk om Freddy op te zadelen met haar pas ontdekte longkanker. Dan heb je een groot hart. En gisteren lieten Aron en Monique weten dat ook zij uiteindelijk gaan scheiden, omdat verliefdheid uitblijft, hoe graag ze ook anders willen. Daarmee staat de teller voor MAFS 2021 op exact nul geslaagde matches. Net als vorig seizoen. En het seizoen daarvoor. En het seizoen dMrvoor. Zes jaar gangen van dit programma, goed voor zo'n dertig stellen die door experts 'op basis van de wetenschap' aan elkaar zijn gekoppeld, hebben uiteindelijk twee geslaagde huwelijken voortgebracht. Betrof het hier een echt wetenschappelijk experi ment, dan zouden de onderzoekers hun pogingen al lang hebben gestaakt met de conclusie 'het wonder van de liefde laat zich niet vangen in vragenlijsten en andere grappige testjes'. maar een goed bekeken tv-programma bij een com merciële zender. Dus was de aftiteling van de slotaf levering dinsdag nog niet in beeld, of RTL kondigde alweer een nieuwe serie aan. Aan bereidwillige vrou wen geen gebrek, vertelde presentator Carlo Boszhard bij Jinek, aan mannen die zich willen laten matchen, is wél dringend behoefte. Maar mag ik even zeggen waar ik als kijker behoefte aan heb? Aan experts die iets beter hun best gaan doen. Die scherper selecteren op mensen die écht willen - de Sylvia's, Freddy's, Arons en Moniques, zeg maar, die klaar zijn om een verbinding aan te gaan. En iets minder los-vasttypes die Married at first sight zien als leuke afwisseling van Tinder. Want nu verliest het programma in rap tempo zijn glans. Married at first sight onderscheidde zich juist van soortgelijke shows door te bewijzen dat het kon: vette reality vol leedvermaak, maar ook succesvolle koppelpogingen. Nu verwordt het langzaam tot het zoveelste format waarin de ophef voorop lijkt te staan. Al kan ik het weerwoord van de makers op mijn smeekbede nu al voorspellen: liefde laat zich nu een maal niet dwingen. Quote van de dag Wat er ook gebeurt in het leven, altijd blijven huppelen Liefde zaterdag 27 februari 2021 GO TELEVISIE Voor The Pas sion vinden dub bele repetities plaats, zodat er voor iedere hoofdrolspeler een invaller is, mocht iemand corona krijgen. Trijntje Ooster huis, die Maria speelt, heeft co rona gehad, en is waarschijnlijk immuun. FILM Voor het eerst echt verdrietig, het glipt tussen onze vingers vandaan Jeroen Schmale 44 —Jolanda Jansen 1 Het gezagheb bende Britse magazine Time Out heeft Pathé Tuschinski in Amsterdam uit geroepen tot mooiste bios coop ter wereld. De jury prijst Tuschinski als een 'nooit oud geworden droompaleis. Alleen betreft het hier geen laboratoriumproef, - Stylist Fred van Leer voelt zich gesteund door dit lieve bericht van programmama ker Splinter Chabot, schrijft hij op Instagram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24