aaan?- 20 Frank Arnesen kiest zijn eigen stijl om armlastig Feyenoord een Frank Arnesen is nu ruim een jaar bezig om Feyenoord langzaam de kant op te duwen die hij wil. De transitie is ingewikkeld, al was het maar omdat de Deense technisch directeur het moet doen met een lege portemonnee. „Maar deze club blijft fantastisch, echt waar.'' 'Winnen zou fantastisch zijn' Ferrari: het moet beter Van Ark bij KKD-kraker Liesoperatie Henderson Toen Frank Arnesen (64) ruim een jaar geleden net in dienst was als technisch directeur van Feyenoord, verscheen hij voor de camera's van het eigen clubkanaal. ,,Om goede spelers te vinden, heb je goede scouts nodig'', zei de Deen. Feyen- oord had destijds drie scouts in dienst en Arnesen voegde daar snel zijn landgenoot Bjarne Hansen aan toe, om meer grip te krijgen op de markt in Scandinavië. We zijn een jaar verder en alleen Hansen is nog in dienst van Feyen- oord. Michel Beukers hield het na 25 jaar voor gezien in de Kuip, de Fin Mika Lipponen vroeg toestemming om naar PSV te verkassen en recent werd Steven Aptroot op non-actief gezet. Arnesen wil helemaal niets zeggen over de situatie rond Ap- troot. ,,Maar Beukers wilde na al die jaren iets anders en Lipponen wilde zelf naar PSV'', zegt hij. In en rond de Kuip kijken som migen met gefronste wenkbrau wen naar de situatie. Arnesen zou volgens criticasters helemaal niet ongelukkig zijn met het vertrek van de scouts en nu samen met zijn netwerk vol bevriende zaakwaar nemers de Rotterdamse club run nen. Zoals hij dat in het verleden deed met Vlado Lemic bij PSV. We derom schudt de Deen het hoofd, dit keer iets feller. ,,Natuurlijk werk ik met zaak waarnemers, dat is toch mijn job?'', zegt Arnesen. ,,Maar we hebben ook scouts nodig. Let wel: onze scouting bij de jeugd staat hier he- lemaal los van. Dat is allemaal in handen van James van der Kraan. Maar rond het eerste elftal zal ik nieuwe mensen aanstellen. Een vi deo-scout en een live-scout, zoals ik dat noem, is tegenwoordig bijna één. Ik heb ze nodig.'' Dat 'werken met zaakwaarne mers', dat gaat in de Kuip sowieso verder dan voorheen. Vaak klonk over Arnesens voorgangers Martin van Geel en Sjaak Troost het verwijt dat het een kwestie was van bij de telefoon zitten en wachten. Werd er niet gebeld, dan gebeurde er niets. Arnesen toont zich actiever, denk maar aan de miljoenentrans fer van de overbodige Sam Larsson naar China. Dat er in de winter opeens volop belangstelling voor spits Nicolai J0rgensen was, had ook te maken met het feit dat er nu zelf initiatief wordt genomen om spelers in de markt te zetten. Arnesen wil er alleen in zijn alge meenheid iets over zeggen. ,,Ken je Miroslav Stoch nog?'', zegt hij. ,,Die speelde bij FC Twente, maar was van Chelsea waar ik werkzaam was. Die jongen mocht worden ver kocht. Er was interesse van Fener- bah^e, maar het leek ons niet on handig als ook aartsrivaal Galatasa- ray hem wel wilde hebben. Dat ge beurde, de clubs boden tegen elkaar op en de transfersom vloog om hoog. Zo werkt dat.'' Bepalende rol En met 'zo werkt dat' bedoelt Arne sen dat tussenpersonen of zaak waarnemers een bepalende rol kunnen spelen in de transfersom van de speler. Verkopen is vaak een JANSEN kwestie van timing. Arnesen is daar veel mee bezig. ,,Kijk, Feyenoord kan geen spelers halen waar Real Madrid ook naar kijkt. Maar er is een markt voor elke club. Feyen oord moet gewoon heel creatief zijn om de selectie te kunnen verster ken. Maar agenten zijn welkom, noem ze allemaal maar op. Mino Raiola, Rob Jansen. We doen in principe met iedereen zaken." Dat het armlastige Feyenoord snakt naar transfersommen, is kraakhelder. Toch zal Arnesen nooit zeggen dat Feyenoord móet verkopen. Een uitspraak die een on gunstig effect zou hebben op de verkoopprijs. ,,Dat zal niemand zeggen bij Feyenoord'', zegt hij. ,,Stel mij de vraag en ik zal zeggen: Feyenoord hoeft niet te verkopen.'' De Deen is bezig de jeugdoplei ding een andere kant op te duwen, reorganiseert de scouting en moet de nieuwe trainer Arne Slot en zijn rechterhand Marino Pusic een re presentatieve selectie geven. ,,Ja, er moet veel gebeuren'', zegt Arnesen. ,,Ik had het misschien makkelijker kunnen hebben op mijn leeftijd. Maar ik vind Feyenoord fan tastisch, echt waar." zaterdag 27 februari 2021 VOETBAL Minister Tamara van Ark van Sport is mor gen aanwezig bij de wed strijd Almere City - SC Cambuur in de Keuken Kampioen Divisie. Het be treft het tweede duel dit jaar waarbij publiek wordt toegelaten. Dit in het kader van de zogenoemde Field- lab-experimenten, waarbij wordt onderzocht hoe dit in tijden van corona zo vei lig mogelijk kan. De minis ter noemt de onderzoeken 'zeer belangrijk'. Voor de ontmoeting in Almere heb ben zich 1351 toeschou wers aangemeld die aan strenge voorwaarden moe ten voldoen. Afgelopen weekeinde was er al een dergelijk experiment bij NEC - De Graafschap. 'Er is een markt VOETBAL Jordan Hender son (30) van Liverpool is geopereerd aan een lies. De club laat weten dat de ingreep bij de aanvoerder succesvol is verlopen. Hen derson viel vorige week ge blesseerd uit in de verloren derby tegen stadgenoot Everton. De verwachting is dat hij zeker een week of drie niet kan spelen. Liver pool staat op de zesde plaats in de Premier League. De titelverdediger wordt al vanaf het begin van het seizoen geplaagd door blessures. Onder an dere Virgil van Dijk is lang durig geblesseerd. FORMULE 1 Ferrari stelt alles in het werk om een herhaling van vorig seizoen te voorkomen. Dat zei teambaas Mattia Binotto vrijdag tijdens de teampre sentatie voor het nieuwe seizoen. „Vorig jaar was een heel grote teleurstel ling. We weten dat we zo'n slecht resultaat niet kun nen herhalen. We weten dat we het op de een of andere manier beter moe ten doen in 2021'', aldus Bi- notto. Ferrari eindigde vorig jaar op een teleurstel lende zesde plaats in het constructeursklassement. Mikos Gouka Rotterdam Nicolai Jorgen- sen kopt in de laatste Feyen- oord-AZ. Arne- sen gaat actief j de markt op met de Deense spits. FOTO PIM RAS ALKMAAR AZ- trainer Pas cal Jansen erkent dat de wedstrijd tegen Feyenoord van groot belang is voor AZ om dichterbij nummer 2 PSV te komen. ,,Als we winnen zou dat fan tastisch zijn. Met PSV-Ajax wordt er op een ander veld ook een belangrijke wedstrijd gespeeld natuurlijk. Cruciaal zal het dit weekend nog niet worden, er zijn nog wel wat wedstrijden te spelen dit sei zoen." Met Jonas Svensson (foto) en Dani de Wit weer fit na langdurige blessures moet Jansen lastige keuzes maken voor het duel. Aanvaller Calvin Stengs moest het vorige duel tegen VVV aan zich voorbij laten gaan van wege ziekte. Hij heeft er inmiddels al enkele hersteltrainingen opzitten. Jansen: ,,Hoe meer goede spelers, hoe beter, vind ik. Het trainingsniveau is door hun te rugkeer ook weer omhoog ge gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20