Deur Roze Zaterdag weer open 'Bij beheren van bos horen ook minder leuke dingen' Pergola's sfeermaker op kille kerkpleinen Onze showroom is geopend 7 Zonweringen VIER VRAGEN AAN KAREL LEEFTINK Burgemeester en wethouders re ageerden eerder negatief op het verzoek van onder meer het LHBT- netwerk Zeeland en het COC om het evenement samen met hen te organiseren en er 50.000 euro in te steken. Het college stelde onder meer dat de doelgroep te beperkt zou zijn en vindt het gezien de on zekere tijden niet het moment om geld in de Roze Zaterdag te steken. Wethouder Joost de Goffau bena drukte niets tegen het evenement als zodanig te hebben. Roze Zater dag is een dag vol activiteiten en evenementen die behalve op ver tier ook gericht zijn op het vergro ten van de emancipatie van onder meer homo's, lesbiennes, biseksu- elen, transseksuelen en intersekse personen. Inspreker Stefano Frans van het LHBT-netwerk benadrukte dat er geen botenparade met schaars geklede mensen zal zijn. ,,Het evenement is gericht op cul tuur, preventie en acceptatie.'' Slim Veel fracties in de gemeenteraad zien het zitten om de Roze Zater dag naar Zeeland te halen, waarbij Goes de hoofdlocatie wordt. PvdA, GroenLinks, VVD en D66 dienden een motie in waarin ze op een slimme manier geld dachten te vin den voor het evenement. De Stich ting Goes Marketing heeft namelijk voor de jaren 2019 tot en met 2022 per jaar 50.000 euro gekregen voor het op touw zetten van bovenregio nale evenementen die Goes op de kaart zetten. 'Maar in 2020 is niet zo'n evenement gehouden en in 2021 zal dat ook niet lukken', was de gedachte van de partijen. 'Dat geld kan in de Roze Zaterdag worden ge stoken'. Er was sprake van enige ontzetting toen bleek dat het ge noemde geld allemaal al is uitgege ven door Goes Marketing. Dat ideetje kon dus de prullen bak in. Desondanks naam de raad uiteindelijk in ruime meerderheid een motie aan die de deur voor een Roze Zaterdag in Goes weer open zet. Het college moet Goes Marke ting verzoeken om met de initia tiefnemers van dit evenement in gesprek te gaan. Die organisatie heeft in het bos, aan de kant van 's-Heer Arendskerke, pakweg honderd bomen wegge haald omdat ze onder een hoog spanningsleiding stonden. Een grote kale vlakte bleef over. Inwo ners reageerden verbijsterd. Veel mensen wandelen graag en vaak in het bos. De dorpsvereniging spreekt van een ongekende kaalslag. 'We zijn boos en verdrietig.' Vier vragen aan boswachter Karel Leeftink over het hoe en waarom. Het kille plein bij de kerken in Goes mooier maken is niet gemak kelijk. Dat zegt wethouder Cees Pille. Toch doet de gemeente een poging. Het sfeervoller maken van het versteende plein is een wens van veel inwoners en de gemeen teraad. Volgens de wethouder zijn er echter nogal wat beperkingen. Zo moet het plein een door gangsroute blijven voor vrachtver keer naar de Grote Markt. Het is bovendien een gebied met een grote archeologische waarde. ,,On- der de Singelstraat ligt een voor- malig kerkhof'', zegt Pille. ,,Als je daar spadediep de grond ingaat, kun je al op een skelet stuiten. Er liggen ook kabels en leidingen.'' In een poging het plein toch wat te verfraaien en vergroenen, stelt het college voor een pergola te plaatsen voor het pand van Slot Oostende. Bij succes volgen er later meer. Een ander idee is het wegha len van delen van de kerkmuur rondom de Grote Kerk, waardoor het gras erachter beter zichtbaar wordt. ,,Daar kunnen dan ook bankjes komen'', aldus de wethou der. Aan de gemeenteraad wordt gevraagd om 54.000 euro voor de proef uit te trekken. Bel of mail snel I voor een afspraak i T: 0118-552721 lnfo@paczonwerirvgen.nl ?*y0nlwerinëspecialist Bedrijfsweg 13 m Zeeland 4387 PD vjissingen Ook via WhatsApp 06 -18330477 TML Polderdijk zaterdag 27 februari 2021 Kijk op de site bij /video De initiatiefnemers van een Roze Zaterdag in Goes in 2023 mogen hoop blijven koesteren. De gemeenteraad heeft de deur voor het evenement weer opengezet. Rob Paardekam Goes De kap van een groot aantal bomen in hun geliefde Poelbos is hard aangekomen bij veel inwo ners van 's-Heer Arendskerke. „Maar we konden niet anders'', zegt boswachter Karel Leeftink van Staatsbosbeheer. Rob Paardekam 's-Heer Arendskerke 2 In het verleden werd het groen onder de hoogspanningsleidin- I gen regelmatig gesnoeid. Waarom is nu ineens voor zo'n ri goureuze aanpak gekozen? ,,Het kon niet anders meer. De eige naar van de hoogspanningskabels heeft ons gemaand de bomen in een brede strook onder de lei dingen weg te halen. Ze hebben daar wettelijk gezien de bevoegd heid toe. Als eigenaar van het ter rein zijn wij verplicht de bomen te verwijderen. Ze zijn in de loop van de jaren zo hoog geworden dat ze de leidingen raakten. Er heeft al een keer overslag van een leiding op een boom plaatsgevonden. Dan komt de elektriciteit in zo'n boom terecht. Dat wil je natuurlijk niet in het kader van de veiligheid." 2 Dit moet u, juist als boswach ter, toch ook aan het hart gaan? „Natuurlijk. Dit is niet leuk. Niemand zit erop te wachten om zo rigoureus te werk te gaan. Maar bij het behe ren van een bos horen soms ook minder leuke verplichtingen. Dit is er één van.'' 3 Klopt het dat er geen bomen terugkomen? ,,Dat klopt. De eigenaar van de leidingen wil op die plek geen bos meer hebben. We willen er nu een hooiweide van maken. Vochtig gras land met bijzondere flora en fauna. Natuurlijk is dat wennen. Maar het blijft gewoon natuur, alleen in een andere vorm.'' 4 Snapt u dat inwoners van 's-Heer Arendskerke boos zijn? ,,Ik kan hun teleurstelling goed be grijpen. Het is een bos waar veel mensen vaak komen. We hebben vooraf zeker gecommuniceerd over wat we gingen doen. Daarbij is ook aangegeven dat het om een strook van zeventig meter ging. Maar pas als je het echt ziet, realiseer je je om hoeveel ruimte het gaat. Dit was gewoon een heel grote in greep.'' De kaalslag in het Poelbos. Inzet: boswachter Karel Leeftink. FOTO NIEUW GOES/JAN BOS YERSEKE Sven Brouwer uit Yerseke krijgt een 'high five' van docenten Viola Kuipers, Robert Veldhuizen en Wij- brand Boonstra van het Ostrea Lyceum in Goes. Op gepaste afstand uiteraard. Ze maakten gisteren een tocht langs tien leerlingen van de school. ,,We willen ze op deze manier een hart onder de riem steken en laten weten dat we aan ze denken'', legde Kuipers uit. Leerlingen van de school kre gen onlangs allemaal een pos ter waarmee ze aan hun om geving konden laten zien dat ze nog steeds hard aan het werk zijn, maar dan thuis. De kinderen konden een foto of filmpje van zichzelf met de poster opsturen. De leukste inzenders werden vandaag aan huis verrast. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132