Parkeigenaren verbaasd over bouwplan op hun grond 6 ERIK VAN MERRIENBOER NIEUWE BURGEMEESTER VAN TERNEUZEN/ PvdA'er Erik van Merrienboer (2 februari 1966, Oud-Gastel) volgt begin mei Jan Lonink op als burgemeester van Terneuzen. Van Merrienboer (spreek uit merrienboer - de puntjes zijn weggevallen in het verleden) voelt zich verwant met Zeeuws-Vlaanderen, Terneuzen en Jan Lonink. ,,Dit was, oprecht, de eerste keer dat ik solliciteerde naar een burgemeestersfunctie. Ik was niet een burgemeester die op zoek was naar een plaats. Het was voor mij echt een be wuste keuze. Mijn wortels lig gen in West-Brabant, in Oud Gastel. Ik ben echt in de west kant opgegroeid, op de grens van zand en klei, Vlaanderen in de buurt. Als je dan zo'n dna van Terneuzen leest: hard wer ken, bourgondisch, de grenzen in de buurt. Dat voelt heel erg verwant met waar ik vandaan kom." ,,Ik associeer de stad natuurlijk met chemie, een werkgelegen- heidsgemeente, net als Eind hoven. Niet alleen de stad, maar ook het platteland spreekt me aan. De contrast rijkheid spreekt me het meest aan. Daar kom ik ook vandaan, van zand en klei. Ook de relatie met het gezag. Zeeuws-Vlaan- deren onderscheidt zich ook van de rest van Zeeland. Zo is het ook in West-Brabant. Den Bosch is echt een ander Bra bant, dat is ook heel ver weg." ,,Haha, welk antwoord wil je daarover hebben? Ik herkende me wel in wat Frank van Pa- melen er over zei. Eerst denk je, wat verzinnen ze nou? Maar daarna kun je er wel met hu mor naar kijken. Ik kijk wel met enige nieuwsgierigheid wat voor impact die neuzen straks gaan hebben. Maar echt, ik kijk ontspannen naar dit soort dingen. Als het draagvlak heeft. Het geeft ook weer wat sjeu. En nee, het was dus geen reden om mijn sollicitatie stil te zetten." Het heil komt niet van Den Haag, zeker niet voor regio's die wat perifeer liggen „Een kopie kan ik niet zijn, maar ik voel veel verwantschap met hoe Jan de functie heeft ingevuld en de keuzes die hij daarin heeft gemaakt. Dat regionale be wustzijn, maak daarin keuzes. Het heil komt niet van Den Haag, zeker niet voor re gio's die van uit Den Haag ge zien wat perifeer liggen. Maar mok daar niet over en ga heel zelfbewust aan de slag. Is dat een kopie? Nee, ik zal het op een andere manier doen maar ik geloof wel dat ik op de zelfde manier kijk." „Moeilijk om één eigen schap te noemen. Voor alles moet een burgemeester een teamspeler zijn. Je bent voor zitter van het college, van de gemeenteraad, je voert overleg in andere organen. Het is vooral van belang dat je alle partijen, of dat nou individuen of instanties zijn, in staat stelt hun rollen te spelen. Maar om dat in één woord te vatten... Ik mag van je geen termen noemen als brug genbouwer, maar een verbinder, mag dat wel? Alle facetten van het ambacht, dat maakt het voor mij interessant Dan is veelzij digheid misschien wel weer een cliché, maar ik vind het wel echt van wezenlijk belang om alle verschillende rollen van een burgemeester goed in te vullen." Zowel de vereniging van eigenaren van de vakantiewoningen als de vereniging van eigenaren van het appartementencomplex Het Raad huis is tegen de bouw. Niet alleen omdat de projectontwikkelaar zon der overleg op grond wil bouwen die niet van hem is. Maar ook om dat de bewoners zich een hoedje schrokken toen ze in de krant lazen dat pal voor hun neus hoogbouw komt terwijl daar nooit sprake van was. ,,Wij worden in ons belang ge schaad", zegt De Hoop. ,,Vooral de zestien eigenaren van de apparte menten in gebouw Het Raadhuis voelen zich zwaar bekocht." Dit ge bouw is in november 2019 opgele verd en de eigenaren was bij de koop een vrij uitzicht over de Oos- terschelde beloofd. Dat verdwijnt als het Poorthuis er eenmaal staat. Juridische procedure De kwestie is aan het licht gekomen omdat de gemeente Noord-Beve land een overeenkomst sluit met de projectontwikkelaar over dit plan. ,,We lazen het in de krant. We zijn Twee weken geleden presenteerde Van de Beek de plannen aan hen. ,,En toen heb ik aan de ontwikke laar gevraagd of er bezwaren zijn en hij antwoordde: nee, er zijn geen bezwaren", zegt raadslid Yvonne Maas (NBB). Verschillende fracties dringen er bij de wethouder op aan om duidelijkheid te krijgen over de eigendomssituatie. De bouw van het complex is ove rigens ook nog geen vaststaand feit. Alle procedures rond de wijziging van het bestemmingsplan en de omgevingsvergunning moeten nog doorlopen worden. Dat betekent dat belanghebbenden hun bezwa ren nog kunnen indienen en dat de gemeenteraad hier nog een besluit over moet nemen. De projectontwikkelaar was niet bereikbaar voor een reactie. hier niet eerder over geïnformeerd door de projectontwikkelaar", zegt De Hoop. De twee verenigingen van eigenaren zijn inmiddels een juridische procedure gestart tegen projectontwikkelaar Evert van de Beek. De gemeenteraad van Noord-Be veland reageerde nogal verbaasd op deze onverwachte ontwikkeling. zaterdag 27 februari 2021 'Ik ben geen kopie van Lonink' Guido van der Heijden Terneuzen Was Terneuzen uw eerste keus? Wat wist u al van Terneuzen? Hebt u iets meegekregen van de discussie over het neuzen beeldmerk? Nog overwogen uw sollicitatie in te trekken? In de enquête waarin de Ter- neuzenaren werd gevraagd wat voor burgemeester ze wensten, werd vaak gezegd, 'nog zo een als Jan Lonink'. Bent u een tweede Jan Lo nink? Wat is de voornaamste ei genschap van een goede burgemeester? Erik van Merrien boer. FOTOME- RIJN VAN MERRIEN BOER Het nieuwe appartementencom plex Poorthuis op park Ganu- enta wordt gebouwd op grond die niet van de projectontwikke laar is. Dat verklaren de twee verenigingen van eigenaren op het park. ,,Het gebouw moet op het parkeerterrein komen en dat is gezamenlijke grond", zegt Addie de Hoop namens de ver enigingen. Melita Lanting Colijnsplaat Impressie van het Poort huis op park Ganuenta in Colijns-plaat. FOTO PARC GANUENTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131