'Susin Nielsen is perfect voor de overstap naar young adult' 'Ik grijp altijd terug naar Julia Child' Romans 'Een klant tipte ons het boek van Sarah van der Maas, in plaats van andersom' PA PA MA PI Kookboeken ,,Het pand waarin wij zitten was voorheen het regionale hoofdkantoor van de Rabo bank, vandaar dat in onze kelder nog van die prachtige kluizen zitten. De naam van de lunchroom in de boekwinkel, Daalder, is een knipoog naar dat bancaire verleden. Ik kijk ernaar uit straks weer klanten in de winkel te zien. Mijn boekentips zijn samengesteld na raadpleging van drie collega's, want we doen dit soort dingen graag samen.'' „Nooit meer wachten van Sarah van der Maas speelt in de Eerste Wereldoorlog en draait om een jongen die met zijn verminkte hond over het slagveld zwerft, op zoek naar eten en waardevolle spullen. Dan stuit hij op een gewonde Engelse sol daat. Een prachtig mooi debuut. Dit boek tipte een klant in plaats van andersom. Het is een boek vol tweestrijd. De 9-jarige Gabriel: wat neem je mee en wat laat je los? De Engelse soldaat: gaat hij nog terug of niet? En de Duitse majoor bij wie Gabriel nu 'hoort': waar doet hij nou eigenlijk goed aan?'' (Mozaiek, €22). ,,Ook prachtig is De familie Wacht man van Christiaan Alberdingk Thijm. Wetenschapper Philip Wachtman kampt met een carrièredip; zijn onderzoek over anonimiteit bij sperma donoren blijkt overbodig. Met de loopbaan van zijn 39-jarige vriendin gaat het bovenmatig goed, maar er is een gemis. Stel, je wilt op de valreep nog een kind. Dat lukt niet. De reden is onbekend. Tenminste, dat denkt zij. Hij weet wel beter. Hij heeft namelijk al kinderen. Heel veel. Vertel je haar dat dan of niet?''(Ambo Anthos, €23) ,,Dit boek lees je in één adem uit. In De verdwenene van Lot Vekemans neemt Simon zijn ontspoorde neef een tijdje in huis. Het speelt zich af op een afgelegen plek in Canada, niemand om rekening mee te hoeven houden. Over een puberende neef dus, die bij je komt logeren. Tot hij verdwijnt.'' (Cossee, €23) ,,En Wij zijn allemaal moleculen van Susin Nielsen sluit mooi aan bij het thema van de 'grotemensenboekenweek', want als lezer kom je zelf in een tweestrijd terecht. Stewart is een nerd, maar Ashley is irritant. Voor wie voel jij mededogen? En veran dert dit naarmate je ze beter leert kennen? Susin Nielsen is de ideale schrijfster om de overstap van jeugd naar young adult- literatuur te maken. Ze verdient een veel groter podium.'' (Lemniscaat, €15,95) ,,Ik verkoop niet alleen nieuwe en tweedehands kooklectuur, ik geef ook kookworkshops en organiseer boekpresentaties. Normaal gesproken dan. Deze winkel past mij als een hand schoen.'' ,,Een geweldige aanrader is het net verschenen Paramaribo van Judith Cyrus, een uit gebreid kookboek over de Surinaamse keuken. Eindelijk! Er zijn nog niet veel surikook- boeken, dat is toch een beetje een schriftjes-van-oma cultuur. Het leuke aan dit boek is dat Cyrus een moder ne twist geeft aan klassiekers als barra, pom en bakabana, gebakken banaan. Ik moet bekennen dat ik niet zo vaak Surinaams kook, omdat hier een geweldig eettentje in de buurt zit waar ik de allerbeste nasi, bami en broodjes hete kip haal.'' (Fontaine, €35) Vegan East van Milou van der Will combineert twee trends: oosters en vegan. Dit boek ziet er prachtig uit en staat vol heerlijke recepten, zoals KFC (Korean Fried Cauli flower), tikka massala-burgers en japchae met shiitake. Bij elke foto denk ik: ja, dit wil ik maken. Je moet wel even inslaan bij de toko, maar Milou van der Will schreef ook een moleculen 40 Moniek Polak Nawijn en Polak, Apeldoorn Karin Hamersma Kookboekwinkel Mevrouw Hamersma, Amsterdam Lot Vekemans De verdwenene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120