'De internetstripjes van Heartstopper zijn binnenkort ook als serie te zien op Netflix' w 'Met Henk van Straten heb ik boeken bezorgd' GREAT WAR fes Graphic novels en strips ,,Ik ben sinds 1998 boekverkoper bij Donner, waarvan de laatste acht jaar op de stripafdeling. Sinds de verbouwing staan de strips op de entresol. Daar is het vaak heel gezellig met jongeren die manga's komen lezen én kopen. Wel jammer dat we zo de wat oudere impulskopers missen, want je komt er niet vanzelf langs.'' ,,Het Beest van Zidrou Frank Pé omschrijf ik als 'Marsupilami meets Christopher Nolan': wat die acteur voor het karakter Batman heeft gedaan, is dit boek voor de Marsupilami. Dat vrolijke geel-zwart- gevlekte diertje-met-de-lange-staart blijkt een duiste re ontstaansgeschiedenis te hebben. Donker, deze graphic novel, maar mooi verteld en mooi uitgegeven.'' (Dupuis, €29,95) ,,Een andere aanrader is De terugkeer van de wespen- dief van Aimée de Jongh, een leuke dame die je kunt kennen van haar stripjes uit de Metro, toen die nog in de trein lag. Het verhaal gaat over een boekhandelaar in crisis, dus is nu wel toepasselijk. De man is getuige van een zelfmoordpoging, en dat hakt erin. Een stemmig boek in zwart-wit over iemands persoonlijke worste ling.'' (Scratch, €24,90) ,,Mijn tip voor jongeren is de Heartstopper-serie, een verzameling webtoons - internetstripjes - van Alice Oseman. In dit klassieke boy-meets-boy-verhaal wordt de hoofdpersoon verliefd op de stoere 'jock', de sportjongen van de school, en hé, het is wederzijds. Wel in het Engels, maar dat is voor de jongeren van tegenwoordig geen probleem. Binnenkort ook te zien als serie op Netflix, dus ik ben niet de enige die voor dit 'lieve' stripverhaal is gevallen.'' (Hachette, €11) ,,Deze klassieker is ook Engelstalig, maar er wordt bijna niet in gesproken: The Great War van Joe Sacco, een journalistiek stripverhaal over de Eerste Wereldoorlog. Het is een leporello, zo'n zigzagboek, en als die een maal is uitgevouwen, heb je een soort tapijt van Bayeux waarop onwijs veel te zien is. Het wordt verkocht in een kartonnen doos en als je die openmaakt, zie je pas goed hoe prachtig het boek is.'' (Vintage, €35) §lgl Romans een grote zaak met veel specialismen, druk ook: we krijgen nu 150 bestellingen per dag. Nor maal gespro ken hebben we hier elke week twee a drie activiteiten. We zijn eigenlijk een klein cultureel centrum, waar je met een kop koffie naar een voorlezing of een gesprek kunt luisteren. Dat missen we nu enorm.'' ,,Een boek dat veel indruk op mij heeft gemaakt is De dag dat ik mijn naam veranderde van Bibi Dumon Tak. Het is deels auto biografisch; ze maakte zelf ook mee wat hoofdpersoon Anna doormaakt. Haar zus is overleden en ze ziet de kinderen van haar zus niet meer. Het boek komt hard aan, je voelt het verdriet, de woede. Ik vind dat het te weinig aandacht heeft gekregen, dus daar om noem ik het graag.'' (De Geus, €21,50) ,,Toen Alma Mathijsen bij ons voorlas uit haar roman Bewaar de zomer, was ze net een dirigent. Zoals ze met haar handen bewoog, schrijft ze ook: heel vloeiend, heel apart. Ze schrijft over haar eigen leven, over het huisje in Italië waar ze altijd met haar ouders vakantie vierde. Als haar vader overlijdt, kan ze het niet meer opbrengen daarheen te gaan. Het is prachtig geschreven, je voelt het verdriet over hoe een plek na het overlijden van iemand een andere lading krijgt.'' (De Bezige Bij, €22) aanraden, van Henk van Straten. Omdat hij uit Eindhoven komt, hebben wij een band met hem. Hij komt hier graag signeren of mee helpen aan de kassa. Dit boek kwam net uit voor de tweede lock- down, terwijl we allerlei activitei ten hadden gepland. Toen bedach ten we hem zijn eigen gesigneerde boeken bij onze klanten te laten bezorgen. We hebben samen heel Eindhoven rondgefietst. Het boek draait om de vraag: wat betekent het om een witte man te zijn in deze tijd? Dat kan hij heel oprecht beschrijven.'' (Nijgh Van Dit- mar, €21,50) Francois Punselie Donner, Rotterdam JOE SACCO THE „JMH «DCISIIILD Meriam Wehrens Van Piere, Eindhoven „Van Piere is ,,En ik wil tot slot ook nog graag Ernest Hemingway is gecanceld ZATERDAG 27 FEBRUARI 2021 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 119