'De afloop van Zussen is meer dan verrassend' Vuistdikke biografieën, bloedstollende thrillers, aangrijpen de romans en nog veel meer: acht verkopers over de beste boeken in hun winkel. Literatuur „Vijfjaar geleden nam ik met twee collega's deze boekwinkel over. We hebben allerlei activitei ten ontplooid en de boel een beetje aangejaagd op sociale media. Iedereen zei: 'Je bent gek, in deze tijden', maar het gaat heel goed, even los van corona.'' ,,Op de eerste dag van dit jaar ben ik in dit boek begonnen en ik kon het niet wegleggen: Zussen, van Daisy Johnson. Literaire horror over de zussen Juli en September met een actueel onderwerp: sexting, ofwel het ver spreiden van privénaaktfoto's, en wraak. De zussen schelen nog geen jaar en zijn zeer symbiotisch. Het verhaal speelt zich af op een vervallen buitenverblijf in Engeland - op zich al creepy - en de afloop is meer dan verras send.'' (Koppernik, €19,50) ,,Voor het volgende boek is veel te weinig aan dacht geweest, dus daarom breek ik er graag een lans voor. In Het boek Daniel van de Vlaamse Chris De Stoop brandt de oude boer derij van De Stoops oom Daniel af. De man wordt tussen het puin gevonden. Uiteindelijk wordt een jeugdbende opgerold. De Stoop HET BAMBOE MEISJE belicht alle kanten van de zaak en zoekt zelfs de confrontatie met de jonge daders. Het resultaat is een aangrijpend verhaal over menselijke tekortkomingen.'' (De Bezige Bij, €23) ,,Mijn jeugdtip, maar eigenlijk een geweldig boek voor alle leeftijden, is Het bamboemeisje van Edward van de Vendel, met tekeningen van Mattias De Leeuw. Een oude bamboe snijder vindt een klein meisje tussen de bam boe en met zijn vrouw voedt hij haar liefdevol op. Als Jie op huwbare leeftijd is, krijgt ze het ene aanzoek na het andere, maar ze wil haar ouders niet verlaten. Ze verzint allerlei on mogelijke opdrachten voor haar aanbidders. Tot ze verliefd wordt: nu moet ze toch echt kiezen.'' (Querido, €22,50) ,,Mag ik nog een extra tip geven? Heel speciaal is We vertrekken voordat het licht wordt, het eerste fictieboek voor volwassenen van schrijver en illustrator Wim Hofman - 80 jaar inmiddels en goed voor tientallen prenten boeken, jeugdverhalen en gedichtenbundels, allemaal licht absurdistisch. Zo ook deze auto biografische kijk op de wereld, met prachtige kunstwerkjes tussendoor die hij zelf heeft gemaakt. Zijn het herinneringen of verzinsels? Is het een duister ofjuist een licht boek? De lezer mag het zeggen.'' (Querido, €21) 36 TEKST ANNET DE GROOT 31 BOEKEN WAARIN JE BLIJFT LEZEN Margreet de Haan Boekhandel 't Spui, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 116