i j 8 NIEUWS Chantage via sociale media •1 PROSTITUTIE JONGE MEISJES Meisjes belanden vaker dan ooit in de prostitutie, en ook al op zeer jonge leeftijd. Terwijl het makkelijker lijkt ze zo ver te krijgen, is het heel moeilijk om eruit te stappen, ontdekte tv-maker Jojanneke van den Berge. In het programma Jojanneke uit de prostitutie geven twee jongen vrouwen een inkijkje in de duistere wereld van de betaalde seks. r was één plek bij het terrein van de jeugdinstelling waar Oulaya ver bleef, waar kinde ren van buiten in I hun vrije tijd ook kwamen: de Johan Cruyff court, het veldje vlakbij. Hier werden de meisjes verliefd en vonden foute jongens een gemakkelijke prooi. Maar dat laatste had Oulaya niet in de gaten. ,,Ik was nog maar een kind, van 12, 13 jaar. Hij was een stoere jongen, op wie iedereen verliefd was. Ik zat bij zijn zusje op school. We zagen elkaar op dat veldje. Hij heeft me uiteindelijk ontmaagd, had praatjes: ik wil voor je gaan, maar we hebben geld nodig, dan gaan we samen naar Frankrijk. Ik ben toen gaan wer ken, heb de knop omgeschakeld. Ja, dat ging zo maar, meteen. Dat moet wel, anders kan je het niet.'' Ineens was Oulaya een prosti tuee, van nog maar 13 jaar oud. Een meisje, gebrouilleerd met haar fa milie, onhandelbaar in de jeugdin- stelling, waar ze weg wilde. Steeds weer ging ze er vandoor. Dan werd haar foto verspreid: wie heeft Ou laya el Bahi gezien? ,,Na een paar maanden werd ik gesloten ge plaatst. Mijn kleding was veran derd, ik had mijn emoties uitge schakeld. En ik bleef weglopen.'' Dat laatste kon ook een jeugdin- stelling als een gevangenis niet voorkomen. Ook niet dat ze weer in handen van een pooier viel, na dat ze het contact met haar eerste vriendje had verloren. Ondertus sen ging het mis op school, volgde de ene na de andere verhuizing. ,,Ik heb heel veel instellingen in Nederland gezien, terwijl ik eigen lijk al die tijd alleen maar naar huis wilde.'' Goede voorbeelden waren er binnen de muren die geen thuis vormden amper. ,,Op één plek was een meisje zwanger van een bege leider. Als je wat wilde, een tele foon of drugs, moest je er wat voor doen bij de medewerkers.'' Als je wat wilde, moest je er wat voor doen bij de medewerkers Zo kwam Oulaya steeds meer in de knel te zitten. In de instelling ging het niet, daarbuiten eigenlijk ook niet. Ze werd bedreigd, ge filmd en gechanteerd, misbruikt, liep letsel op, raakte getraumati- MINDERJARIGEN seerd. ,,Maar iedereen om me heen zat in de shit. Ik wist niet hoe ik anders kon leven.'' En toen werd Oulaya 18. Van de ene op de andere dag was binnen jeugdzorg geen plek meer. Ze greep terug op wat ze kende en ging als prostituee aan de slag. Voor zichzelf. Video Dat was haar eigen verhaal. Totdat Oulaya 19 werd. Doordat een rap per met de naam Johnny Sellah beelden van haar online zette, werd Oulaya plots exposed zoals dat heet - ontmaskerd. ,,Die video was overal. Werd die op een plek van het internet gehaald, dook hij ergens anders weer op. Het was een hel. Ik werd uitgescholden voor hoer. Mijn familie kwam het te weten.'' Dat ze Marokkaans is, maakt dat het allemaal nog gevoeliger ligt. Ook al is te zien hoe Oulaya zegt dat ze niet wil, en haar wordt ge zegd dat ze dan 'gesloopt' zal wor den - de beelden zijn nog altijd te nrrs vinden - was het stempel dat ze kreeg meedogenloos. ,,Maar toen ben ik gaan vertellen.'' Dat ze zes tien was toen die beelden gemaakt werden bijvoorbeeld. Het zorgde voor een ommekeer. Er kwam begrip voor Oulaya's be narde positie. Ze wordt bekend, een influencer ook. ,,Er kwamen andere manieren om mijn geld te verdienen.'' En nu, op haar 21ste, is het gelukt te stoppen met het sekswerk. ,,Het was zo moeilijk, maar ik moest de cirkel doorbre ken.'' Nu vertelt ze over wat ze heeft meegemaakt, maar dat valt Oulaya vaak zwaar. Ze worstelt met licha melijke en fysieke klachten. Soms moet ze van ellende overgeven. Andere keren begint ze te hyper ventileren. ,,Het is moeilijk mijn verleden te accepteren. Mijn jeugd is me ontnomen.'' Ooit wil ze moeder worden, maar voorlopig wantrouwt ze mannen. ,,Ik heb ie dereen voorbij zien komen, alle soorten mannen.'' Wie kun je dan vertrouwen? ,,Ik zie ze als allemaal hetzelfde. Ze kijken naar me als een lustobject.'' Nu wil Oulaya anderen waar schuwen, zeker omdat ze weet hoe sommige meisjes tegenwoordig seks hebben in ruil voor spullen. Begin er niet aan, er zijn zo veel gevaren. Dat je wordt gechanteerd, dat je gevangen komt te zitten in die wereld. ,,Op een gegeven mo ment kan je de knop niet meer omzetten. Dan gebruiken sommi gen drugs, om toch nog te kunnen werken. Maar dan zit je nog dieper in de shit. Dan ben je een prosti tuee en verslaafd. Van al het geld dat die jongens aan me verdiend hebben, heb ik nooit een euro ge zien.'' En Frankrijk? Nee, daar heeft het eerste vriendje - dat haar pooier werd - Oulaya nooit mee naar toe genomen. Overleven Toen Mia Topcagic op haar 18de volwassen was en dus de instelling van jeugdzorg uitliep, al haar spul- vrijdag 26 februari 2021 GO 'Ik was nog maar een kind, hij de stoere jongen' Carla van der Wal Rotterdam - Oulaya el Bahi (21) De afgelopen jaren zagen hulp verleners zeer jonge meisjes en jongens razendsnel in de prostitutie belanden. Waar de 'ouder wetse' loverboy nog de tijd nam om een meisje in te palmen, is dat nu soms al in een dag gebeurd. Zo worden bijvoor beeld naaktbeelden (verkregen via sociale media) gebruikt om te chanteren, er wordt gedreigd de beel den openbaar te maken. Volgens de Nationaal Rappor teur Mensenhandel worden er jaarlijks 3000 mensen uit gebuit in de pros titutie, ongeveer de helft is minderjarig. Omgerekend gaat het om twee tot drie kinderen per middelbare school die in Nederland in de gedwongen prostitutie zitten. tt. r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8