College Sluis gaat met burgers aan de wandel Wat ga jij straks als eerste doen? Knutsel het maar 7 N61 VERZAKKING Een te natte bodem is de reden dat de N61 tussen IJzendijke en Schoondijke is verzakt en moest worden afgesloten. Sinds vorige week vrijdag is de voornaamste verkeers ader die naar West-Zeeuws- Vlaanderen voert, afgesloten. Wat aanvankelijk alleen een probleem op de zuidelijke parallelweg ter hoogte van Schoondijke leek, bleek een lastig probleem waar een- twee-drie geen oorzaak voor werd gevonden, laat staan een oplossing. De afgelopen dagen is onder zoek verricht naar de bodem en volgens woordvoerder Martijn Ka pel van Rijkswaterstaat bleek het probleem dat de bodem te nat was. ,,Het heeft niet per se iets te ma ken met een te hoge grondwater stand het is ook een plaatselijk probleem. We gaan vrijdagoch tend beginnen met de werkzaam heden en naar verwachting moet het woensdag weer klaar zijn." Nieuwe lagen De natte bodem in het probleem gebied wordt afgegraven, waarna een laag geotextiel moet voorko men dat het water opnieuw om hoogkomt. Vervolgens worden er nieuwe lagen droog zand aange bracht. ,,Met name het aanbrengen van dat zand is een proces dat tijd kost", legt woordvoerder Kapel uit. „Iedere laag moet even liggen voor er een nieuwe overheen kan." Aanvankelijk werd al het verkeer vanuit Terneuzen richting Bres- kens, bij IJzendijke omgeleid via Oostburg. Een flinke omweg voor wie in Breskens moet zijn. Inmid- t* dels is er voor die regio een andere alternatieve route aangegeven die over Hoofdplaat voert. Bij de ro tonde bij Biervliet wordt verkeer richting Breskens via Hoofdplaat omgeleid. Rijkswaterstaat ver meldt de omleidingsroute inmid dels ook op de website met ver keersinformatie. Waterschap Scheldestromen was dagenlang niet op de hoogte gebracht dat al het verkeer via Met name het aanbrengen van zand is een proces dat tijd kost maar één route om werd geleid. ,,De aannemer had verzuimd ons hierin te betrekken", zegt Daniëlle Steijn van het waterschap, wegbe- heerder van de alternatieve routes. ,,Het was geen goede omleiding en ook werd het verkeer niet goed ge wezen op de maximumsnelheid. Dat is inmiddels wel aangepast" Matrixbord Dat hebben ze in Turkeye onder vonden. Een veelvoud van het ge bruikelijke verkeer reed sinds vrij- dag door de buurtschap en maar al te vaak harder dan de maximale zestig kilometer per uur. Water schap Scheldestromen heeft er voor gezorgd dat er weer een ma- trixbord is geplaatst dat hardrij ders wijst op het overtreden van de snelheid. Met het aangeven van de route richting Breskens over Hoofdplaat is hier de verkeers drukte alweer enigszins afgeno men. Door de coronamaatregelen heeft de politiek weinig persoonlijk con tact met inwoners van de gemeente Sluis. Dat missen burgemeester en wethouders, ze willen het verhaal van inwoners horen: hoe het met hen gaat, waar ze zich zorgen over maken, waar ze tegenaan lopen of ideeën die ze hebben voor de ge meente. Ook mooie initiatieven die worden opgezet of bepaalde signa len die inwoners oppikken, willen de bestuurders horen. Hart luchten Dat gaat Sluis bewerkstelligen door wandelingen met burgemeester en wethouders aan te bieden. Tijdens dertig minuten stappen kunnen in woners hun hart luchten bij een van de bestuurders. ,,Volgende week worden de eerste gesprekken ingepland", laat een woordvoerster van de gemeente weten. De locaties zijn steeds verschillend en worden in de woonplaats van de desbetref fende inwoner uitgezocht, tenzij ie mand op een specifieke plek in de gemeente af wil spreken. ,,Dan kij ken we of dat kan." Als iemand niet in staat is om te wandelen, komt één van de be stuurders langs aan de deur of is er een telefonisch gesprek. Aanmel den kan door te mailen naar be- stuurssecretariaat@gemeente- sluis.nl, met vermelding van naam, telefoonnummer en het onderwerp dat besproken gaat worden. Er wordt vervolgens contact opgeno men om een afspraak in te plannen. Als het weer te slecht is, wordt de wandelafspraak verzet. HULST Wat ga je als eerste doen, als het weer mag? Dat vraagt Rotary Club Hulst aan alle basisscholieren in de ge meente. Ze mogen hun wens tekenen, plakken, schilderen en kunnen er prijzen voor de hele school mee winnen. Bij gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst staan al brie venbussen klaar, met de namen van alle scholen uit de ge meente Hulst erop. Kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 mogen zich helemaal uitleven op een kunstwerk dat laat zien wat ze willen ondernemen. Van een dagje Efteling tot oma knuffelen, zo lang het maar op een A4 past. Rotary Club Hulst wil de scholieren daarmee een opsteker geven in deze lastige tijd én iets leuks in het vooruit zicht stellen. Iedereen die mee doet, krijgt een attentie en er zijn geldprijzen voor scholen, waar juffen en meesters spel materiaal van kunnen aan schaffen. Alle kunstwerken zijn binnen kort te bekijken op de ramen van Den Dullaert. Inleveren, met vermelding van naam, leeftijd en school, kan tot 5 maart tussen 7.30 en 16.00 uur bij Den Dullaert. vrijdag 26 februari 2021 VL Natte bodem zorgt voor problemen Guido van der Heijden Schoondijke - :Y- -W,_. V ScSSE v - *smj& -v.1.— vr^S8S^ossr,**<A'a.- De N61 tussen Schoondijke en IJzendijke is aan weerszijden opgebroken. foto peter nicolai I -Martijn Kapel, Rijkswaterstaat Burgemeester en wethouders van Sluis kunnen de wandel schoenen uit de kast halen. De bestuurders willen één op één gaan wandelen met inwoners om te horen wat hen bezig houdt. Dat spreekt aan: sinds de oproep woensdagavond kwa men er meteen vijftien aanmel dingen binnen. Sophie Stockman Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54