Glasravage bij inbraak: 'Dat moet een flinke klap zijn geweest' Het Postkantoor breidt uit met naastgelegen panden 7 WONINGEN PROJECT De vernieuwing van de Rillandse Soldatenwijk is in volle gang. In de wijk komen 49 levensloopbesten- dige woningen. Kijk, daar gaat weer een zij wand", wijst bewoonster Selma Hoek naar een hoge kraan die een betonnen muur soe- peltjes op de goede plek manoeu vreert. ,,Mooi om te zien hè. Het is net lego." De vernieuwing van de buurt, eind jaren 50 gebouwd voor perso neel van de luchtmachtbasis in Woensdrecht, is het grootste pro ject uit de historie van R&B Wo nen. De corporatie die vorig jaar opging in Beveland Wonen be sloot 70 oude huizen te vervangen door 49 nieuwe levensloopbesten- dige woningen. Stap voor stap, in een 'treintje'. Zo hoeven de bewo ners maar één keer te verhuizen. Projectleider Marijke Bakker is tevreden over de voortgang. ,,In de Saaftingestraat zijn zeventien wo ningen gesloopt en worden er nu twaalf gebouwd, verdeeld over drie blokjes. Voor de variatie krijgt één woning een gedraaide kap." Omdat alle binnenmuren, de bad kamers en toiletruimtes zijn voor- gefabriceerd, heeft aannemers combinatie Peters van der Poel slechts vijftien weken bouwtijd nodig. ,,Veel korter dan de negen maanden voor de reguliere bouw." De buitenmuren worden nog wel gemetseld. Dat werk lag tijdens de vorstperiode even stil. Ruime huizen Selma en haar partner Jan Zuijd- wegt hebben vanuit de woonka- mer van hun rijtjeswoning aan de Swaanhilstraat perfect uitzicht op de werkzaamheden. Het leuke is: in een van die huizen wonen ze straks zelf. ,,In de eerste, op het hoekje. Dat wilde Jan graag. Ik maak elke week foto's van ons nieuwe huis. Alleen jammer dat er nu een bouwkeet voor staat", lacht ze. Selma woont 'nog maar' zo'n twintig jaar in Rilland. ,,Jan woont al 47 jaar in dit huis." Hoewel de verhuizing veel gedoe met zich meebrengt, verheugen de twee zich wel op hun nieuwe paleisje. ,,Het zijn mooie ruime huizen", Ik maak elke week foto's van ons nieuwe huis weet Jan, die bij voormalige buren op bezoek is geweest. Zij wonen in precies dezelfde woningen, maar dan aan de andere kant van het dorp, in de Vliedbergstraat. Jan en Selma hebben geluk. Zij wonen in een blok dat tijdens de tweede fase wordt gesloopt en ko men dus in aanmerking voor de nieuwbouw van de eerste fase. Verhuizen is straks een kwestie van de straat oversteken. De grote vraag is alleen nog: wanneer. ,,Twee weken geleden hebben we een brief gekregen dat we binnen tien dagen horen wanneer we de sleutel krijgen, maar we hebben nog steeds geen datum." Onduidelijkheid En dat is best lastig. Ze krijgen vier weken verhuistijd voordat hun oude woning tegen de vlakte gaat. Nieuwe spullen en materialen uit zoeken is lastig nu alle winkels dicht zijn. En het vastleggen van vakmannen voor muren en vloe ren is onmogelijk als je nog geen precieze datum weet. Volgens Jan is er nog wel meer onduidelijk. Hoe groot de tuin wordt bijvoor beeld. ,,Ik weet niet of we er ook nog een stuk naast het huis bij krij gen." Hij vindt wel dat de wijk op knapt van de grootschalige ver nieuwing. Al vindt hij het een ge miste kans dat Beveland Wonen blokken waar sommige huizen ooit zijn verkocht ongemoeid laat. „Vanmorgen vroeg had mand gezien dat de voordeur er uit lag en die heeft de politie gebeld'', vertelt eigenaresse Sabina Mulders. ,,Die deur is helemaal van zwaar, dik ten! glas en lag totaal in gruzelementen. Verder stond alles open wat open kon staan.'' Mulders vermoedt dat de daders zijn geschrokken van de deur. ,,Want dat moet een flinke klap zijn geweest. Dus misschien dat ze zich daardoor hebben moe- haasten. Voor zover ik het nu heb bekeken is er niets meegenomen." De schade bestond vooral uit ontelbare stuk jes glas in en voor de win kel. „Wij waren hier al half zes vanmorgen. Toen hebben we eerst foto's gemaakt voor de verzekering en daarna zijn we maar op gaan ruimen. Het was vooral heel veel glas ruimen." Om- dat alles in de winkel zodanig is verpakt dat er toch geen glas in kan komen heeft Mulders besloten om gewoon open te gaan. Zowel voor de winkel als voor de afhaal van broodjes. ,,Elke dag die je mee kan pakken is fijn in deze tijd.'' Het is niet voor het eerst dat Mul ders het slachtoffer is geworden van inbrekers. ,,Ik heb dit ook al een keer bij m'n brasserie aan de Kaaij en bij de vorige winkel in de Hoog straat gehad.'' Mulders snapt niet wat de daders heeft bezield om nu weer deze ravage aan te richten. ,,We hebben nooit geld in huis. En het is ook niet zo slim om in deze tijd te komen zoeken. Het is toch al geen vetpot.'' GOES Grand Café Het Post kantoor aan de Grote Markt in Goes wordt een stuk groter. Twee naastgelegen panden, die tot ruim een jaar geleden sa men nog eetcafé Baas Beve land vormden, worden bij de horecazaak van de Amadore groep getrokken. Een klein jaar geleden had Amadore nog het plan om in die twee panden een heel nieuwe horecazaak te vestigen onder de naam 'Terra Bar Kitchen'. Maar door de komst van corona is dat plan nooit ten uitvoering gebracht. Nu worden de panden (in het ver- leden zaten daar de cafés De Post en Midcity) dus bij het Postkantoor getrokken. Het blijft volgens directeur Jerry van Zuijlen van Amadore een Italiaans restaurant met veel pizza's en pasta's op de kaart. ,,Maar ook een plek waar je een lekker stuk gebak kunt eten en goede koffie kunt drinken'', zegt hij. In het verruimde pand worden onder meer twee jeu-de-bou- lesbanen en indoor barbecue tafels aangelegd. De terrassen worden vernieuwd. De ruw bouw is klaar en er wordt nu aan de inrichting gewerkt. vrijdag 26 februari 2021 BE Soldatenwijk in rap tempo vernieuwd Joeri Wisse Rilland -Selma Hoek, bewoonster Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag een flinke ravage aangericht bij het Kaeswienkeltje in Tholen. De zware glazen voordeur van de delicatessenzaak werd volledig vernield en de winkel door zocht. Zoals het er nu uit ziet zonder buit voor de daders. Willem Adriaansens Tholen Selma Hoek voor haar nieuwe woning (links). Vanuit haar huidige woning heeft ze goed zicht op de werkzaamheden. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52