Brenda wil naar huis en loopt van Heinkenszand naar Nisse 'Markt Smerdiek verdient terras' Aanleg hoogspanningslijn Militairen op oefening 6 Foute Bingo voor jeugd in Borsele De ingrijpende rooiwerkzaamhe- den hebben plaatsgevonden in het Arendbos, het deel van het Poelbos dat het dichtst bij 's-Heer Arends kerke ligt. Over een strook met een breedte van 75 meter zijn heel veel bomen en struiken weggehaald. Dit deel van het bos ligt onder een hoogspanningsleiding van Tennet. Staatsbosbeheer zegt als terreinei genaar verplicht te zijn bomen en andere begroeiing die onder de lei ding staan te verwijderen. Ze zou den voor gevaar kunnen zorgen. Een dorpsbewoner kaartte het Dit is een kaalslag als nooit tevoren. Het Poelbos is belangrijk voor ons onderwerp gisteren aan tijdens de raadsvergadering in Goes. Ze sprak harde woorden over de in haar ogen schandalige kaalslag. Het bos is vol gens de inspreekster heel geliefd. ,,Ik ga er soms wel twee keer per dag lopen en kom dan heel veel mensen tegen, waaronder heel veel kinde ren.'' Raija de Vries-Alssema van de Stichting Overlegorgaan 's-Heer Arendskerke, een soort dorpsraad, beaamt dat het dorp in rep en roer is. Het is volgens haar bekend dat er om de zoveel tijd wordt gesnoeid onder de kabels, maar dat nu hele bomen worden gekapt en het ge bied kaal zal blijven, kan volgens haar op weinig begrip rekenen. ,,Dit is een kaalslag als nooit tevo ren. Al jaren proberen we bij de ge meente en Staatsbosbeheer aan dacht te vragen voor de slechte staat van het bos en nu gebeurt dit. Aan de kant van 's-Heer Arendskerke kun je nu nauwelijks meer van een bos spreken. Ons dorp is hier boos en verdrietig over. Het Poelbos is belangrijk voor ons.'' Slechte fietspaden Ook de fractie van Nieuw Goes kaartte de massale kap aan tijdens de raadsvergadering. De partij is kritisch over de bomenkap en de al gehele staat van het Poelbos. Er wordt al jaren door veel mensen ge klaagd over onder meer slechte fietspaden, achterstallig onderhoud en soms zelfs een gevoel van onvei ligheid. Over dat laatste liet wet houder André van der Reest weten dat eigenaar Staatsbosbeheer de handschoen niet zal oppakken voor een verbeterplan. Daarom heeft de gemeente bij de provincie en het waterschap aange klopt. „Misschien kunnen we met z'n drieën tot iets komen. Ik ver wacht daar binnen drie maanden duidelijkheid over.'' Tegen de mas sale kap kan de gemeente niets doen. ,,Omdat het om onderhoud gaat, is er ook geen compensatie plicht voor de gekapte bomen'', ver woordde de wethouder het stand punt van Staatsbosbeheer. ,,Mijn man liep om zes uur uur 's ochtends de deur uit en daar stond Brenda voor de deur", zegt Petra Courtin uit Nisse. ,,Ik had haar de dag ervoor met mijn doch ter Puck lopend naar Heinkens- zand gebracht. Ze was daar nog nooit geweest en loopt toch zó te rug naar huis." Brenda was met alle goede be doelingen naar Heinkenszand ge bracht. ,,We dachten haar flink te verwennen", lacht Courtin. Want normaal gesproken staat ze in de wei bij het huis, maar die was in een grote blubberboel veranderd. Dus dacht Courtin het dier een Petra Courtin dacht Brenda een plezier te doen door haar tijdelijk te stallen in een groene wei vol mals gras naast het huis van haar broer plezier te doen door het tijdelijk te stallen in een groene wei vol mals gras naast het huis van haar broer. Maar daar had Brenda zo haar ei- gen gedachten over, want op een of andere manier heeft ze 's nachts het hek open gekregen en is naar huis gewandeld. Waarschijnlijk over de smalle dijkjes, maar ze moest toch ook de Drieweg over steken, omdat het gezin Courtin net buiten het dorp woont. ,,Ge- lukkig is er niks gebeurd." Het hek van de wei in Hein- kenszand is inmiddels verstevigd en de kleine shetlander oogt te vreden. Ze laat zich geduldig bor stelen door Courtins dochter Puck. ,,Maar mijn broer vertelt dat ze altijd in het hoekje bij het hek staat. Alsof ze op ons staat te wachten." Er is goed nieuws voor pony Brenda. De wei naast het huis wordt opnieuw ingezaaid en zo dra het kan, gaat ze terug naar Nisse. KAPELLE De Koninklijke Landmacht komt weer naar Ka- pelle voor een oefening. Daarom kunnen er van 28 fe bruari tot en met 4 maart mili tairen opduiken binnen en rondom de gemeentegrenzen van de Bloesem van Zeeland. De geplande oefening maakt deel uit van een training voor militairen van de Koninklijke Luchtmacht. Tijdens deze oefe ning krijgen de militairen ver schillende opdrachten te ver werken. Daarbij kunnen zij zich verplaatsen per fiets, te voet of met een vaartuig. Het is de bedoeling dat het dagelijkse verkeer er geen hin der van ondervindt. De inwoner van Smerdiek zette een tijd geleden het Wegwijs Lokaal op in het gebouw van het voormalige VVV-kantoor: een servicepunt voor toeristen. Hij verkoopt er ook streekproducten en zette vorige zo mer al een klein terras op. ,,On- danks de moeizame coronaperiode is het een succes te noemen", zegt Van Tilborg. ,,Alleen was en is er geen mogelijkheid om méér te doen vanuit het huidige pand. Bij voorbeeld het aanbieden van een lunchkaart." Omdat ook de toe komst van het Wegwijs Lokaal op de bestaande plaats naast Het Het is de opzet te beginnen met een kleine lunch- en brasseriekaart Raedthuys onzeker is en het ge bouw niet al te groot is, mikt Van Tilborg op een verhuizing naar het gebouw van 't Hoekske. ,,In eerste instantie is het de opzet om te be ginnen met een kleine lunch- en brasseriekaart en op vrijdag en za terdag gebakken vis te gaan verko pen. Op dit moment is woensdag de enige dag om vis te kopen in Sint-Maartensdijk, op de Haven." Achter de plannen staat nog wel een flink vraagteken. Van Tilborg schat 30.000 tot 40.000 euro nodig te hebben om het financieel rond te krijgen. ,,Dat is nodig om de inboe del en huidige voorraad over te ne men. Daarnaast is er een bedrag voor de opstart nodig, zoals voor het betalen van vergunningen en de eerste maanden huur. Maar ook voor het aanschaffen van appara tuur, zoals een oven, en een kleine frituur." Hij is daarom een crowd- fundingsactie begonnen via crowdaboutnow.nl. BORSSELE SooSTouR houdt za terdagavond 6 maart een Foute Bingo voor de Borselse jeugd. Niet met cijfers en ballen, maar met muziek. Plus een quiz. De avond wordt door Niels de Reiger live het wereldwijde web op geslingerd vanuit de SFAER- studio. Na de Foute Bingo zorgen DJ Twan en DJ ARNO voor een thuisfeestje. De gemeente Borsele stelt verschillende prijzen be schikbaar voor wie deelneemt aan de bingo en quiz. Aanmelden voor de Foute Bingo doe je voor 4 maart via soostour.nl. Vervolgens ontvangen deelnemers een bingokaart en alle informatie via e-mail. Deelname is gratis. De avond is live te volgen vanaf 20.00 uur via sfaer.tv. vrijdag 26 februari 2021 BE Woede over kap in Arendbos Het dorp 's-Heer Arendskerke is in rep en roer over de kap van een groot deel van het bij inwo ners geliefde Poelbos. ,,Dit is een kaalslag zoals nooit tevoren'', zegt Raija de Vries-Alssema. ,,We zijn boos en verdrietig.'' Rob Paardekam 's-Heer Arendskerke - Raija de Vries-Alssema, Stichting Overlegorgaan 's-Heer Arendskerke Pony Brenda is een lief beest, maar wel met een eigen wille tje, zo bleek. Brenda was ken nelijk niet tevreden met haar nieuwe weide een paar kilome ter verderop. Ze tippelde diep in de nacht terug naar huis. Melita Lanting Nisse Een Markt zoals die in Sint Maartensdijk verdient horeca en een terras. Maar nu Het Raedthuys en cafetaria 't Hoek- ske al tijden dicht zijn, is dat er eigenlijk niet meer. Roland van Tilborg wil daar verandering in brengen. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk - Roland van Tilborg, Wegwijs Lokaal Pony Brenda in haar tijdelijke wei in Heinkenszand. Op haar rug zit Puck Courtin. Rechts Diesel Platschorre. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51