Nieuwe beroepscampus voor jongeren op Goeree-Overf lakkee In de botsauto's op zondag? Zeg het maar 7 PASSIE EINDE VAN DRESSUURSTAL Na zich bijna zes jaar op haar hobby te hebben gestort, gooit Jeske Bouwman het roer om: ze stopt met haar dressuurstal. 1 Hl Over het moment dat ze ver telde dat ze ging stoppen met haar stal, zegt J eske Bouwman (29): ,,Al mijn vriendin nen dachten dat ik gek was gewor den." Na bijna zes jaar gooit ze het roer om. ,,lk wil iets doen waarbij ik voor mijn gevoel wat meer bij draag aan de maatschappij." Maandag start Bouwman in haar nieuwe functie. Ze gaat aan de slag als multisysteem therapeut in Bergen op Zoom. In dat werk gaat ze jongeren met ernstige gedrags problemen begeleiden in hun ei gen gezinssituatie. Geen kattenpis, maar ze zoekt graag die uitdaging op. Want ook al kwam haar meis jesdroom uit (het runnen van een eigen dressuurstal en daarbij hele dagen paardrijden): de uitdaging verloor ze uit het oog. Paarden op één Het werk als therapeut komt niet helemaal uit de lucht vallen. Hoe wel niemand in de directe omge ving van Bouwman haar zet zag aankomen. Want, zegt ze: ,,Paar- den stonden bij mij altijd al op nummer één." Op aandringen van haar ouders ging ze na het behalen van haar vwo-diploma studeren. Met tegenzin, want ja, ze ging lie ver paardrijden. Toch vond ze een studie die haar interesseerde en ze haalde in 2015 haar bachelor in pe dagogische wetenschappen en een master orthopedagogiek. ,,De studie was leuk en ik had F' 1 ook een fijne studententijd, maar de paarden bleven bij mij priori teit hebben." Doordat ze met haar moeder verhuisde naar een boer derij in Schuddebeurs, kon Bouw man haar hobby uitbreiden. Van lieverlee kreeg ze lesklanten en dat werden er steeds meer. Ze had in middels een baan als orthopeda goog, maar na een half jaar besloot ze zich toch volledig op de paarden te storten. Dressuurstal Jeske Bouwman was geboren. Ook al kwam vorig jaar corona, het bedrijf van Bouwman liep als een trein en dat bleef zo. Toch ging Ik was de passie in de hobby die ik had verloren er iets aan haar knagen. ,,Misschien kwam het ook wel door corona'', zegt ze, ,,maar ik dacht steeds va ker: eigenlijk is het zonde van mijn studie dat ik er niets mee doe. Ik miste af en toe de mentale uitda ging en het maatschappelijke nut van mijn werk. Bovendien is het werk in de paarden fysiek heel zwaar. Je komt vroeg je bed uit en bent tot 's avonds laat aan het werk. Ook is de paardenwereld heel hard. Een paard verkopen, wat af en toe erbij hoort, bleef ik moeilijk vin den." Ze kwam ook tot een andere conclusie: ,,Ik was de passie in de hobby die ik had verloren." Vaardigheden In december hakte ze de knoop door en zette haar paarden te koop. Van de twaalf zijn er nu twee over. Die houdt ze aan, want ze blijft wel paardrijden. Ook kunnen er nog een paar lesklanten bij haar te recht, maar haar werk wordt weer hobby. Bij de paarden deed Bouw man vaardigheden op die ze kan toepassen in haar nieuwe baan, vindt ze. ,,Je moet bij paarden ook stevig in je schoenen staan." Ze denkt de juiste keuze te maken. ,,Ik wil aan het eind van de dag het ge voel hebben: nu heb ik echt ie mand kunnen helpen die er zon der mij slechter aan toe zou zijn." Of het écht gaat bevallen? ,,Daar kom ik maar op één manier achter en dat is door het te proberen." De eerste fase van de Beroepscam pus, 'Nieuwbouw Zuid', is vorige maand in gebruik genomen. Hier geven RGO Middelharnis, Albeda en Techniek College Rotterdam on derwijs. 'Nieuwbouw Noord' wordt in de tweede fase gebouwd. Daar gaan RGO Middelharnis, CSG Prins Maurits, Bouwmensen Zuid-West en Lentiz aan de bak. In beide delen Scholieren van Goeree-Overflakkee en omgeving kunnen in het gebouw voor een doorlopende opleiding terecht van de Beroepscampus is ruimte voor ondernemers en instellingen uit de regio. Scholieren van Goeree-Overflak- kee en omgeving kunnen in het ge bouw aan de Langeweg voor een doorlopende opleiding terecht. Daarnaast worden er taalopleidin- gen voor anderstaligen gegeven en kunnen bedrijven er personeel la ten bij- en nascholen. Combinatie-opleiding Het vmbo-onderwijs en de mbo- vervolgopleidingen richten zich op zorg, welzijn, onderwijs, pedago gisch werk en economie en onder nemen. Daarnaast start in augustus de nieuwe combinatie-opleiding kindprofessional. Ondernemers en mensen van de dorpsraad en de Jacobuskerk in Renesse gooiden twee jaar gele den al de knuppel in het hoender hok. Winkels en horeca zijn op zondag wél geopend, maar rond de kerk is de boel die dag vreemd genoeg dicht. De drie organisaties pleitten voor openstelling op zon dag in combinatie met behoud van het vaste aantal van zes ker misdagen. Dat betekent in de praktijk dat omwonenden één dag minder die apparaten voor hun deur hebben staan. Om de gemeenteraad een over wogen keuze te kunnen laten ma ken, worden bewoners gepolst. Volgende week krijgen 2000 in woners van Zierikzee en Renesse een brief in de bus met een inlog code voor een korte online vragen lijst van onderzoeksbureau I&O Research. Die kan worden inge vuld tot en met vrijdag 26 maart. vrijdag 26 februari 2021 SD Jeske Bouwman gooit het roer om Valeska Nastaly Schuddebeurs L 2 li?' Jeske Bouwman heeft bijna al haar paarden verkocht om zich te storten op een totaal andere carrière. foto marieke mandemaker - Jeske Bouwman (29) Het gebouw is spiksplinternieuw en de opzet ook. Op de Be roepscampus in Sommelsdijk/ Middelharnis kunnen jongeren terecht voor vmbo-onderwijs en verschillende vervolgopleidin gen in het mbo. Esme Soesman Sommelsdijk Meer informatie over de campus is te vinden op beroepscampus.nl. In de katapult of botsauto's op zondag? Nu kan dat nog niet in Renesse en Zierikzee. De gemeente Schouwen-Duive- land vraagt 2000 inwoners of ze er problemen mee hebben dat de kermis ook op zondag open gaat. Niet op de vroege ochtend, maar na 13.00 uur. Esme Soesman Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50