Van den Hemel mist haar tweede thuis in IJzendijke voor als de ereklasse weer begint ZEELAND 15 15 spelers liggen al vast Julian van de Kreeke (links). arachieffoto else loof Haar broers Arno en Bart verdedi gen de clubkleuren van VV Groede, waar vader Eric voorzitter is. Lora van den Hemel komt dus uit een échte voetbalfamilie. ,,Ik heb ook nog een zus die vroeger gevoetbald heeft'', vult de 27-ja- rige speelster van IJzendijke aan. ,,Het werd met de paplepel inge goten. Ik kreeg meteen voetbal schoentjes toen ik op m'n benen kon staan.'' Waar de ene deur (voetballen) werd dichtgeslagen door het coronavirus, opende zich een andere deur. Hoe train je? ,,Ik bootcamp 3 a 4 keer in de week bij Bootcampclub Fitter in Mid delburg, waar ik sinds een klein jaartje ook trainer ben. In 2016 verhuisde ik voor de liefde naar de overkant (Walcheren). Sporten is dan een ideale mogelijkheid om nieuwe mensen te leren kennen. Toen ik hoorde dat ze een nieuwe trainer zochten, ben ik naar voren gestapt. Het leek me leuk mensen te motiveren. Elke dag bieden we online lessen aan. Iedereen doet mee vanuit zijn huiskamer of tuin en heeft de camera aan staan. Lek ker een uurtje of halfuurtje knal len.'' Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? ,,Ik voetbal natuurlijk bij IJzen dijke en dat is komen te vervallen. Ik doe het graag, dus zeker in co- ronatijd mis ik het spelletje en het samen sporten. In teamverband wedstrijden winnen en verliezen zorgt voor kameraadschap. De meiden voelen als een soort tweede familie voor mij. Als ik aankom bij het sportpark, voelt dat als thuiskomen. Maar ik ben er zeker al een paar maanden niet meer geweest.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,Ik ben veel bezig met bootcam- pen. Vaak als trainer, maar soms ook als deelnemer. Wat ik leuk vind: voetbal is gericht op condi tie, maar bootcampen draait om conditie én kracht. Als je bijvoor beeld een paar weken lang elke dag push-ups doet, zie je verbete ring. Je kan dan meer herhalingen doen. Ik ontdek regelmatig spie ren die ik nog niet kende, doordat ik wakker word met spierpijn. Dat hoor ik ook vaak van anderen, na dat ze dezelfde training hebben gedaan. Gezamenlijke spierpijn schept een band.'' Is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Nee, hoor. Je hebt vaste tijden waarop iedereen inschakelt. Ik ben heel sportief ingesteld en loop ook regelmatig hard over het Bol werk in Middelburg. Natuurlijk is het lekker om op de bank te lig gen, maar na een workout ga ik al tijd met een voldaan gevoel de avond in. Dat is óók lekker.'' Naar welke wedstrijd of welk evenement kijk jij het meest uit? ,,De eerste bootcamptraining die we weer met z'n allen buiten mo gen doen. Naast elkaar sporten is leuker dan via een scherm. En ik kijk uit naar de eerste voetbalwed strijd met de 'Tieke Dames'. In de kleedkamer is het altijd zo ver schrikkelijk gezellig. Grappen ma ken, slap ouwehoeren en na de wedstrijd een biertje in de derde helft. Daar rijd ik graag drie kwar tier voor.'' veer tienja rige leef tijd werd Jager- nath, een midden velder met Suri naamse roots, echter weggestuurd bij de Parel van het Zuiden. Hij ver trok naar MOC'17 uit Ber gen op Zoom, waarna hij als negentienjarige de overstap naar Halsteren waagde. Bij de zondag-hoofdklasser groeide Jagernath uit tot basis speler. Hij wordt bij Goes gezien als een 'pure nummer tien'. De aanvallende middenvelder speelde in het geel-zwart samen met een aantal Zeeuwen. Onder andere Francis Kabwe Manengela (Goes), Jonathan Constansia (Hoek) en Jo- simar Pattinama (Walcheren) wa ren zijn teamgenoten. Voldoende perspectief Naast twee nieuwe gezichten heeft Goes ook een grote groep spelers van de huidige selectie lan ger aan zich weten te binden. Aan voerder Ruben Hollemans ziet voldoende perspectief en blijft de derdedivisionist trouw. Ook Matt hew Lentink, Jelle Klap, Ralph de Kok, Sven Mbikulu, Hiep Nguyen, Rico van Nielen en Francis Kabwe Manengela hebben bijgetekend. Bestuurslid Hugo Barends kijkt vol goede moed naar de toekomst. ,,Dit seizoen speelden we voor lijfsbehoud. Het is heel simpel: als er negen spelers vertrekken, vang je dat niet zomaar op. Nu willen we weer een rol van betekenis gaan spelen in de derde divisie. We willen een prijsje pakken in de vorm van een periodetitel." Al een aantal weken zocht de club naar versterkingen. ,,Er moest Nu willen we weer een rol van betekenis spelen in de derde divisie een kwaliteitsimpuls bij. In Zee land blijf je in dezelfde vijver vis sen. We moesten onze grenzen een beetje verleggen", verwijst Ba rends naar de komst van het Hal- steren-duo Julian van de Kreeke en Nishant Jagernath. In de aanloop naar het nieuwe seizoen krijgen Quinten en Lloyd Brandenbarg de mogelijkheid om zichzelf te bewijzen. De broers zijn verhuisd van Utrecht naar Goes. Quinten speelt nu nog bij De Meern JO19-1 en heeft een ver leden bij FC Utrecht. Twintiger Lloyd is nog actief bij derdeklasser DVSU. Amidu Tanko vertrekt juist bij Goes. Hij gaat spelen voor zon dag-tweedeklasser Kruisland. SELECTIE meter afstand. Coppoolse staat daarbij nog wel buitenspel. ,,Je mag officieel geen groepslessen geven", vertelt hij. ,,Met creatieve oplossin gen kun je dan wel de randen op zoeken van wat mag, maar we wil len geen discussies oproepen. In plaats daarvan train ik nu de A-ju nioren, voor wie geen beperkingen gelden. De spelers van TOP 1 en 2 vullen zelf hun tijd in." Eind januari haalde de korfbal- bond al een streep door het zaalsei zoen. Alleen de ploegen die in de Korfbal League spelen, vallen onder een topsportregeling en mogen een competitie afwerken. Voorafgaand aan elke training en elke wedstrijd worden de spelers getest op corona. Wat er straks op het veld gaat ge beuren, is nog onduidelijk. Het is echter reëel om te verwachten dat er dan in elk geval in de ereklasse - het hoogste niveau - gekorfbald gaat worden. ,,We hopen dat de bond snel een beslissing neemt", geeft Coppoolse aan. ,,Want als we met TOP vanaf eind april weer gaan spelen, dan moet ons ook een voorbereiding van zo'n zes weken gegund wor den. De clubs in de Korfbal League, die we straks dan tegenkomen op het veld, zitten vol in het ritme van trainen en het spelen van wedstrij den, terwijl wij nog niets hebben kunnen doen. Bij AW/DTV en DeetosSnel zitten ze met hetzelfde probleem. Als wij niet een aanloop kunnen nemen met échte trainin gen en oefenwedstrijden - al zou ik niet weten tegen wie - krijg je com petitievervalsing." Indien alleen in de ereklasse ge speeld gaat worden en alle andere competities vervallen, zal het de- gradatiegevaar voor TOP wel met een geweken zijn. Immers, als geen ploegen vanuit de hoofdklasse kun nen promoveren, hoeven er ook geen ereklassers een stap terug te doen. Dat zou dan betekenen dat de Arnemuidse club, die na de eerste helft van de veldcompetitie voor laatste staat, volgend seizoen weer op het hoogste niveau van Neder land uitkomt. Voorlopig traint TOP alleen op dinsdagavond. Vorige week is de club daar, na een pauze van twee maanden, mee begonnen. De selec tieleden werken ondertussen ook individueel aan hun conditie. Ze hebben al veel hardgelopen en wor den daarbij door elkaar gemoti veerd. ,,Fit zijn ze straks wel", ver zekert Coppoolse, ,,maar dat is nog wat anders dan klaar zijn voor een competitie." vrijdag 26 februari 2021 GO In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 8: voetbalster Lora van den Hemel. Stefan Maas Middelburg - Hugo Barends, Bestuurslid Goes Keepers: Matthew Lentink, Finn Murre. Verdedigers: Ste fan de Bert, Reza Maipauw, Jelle Klap, Ralph de Kok, Rico van Nielen. Middenvelders: Ruben Hollemans, Sven Mbi kulu, Hiep Nguyen, Nishant Jagernath, Julian van de Kreeke. Aanvallers: Huib van Hecke, Sylvio Hage, Francis Kabwe Manengela. Vertrokken: Brian Meulmees- ter, Jesse Bank, Thomas de Rijke, Siebe Schets, Amidu Tanko. Voetbalster Lora van den Hemel houdt zichzelf nu fit door te bootcampen in Middelburg. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43