m j i ['li i 10 ZEELAND m i i gginn Nu restaurants nog een poos de deuren gesloten moeten houden, blijft deze krant chef-koks een podium geven. Wel vullen we de rubriek Zeeland Eet in 2021 anders in. We vragen chefs hun signatuurgerecht te bereiden. Vandaag: Ernesto Besling van Brasserie Maritime in Zierikzee maakt fruits de mer. f dekmsgiï en plateau fruits de mer is het paradepaardje van Brasserie Maritime. ,,Bij onze Belgische gasten staat het op nummer één, I maar de Nederlander I komt dichterbij. Die wordt steeds culinairder en dat is voor ie dereen goed nieuws", zegt Ernesto (52). Hij solliciteerde in 1992 bij Maritime om dat hij wist dat de keuken met schaal- en schelpdieren werkte. ,,Daar wilde ik zelf ook mee aan de slag." De bereiding van een mooie fruits-de- merschotel is niet zo moeilijk. Zolang je ingrediënten van topkwaliteit gebruikt en de schaal- en schelpdieren niet te lang kookt, tover je zo een prachtig plateau op tafel. Ernesto begint standaard met het maken van de bouillon. ,,Een stevig ge zouten maar lichte groentebouillon. De Fransen noemen het court bouillon. Je bootst er zeewater mee na." Hij brengt een pan water aan de kook en voegt daarna zeezout, versgemalen pe per, ui, prei, venkel, bleekselderij, peter- seliestengels en laurier toe. ,,Dat laat ik tien tot vijftien minuten opkoken, zodat de smaken goed vrijkomen. Daarna zet ik de bouillon op een waakvlammetje." Zeeuwse oesters In de bouillon kookt hij Oosterschelde- RECEPT kreeft, langoustines, wilde gamba's en de scharen van Noordzeekrab. Maar er gaat nog meer op de schotel. ,,We hebben zo veel prachtige producten uit de zee. Er komen Zeeuwse oesters bij. Die houd ik rauw, met wat citroen, rodewijnazijn en sjalot. De kokkels gaan in een pannetje met olie, knoflook en witte wijn." Vervolgens bouwt hij de schotel op, in twee niveaus. Onderop: oesters en kok kels. Daarboven: krabscharen, Ooster- scheldekreeft, langoustine en wilde gam ba's. ,,Dat zijn de eyecatchers. En voor de liefhebbers komt er ook nog king krab bij." Niet weg te denken Ernesto kan geen mooier gerecht beden ken. ,,Op een mooie zonnige dag op het terras met een goed glas wijn erbij in onze prachtige setting aan de haven. Dat vinden de gasten heel leuk." De inspiratie deed hij op in Parijse bras series. ,,Vroeger was Maritime een echt visrestaurant. Vis en vlees kun je nog steeds bij ons eten, maar schaal- en schelpdieren zijn ons sterkste punt ge worden." Fruits de mer worden volgens Ernesto steeds populairder. ,,Ze gaan mee in de slipstream van de Oosterscheldekreeft. Twintig jaar geleden was dat iets voor liefhebbers, nu kent iedereen Ooster- scheldekreeft. Ook fruits de mer is niet meer weg te denken." vrijdag 26 februari 2021 A KREEFT iaan Volgens Er nesto Besling past rosé per fect bij fruits de mer. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK Plateau fruits de mer is een echte eyecatcher Bob Maes Nodig: Schaal-en schelpdieren als kreeft, krabscharen, gamba's, langoustine, kokkels, oesters. Voor de bouillon: water, peper, zout, ui, prei, venkel, peter- seliestelen, laurier. Verder: citroen, sjalot, rodewij- nazijn, olie, knoflook, witte wijn. Bereiding: Breng water aan de kook en voeg de ingrediënten voor de bouillon toe. Laat 10-15 minuten doorko ken en zet het vuur laag. Kook kreeft, krab, gam ba's en langoustine in de bouillon tot ze net gaar zijn. Zet kokkels aan in olie en knoflook en blus af met witte wijn. Serveer de oesters met citroen, sjalot en rodewijnazijn. Leg alles op een mooi pla teau. De kreeft wordt kort in de bouillon gekookt. I Plateau fruits 'tiJ! de mer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38