Brenda wil naar huis en loopt van Heinkenszand naar Nisse SGP/CU: 'Scholen centraal in dorp, niet aan de rand van Westkapelle' Lammerenburg licht positief over overleg 6 Raadscommissie Vlissingen Eerder al protesteerde Kraan te gen voorzitter Coen van Dalen (CU) van de commissievergade ring dat die enkel vragen toeliet en geen betogen liet houden. Frances Oreel protesteerde dat Van Dalen de vergadering snel stuurde richting een beantwoor- Het presidium moet zulke agendapunten goed organiseren om zwarte pieten te voorkomen ding door wethouder Albert Va der (PSR) die nogal wijdsprakig kwesties kan uiteenzetten zonder dat hij herinnerd wordt aan het gebod bondig te zijn, wat de com missieleden wel vaak ten deel valt. Verder probeerde Lilian Janse (SGP) de commissie er aan te herinneren dat de gemeente raad in de kwestie over de over dracht van zorg door Intervence aan andere jeugdzorgaanbieders enkel een budgetrecht heeft en geen inhoudelijke zeggenschap. ,,Het presidium (het voorberei dend overleg tussen de fractie voorzitters voor raads- en com missievergaderingen, red.) moet zulke agendapunten goed organi seren om zwarte pieten te voor komen", droeg Rijnco-Jan Suur- mond (PSR) aan. ,,Dat is nu heel ver te zoeken." Schouwse motie Ondanks de kritiek van Kraan dat wethouder Albert Vader de kans had om de Schouwse motie over Intervence 'voor te koken' zonder dat de raad zich daarover had kunnen uitspreken, werd duide lijk dat het Vlissingse college de motie ontraadt. De motie doet een verschil in informatieniveau tussen de Schouwse en Vlissingse raad vermoeden, concludeerde Vader. Hij liet weten dat hij te genover de inspectie voor de jeugdzorg het afserveren van het transitieplan van de dertien Zeeuwse gemeenten 'onfatsoen lijk' vond en dat hij vooringeno menheid proefde. Zijn partij PSR kondigde bij monde van Rijnco- Jan Suurmond aan de motie niet te steunen vanwege de negatieve toon over de ambtelijke onder steuning in de kwestie. ,,Mijn man liep om zes uur uur 's ochtends de deur uit en daar stond Brenda voor de deur", zegt Petra Courtin uit Nisse. ,,Ik had haar de dag ervoor met mijn doch ter Puck lopend naar Heinkens- zand gebracht. Ze was daar nog nooit geweest en loopt toch zó te rug naar huis." Brenda was met alle goede be doelingen naar Heinkenszand ge bracht. ,,We dachten haar flink te verwennen", lacht Courtin. Want normaal gesproken staat ze in de wei bij het huis, maar die was in een grote blubberboel veranderd. Dus dacht Courtin het dier een Petra Courtin dacht Brenda een plezier te doen door haar tijdelijk te stallen in een groene wei vol mals gras naast het huis van haar broer plezier te doen door het tijdelijk te stallen in een groene wei vol mals gras naast het huis van haar broer. Maar daar had Brenda zo haar ei- gen gedachten over, want op een of andere manier heeft ze 's nachts het hek open gekregen en is naar huis gewandeld. Waarschijnlijk over de smalle dijkjes, maar ze moest toch ook de Drieweg over steken, omdat het gezin Courtin net buiten het dorp woont. ,,Ge- lukkig is er niks gebeurd." Het hek van de wei in Hein- kenszand is inmiddels verstevigd en de kleine shetlander oogt te vreden. Ze laat zich geduldig bor stelen door Courtins dochter Puck. ,,Maar mijn broer vertelt dat ze altijd in het hoekje bij het hek staat. Alsof ze op ons staat te wachten." Er is goed nieuws voor pony Brenda. De wei naast het huis wordt opnieuw ingezaaid en zo dra het kan, gaat ze terug naar Nisse. Het college van burgemeester en wethouders van Veere heeft twee locaties op het oog om al die voor zieningen neer te zetten. In het dorp aan de Bellinkstraat waar nu al een sportzaal staat. Of aan de rand van het dorp, aan de Kerke- weg. Omwonenden van de Kerke- weg hebben al laten weten dat ze daar faliekant tegen zijn. Ze willen niet dat het open groene landschap daar wordt aangetast. De fractie van SGP/CU staat ook heel kritisch tegenover bouwen aan de Kerke- weg. Als het college daar voor gaat, moet het bestemmingsplan wor den gewijzigd. Volgens de fractie zal dat veel tijd en energie kosten want nu al is te voorzien dat om wonenden dat gaan aanvechten. Maar ze wijst er ook op dat de Ker- keweg zelf fors aangepast zal moe ten worden omdat het daar veel drukker wordt. Daar komt ook nog eens bij dat het bewuste terrein laag ligt. ,,Gelet op het feit dat de inwoners van Westkapelle in meerderheid zich uitgesproken hebben voor het behouden van het dorpshuis Her rijst aan de Markt, zullen de nieuwe dorpsvoorzieningen naar verwachting passen op de locatie aan de Bellinkstraat. Voor de ver schillende voorzieningen waaron der nieuwe basisscholen lijkt deze locatie op voorhand geschikter, lo gischer en veiliger", aldus de SGP/CU. Vlissingen Collectief Lammerenburg en de wethouders Sem Stroosnijder en John de Jonge hebben gisteren el- kaars 'nieren geproefd' in een eerste gesprek tussen het bewonerscollec tief en het college over de voorge nomen komst van een groot woon complex voor arbeidsmigranten en voor verstandelijk beperkte men sen van 's Heeren Loo tegenover de Strandwal. Over twee weken spre ken de partijen verder. Volgens Wim Vader van het col lectief zijn ze van dat eerste overleg vertrokken met een licht positief gevoel. Het collectief wilde eerst overleg met de gemeente voordat de inwoners in gesprek gaan met initiatiefnemers HomeFlex en grondeigenaar Van Koeveringe over het plan 'buitenplaats Zuidbeek'. De gemeente had die initiatiefne mers gevraagd met de omwonen den te overleggen over het woon complex voor 434 (inter)nationale werknemers alvorens zij hun bouwplannen indienen in het na jaar van 2021. De gemeente heeft ondernemers gevraagd om plannen in te dienen voor zulke wooncomplexen om de binnenstad en andere woonwijken in Vlissingen te ontlasten van over last door kamerverhuur aan ar beidsmigranten. vrijdag 26 februari 2021 WA Zorg over Intervence verzuipt in gebakkelei Veel gebakkelei over de verga- dervormen gisteravond in de online-commissievergadering van de gemeenteraad Vlissin- gen. De SP bracht de kwestie over de failliete jeugdzorgin stelling Intervence in op de agenda inclusief de motie die de gemeenteraad Schouwen- Duiveland de provincie rond stuurt op zoek naar steun. Mag een wethouder al reageren op een motie die formeel nog niet bij de raad is ingediend?, wilde Pim Kraan (POV) weten. Claudia Sondervan Vlissingen - Rijnco-Jan Suurmond (PSR) Pony Brenda is een lief beest, maar wel met een eigen wille tje, zo bleek. Brenda was ken nelijk niet tevreden met haar nieuwe weide een paar kilome ter verderop. Ze tippelde diep in de nacht terug naar huis. Melita Lanting Nisse Basisscholen moeten centraal in een dorp staan, zo vindt de fractie van de Veerse SGP/CU. Ze reageert daarmee op het het plan van het dagelijks bestuur van de gemeente Veere om te onderzoeken of het mogelijk is de beide basisscholen en an dere dorpsvoorzieningen als een gymzaal en een medisch centrum aan Kerkeweg, aan de rand van Westkapelle te bou wen. Emile Calon Westkapelle Claudia Sondervan Pony Brenda in haar tijdelijke wei in Heinkenszand. Op haar rug zit Puck Courtin. Rechts Diesel Platschorre. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34