Keuzestress Erik van Merrienboer wordt burgemeester van Terneuzen Tot zeven jaar cel voor cokesmokkel via nepbedrijf in Kapelle 2 OSCAR GARSCHAGEN Fietser belandt in ziekenhuis Column Help dokter, ik heb last van keuzestress! Ik verzuip in de zee van tofu-zachte inter views met lijsttrekkers, stuntelig geacteerde tv-spots en millimete rende partijprogramma's. Wie en wat te kiezen in het land van de mocratische overvloed met twee wat grotere en 38 splinterpartijen. Het lijkt hier wel Israël. Ooit was stemmen in driestromenland - links, rechts en christelijk - een voudig. Als je ouders, ooms en tan tes rechts stemden, bleef er maar één dwarse smaak over. Zelfs stemhulpen bieden in tij den van verwelkte ideologieën weinig soelaas. Het lijkt makkelijk. Tenminste als je wars bent van het populistisch gezwatel over de EU en geen last hebt van migranten en vluchtelingenvrees. Of als je kiest voor een van de twee vrou welijke partijleiders met een even kosmopolitische kijk op de poli- _^i tiek. Maar de stemhulp slaat op tilt als je dan ook voor kernenergie pleit, de boeren wil sparen en te gen het asfalteren van landerijen met zonnepanelen bent. Dan kom je al snel uit bij boreaal rechts of erger. En dan is er geen vraag ge steld over het verkrachten van Zeeuwse horizonnen met die windmolens en vakantieparken. enkele partij een 'nestgeur' op snuift. Is ook moeilijk in deze ste riele Zoomtijd. Of als je beslist niet op Rutte wil stemmen. Het is raadselachtig waarom miljoenen hem zien als de zittende en toe komstige premier des vaderlands na al het machteloze coronage- stuntel en het vaccinfiasco. Om over de jarenlange, liberale ver waarlozing van overheidstaken met de toeslagenaffaire als diepte punt niet te spreken. Of Ruttes jas echt waterdicht is in coronatijd, moet trouwens nog blijken. Bij de naden begint zijn blauwe jack al lichtjes te lekken. Nog één keer probeer ik met Stemwijzer het rookgordijn in mijn hoofd weg te blazen. Na de dertig vragen springt opeens als koploper met 73 procent op mijn scherm: Volt. Nog nooit van die partij gehoord. Ik riep toch al: hellup! De stemhulp slaat op tilt als je dan ook voor kernenergie bent DE STELLING Vandaag: De horeca moet echt open op 1 april Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters PER V/llslKEL OP AFSPRAAK MAK 2 PERSONEN 10 MINUTEN Vaccinatie van wijkverpleging komt op gang Dronken bestuurder veroorzaakt ravage AXEL Arrestaties na inval in drugspand De raad stemde gisteravond tijdens een ingelaste raads vergadering in met de voordracht van de ver trouwenscommissie. Commissievoorzitter Jos Verdurmen maakte de naam bekend. Van Merrien boer (PvdA) studeerde politicolo gie, was van 2006 tot en met 2010 wethouder in Eindhoven en daarna gedeputeerde van Brabant. Van Merrienboer volgt Jan Lonink op die bijna achttien jaar burge meester was van de grootste ge meente van Zeeland. Op 30 juni, vo rig jaar kondigde Lonink aan zijn functie op 1 mei neer te zullen leg gen, kort voor zijn zeventigste ver jaardag, de maximale leeftijd die een burgemeester volgens de wet mag hebben. De vacature werd eind ok- tober officieel opengesteld, nadat ook de bevolking van Terneuzen door middel van een enquête mocht aangeven wat voor burgemeester Terneuzen moest krijgen. Profielschets Dertien kandidaten reageerden, twee vrouwen en elf mannen, in de leeftijd tussen 24 en 58 Mk jaar. Niet alle sollicitanten WB\ waren lid van een poli- a tieke partij. In de profiel- 'Mm schets was dit ook geen vereiste. Op 5 februari volgde een gesprek met de laatste drie kandidaten. Hier rolde uiteindelijk Van Merrienboer uit als de geschiktste voor de ver trouwenscommissie. Het benoemen van een burge meester gebeurt door de koning, niet door de gemeenteraad. Maar het is zeer uitzonderlijk dat de koning het advies van de gemeenteraad niet overneemt. De gemeenteraad streeft ernaar om Erik van Merrienboer tij dens een buitengewone raadsverga dering begin mei als de nieuwe bur gemeester van Terneuzen te instal leren. H. en zes andere mannen - voorna melijk uit Rotterdam en Brabant - verzamelden zich op 18 maart 2019 in een loods aan de Handelsweg in Kapelle. Op papier ging het gebouw op bedrijventerrein De Smokkel- hoek door voor een autobedrijf, maar alleen de naam (CompCars) en een niet-gemonteerde hefbrug hadden daar iets van weg. De politie was de mannen al lange tijd op het spoor. In de haven van Antwerpen werden de contai ners van de afzender extra bekeken. Die dag werd 1468 kilo coke gevon den, verdeeld over 1280 pakketjes. Op één na werden die vernietigd. Eén is in de vrachtwagen gelaten, die werd gevolgd door de politie. De rit eindigde in Kapelle. Daar wer den de verdachten opgepakt. Dat de rechtbank naast celstraf fen ook boetes oplegt, komt eigen lijk nooit voor. De rechtbank oor deelde echter: ,,Het opleggen van een geldboete naast een gevange nisstraf acht de rechtbank aange wezen gelet op het financiële mo tief dat aan dit strafbare feit ten grondslag lag." In goed Nederlands: omdat ze coke smokkelden voor geld, verdienen ze ook nog een geldstraf. Opmerkelijk Advocaat Greg Stolk van de hoofd verdachte, die al dertig jaar lang veel drugsverdachten bijstaat, vindt de straf net als veel collega's opmerkelijk. ,,Ik heb dat nog nooit meegemaakt. De wet biedt de mo gelijkheid, maar het gebeurde nooit. In België en Frankrijk wordt het wel gedaan. Dat lijkt over te waaien." Drie verdachten kregen vier jaar cel en een boete van 10.000 euro en één kreeg vijf jaar en 20.000 euro. Twee verdachten zijn vrijgespro ken. GOES Een 62-jarige fietser uit Goes is gistermiddag naar het ziekenhuis gebracht na een aanrij ding op de ro tonde bij de Beukenstraat in Goes. Een automobiliste uit Heinkens- zand zag de fietser over het hoofd. De botsing gebeurde rond 13.40 uur toen de 29-jarige automobiliste vanaf de Beukenstraat de drukke ro tonde bij de kruising met de Van Hertumweg en de Elvis Presleylaan op reed. Hier zag zij de fietser over het hoofd, vermoedelijk doordat zij werd verblind door de zon. vrijdag 26 februari 2021 Jr Wat moet je doen als je bij geen Reageer op pzc.nl Gisteren: Ook prostituees moeten gewoon hun werk kunnen doen 1752 reacties MIDDELBURG De vaccinatie van wijk verpleging in Zeeland komt op gang. Zorgme- dewerkers die ouder zijn dan 45 jaar, kunnen een afspraak maken voor vaccinatie. Later zijn de 35-plussers aan de beurt. De afspraken worden in gepland vanaf 8 maart. De overige groepen kun nen naar verwachting volgende week bellen voor een coronaprik. An gela Bras, woordvoerder van de organisaties voor ouderenzorg, is opge lucht dat de wijkverple ging aan de beurt is. „Want de rek was er écht uit. Deze medewerkers komen achter veel voor deuren en de werkdruk neemt nog steeds toe." HENGSTDIJK Bewoners van een wo ning in Hengstdijk schrokken gisterochtend vroeg wakker van een enorme klap. De oor zaak? Een 22-jarige in woner van Kloosterzande die onder invloed van al cohol tegen hun auto botste die voor de wo ning stond geparkeerd. De impact van de botsing was zodanig dat de ge parkeerde auto bijna 180 graden draaide en onher stelbaar beschadigd is. De schade beperkte zich niet tot beide voertuigen: ook de voorgevel van de woning raakte bescha digd door het ongeval. De politie heeft woens dagmiddag in een wo ning aan de Van der Moerenstraat in Axel de bewoonster en een man gearresteerd na meldin gen van drugsoverlast. De politie kreeg de laat ste tijd meerdere mel dingen van drugsover last op dit adres, waarna een onderzoek werd in gesteld. Woensdagmid dag viel de politie de woning binnen. Hierbij werden de bewoonster en een 26-jarige man uit Axel aangehouden. Ze zijn voor verder onder zoek naar een politiecel lencomplex gebracht. Ze zitten nog vast. Als het aan de Terneuzense ge meenteraad ligt wordt Eindho- venaar Erik van Merrienboer (55) de nieuwe burgemeester van Terneuzen. Guido van der Heijden Terneuzen Vijf mannen hebben celstraffen gekregen tot zeven jaar van wege de import van bijna 1500 kilogram cocaïne. Naast de cel straf kreeg de 50-jarige hoofd verdachte J. H. van de recht bank in Breda ook nog een boete 20.000 euro. Pieter van Klinken Breda NIKS AAN bE HANb. HENKt EEN MELblN©: MEER bAN 40 MENSEN KRIOELEN ZONbSR AFSPRAAK AL OREN LAN© IN EEN WINKEL HIER IN bE 6ÜURT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2