wm-m f'jsmf:1 Ook Zeeuwse Vrouwendag dit jaar online Selectie Goes krijgt steeds meer vorm Zeeuwse ondernemers zien niets in actie om al vanaf 2 maart gasten te ontvangen Pony Brenda uit Nisse is een eigenwijze tante. Ze laat zich niet zomaar overplaatsen naar een andere wei, hoe groen het gras daar ook is. Onlangs werd Brenda tijdelijk naar een weiland in Heinkenszand gebracht omdat het in haar eigen wei, naast het huis van de familie Courtin, te modderig was. In de nacht na haar overplaatsing brak Brenda los en liep ze op eigen houtje terug naar Nisse. ,,Mijn Bi ÏÜL'SSMI man ging om zes uur uur 's ochtends de deur uit en daar stond Brenda", zegt Petra Courtin. Simone en Deborah brengen 6 maart toppers bij je thuis Derdedivisionist verlegt zijn grenzen De horeca is sinds medio maart vo rig jaar al bijna zeven maanden ge sloten. Veel ondernemers zijn fi nancieel aan het eind van hun latijn, mede omdat de steun van het Rijk de kosten maar voor de helft dek ken. Het steekt de horeca dat er nu wel versoepelingen zijn voor con- tactberoepen, winkels, sport en on derwijs. KHN is woedend en gaat de Staat voor de rechter te slepen. Dat een aantal horeca-onderne- mers nu met de coronaregels van het kabinet dreigt te breken door 2 maart hun terrassen open te stel len, is dan ook begrijpelijk, zegt Frank de Reu, de Zeeuwse voorzit ter van KHN. ,,Hoe hoger de nood, des te hoger je springt." Toch lijkt het De Reu onverstan dig. De elf Zeeuwse KHN-afdelin- gen die De Reu gisteren heeft ge polst, denken er precies hetzelfde over. „Gezien het oplopende aantal positieve coronatests lijkt het ons beter nog vijf weken te wachten. Het aantal coronagevallen is een stuk hoger dan eind mei 2020. Je hebt er niks aan als je nu terrassen opengooit en je moet over een paar weken weer dicht omdat er te veel besmettingen zijn bijgekomen. Bo vendien is het nu nog niet echt ter rasweer. Stel dat het gaat regenen. Binnen kun je dan niks." En dan niet meer dicht! De Zeeuwse horeca richt zich nu op 1 april. ,,Rond die datum moet dan alle horeca open, dus buiten en ook binnen. En dan gaan we ook niet meer dicht hè. Het heeft lang ge noeg geduurd." Pasen is belangrijk voor de Zeeuwse horeca. Dan ko men er veel toeristen naar Zeeland, doorgaans ook uit Duitsland en Bel gië. De Reu vindt dan ook dat Ne derland de corona-routekaart moet afstemmen met beide buurlanden. ,,Volgens Merkel kan er voor 1 april niks in Duitsland. In België neemt de druk om 1 april de horeca te her openen toe. Daarvoor ligt een plan op tafel van Horeca Vlaanderen." Wij gaan het kabinet meedelen dat de burgemeesters er vertrouwen in hebben dat de terrassen veilig open kunnen De Reu sluit niet uit dat er 2 maart toch Zeeuwse terrassen opengaan. „Ondernemers die dat doen, lopen het risico te worden beboet. Dat is hun verantwoorde lijkheid." Het is aan gemeenten om lokaal de coronaregels te handha ven. En dat zal ook gebeuren, zegt voorzitter Jan Lonink van de Veilig heidsregio Zeeland. ,,We steunen het rijksbeleid. We moeten nog voorzichtig zijn." Tegelijkertijd hebben de Zeeuwse burgemeesters oog voor de nood in de horeca, voegt Lonink toe. ,,Wij gaan het kabinet aan staande maandag meedelen dat de burgemeesters er vertrouwen in hebben dat de terrassen veilig open kunnen. Ook vorig jaar heeft de sector laten zien hier uiterst verant woord mee om te gaan. Het kan bo vendien ongewenste drukte op straat en op openbare plekken voor komen. Het is aan het kabinet om daarover een besluit te nemen." ZEELAND6 I vrijdag 26 februari 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAM s' 3 #»- •v-1* rm •- i;, JhNI tt ZEELAND5 ZEELAND 14 Horeca wil begin april echt open De Zeeuwse horeca koerst aan op heropening van alle horeca zaken begin april, vlak voor Pasen. De elf Zeeuwse afdelin gen van Koninklijke Horeca Ne derland (KHN) sluiten zich voor alsnog niet aan bij een overwe gend Brabantse actiegroep. Daar willen 65 afdelingen dins dag 2 maart de terrassen open gooien en gasten ontvangen. Frank Balkenende Middelburg - Jan Lonink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29