24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Als 17-jarige kun je de wereld veroveren, maar dat gaat nooit zonder slag of stoot. Billie Eilish geeft via de documen tairefilm The world's a little blurry een magnifiek inkijkje in haar leven. Haar kracht, haar zwaktes, haar worstelingen. Alles komt voorbij in een ongekend open document. Hè gelukkig, daar zat hij woensdagavond weer, Peter R. de Vries, aan tafel bij Jinek. Ik was al bang dat we een avond verstoken moesten blijven van zijn alwetendheid op het gebied van pan- demiebestrijding, de psychologie van het gefrus treerde jongerenbrein, democratische processen en vaccinatiestrategieën. Maar hij deed er zowaar nog een schepje bovenop. Hij bleek zich afgelopen week ook pijlsnel ontwik keld te hebben tot onderwijsspecialist. ,,Het onder wijs ligt op zijn gat. Dat stelt gewoon op dit moment helemaal niks voor. Dat internetonderwijs functio neert niet. De leerlingen pikken het ook niet op. Elke leerkracht die je spreekt is daar ongelofelijk negatief over.'' Heerlijk toch, zo'n hart onder de riem door een misdaadverslaggever. Dat was precies wat alle leerlin gen en leraren die al maanden hun stinkende best doen, even moesten horen. Ik vroeg me ineens af waarom Peter de inzet van zijn kennis eigenlijk alleen beperkt tot Boulevard en de bekende talkshows. Toen ik mijn kijklij stj e van die avond eens naliep, besefte ik dat in elk programma behoefte is aan Peter R. de Vries. Waar was Peter om te foeteren dat het onderwijs vijftien jaar geleden ook al aan alle kanten rammelde? In Lingo stond bijvoorbeeld een stel dames dat het woord 'frêle' niet kon spellen en moeite had om het zevenletterwoord te vinden. In Bouwval Gezocht liep het op een drama uit om dat het stel in plaats van hun aangeschafte opknap pertje eerst één, toen twee en later drie stacaravans ging verbouwen. Natasja Froger en Bob Sikkes bleven veel te begripvol en aardig. Ze hadden beter Peter langs kunnen sturen voor een donderpreek. En wat handige verbouwingstips natuurlijk. In Iedereen Kan Het werd een prijs uitgereikt voor het beste idee voor een groenere toekomst. André Kuipers was er, Helga van Leur, Anna Gimbrère, bos wachter Arjan Postma. Er was zelfs een dame die ver telde dat ze de kookwekker op twee minuten zet tij dens het douchen. Maar waar was Peter? Wolde ploeterde nu al zoveel weken, inmiddels zou hij toch wel op het idee zijn gekomen om Peter te bel len? Toch? Misschien moet Carlo Boszhard Peter toe voegen aan het deskundigenteam van Married at First Sight. Dan gaat het aantal succesvolle matches geheid omhoog. En waarom presenteert Peter Jinek eigenlijk niet? Dan zijn verdere gasten meteen overbodig. Nie mand die het waagt om hem tegen te spreken, nie mand die hem onderbreekt. Gewoon een uur lang de visie van Peter op de wereld. Het land is eraan toe. Ik weet zeker dat Peter dit voor de verandering met me eens is. Quote van de dag Nieuw lied Jeangu Stones blijven nog Alexander van Eenennaam et is na i uur en 47 minuten een van de mooiste passages uit de film. Een mo ment dat veel, zo niet alles zegt over de wereld van Billie Eilish, een meisje van 17 dat de wereld heeft veroverd. Die avond voelt dat even anders. Haar relatie is net uit, ze heeft in New York opgetreden en verwerkt in de kleedkamer een aanval van Gilles de la Tourette, waarbij ze ongecon troleerde bewegingen maakt met haar hoofd. Heel even mag ze uitgeteld op een bank liggen voordat ze moet opdra ven voor een meet-and-greet met al lerlei mensen die ze niet kent. Wan neer ze hoort dat de zoveelste nieuwe groep onbekenden wordt op getrommeld, is haar grens bereikt. Ze beent het vertrek uit, richting kleed kamer. Haar moeder, ietwat opgefokt omdat zij weet dat het om vrij be langrijke gasten gaat, volgt en praat Ik vroeg mijn crew om het filmen steeds tien minuten te stoppen voor het moment dat zij er zelf om zouden vragen op haar in. Ze haalt haar dochter over terug te keren, met moeite tovert Bil- lie zo vaak mogelijk een glimlach op haar gezicht voor weer een foto. Te midden van het gezelschap probeert ze een nieuwe aanval van Tourette te camoufleren. De volgende ochtend. Billie Eilish is met haar gevolg in een busje op weg naar een nieuwe afspraak. Ze heeft een foto gepost van de meet- and-greet waarop een onbekende heeft gereageerd. Iets over dat ze cha grijnig was geweest. ,,Ik mag nooit één slecht moment hebben'', klaagt Billie tegen haar moeder en haar ma nager. ,,Ik hoor mijn hele leven niets anders dan Billie! Billie! Billie!'' Na dat haar moeder en haar manager hebben geconcludeerd dat dit soort ontmoetingen voortaan anders moet, arriveert het gezelschap op de plaats van bestemming. De zangeres stapt uit en zwaait naar de fans. Het eerste dat ze van hen hoort: 'Billie!' Bovenstaande speelt zich in een minuut of vijf af in een documen taire waarvoor regisseur R.J. Cutler niets dan complimenten verdient. Het is een meesterwerk van 2 uur en Ik kijk enorm uit naar een nieuw hoofdstuk in het leven van Dr. Frasier Crane POPIDOOL DOCUMENTAIRE Peter R. MUZIEK vrijdag 26 februari 2021 GO Dan maar zappen naar Brut. Topkok Hans van Nederland en de rest van Eu ropa weten 4 maart met welk lied Jeangu Ma- crooy op 22 mei Nederland ver tegenwoordigt op het Songfes tival. Via onder meer YouTube en Facebook streamt hij het nummer dan vanaf 19.00 uur. MUSEUM Het Groninger Museum ver lengt de exposi tie The Rolling Stones - Unzip ped tot en met 18 april. De ten toonstelling, waar meteen na de opening eind vorig jaar grote belangstelling voor was, moest sluiten wegens de coronacrisis. 3 "O O DOCUMENTAIREFILM Billie Eilish: The World's a Little Blurry Apple+ 44 —R.J. Cutler, regisseur - Acteur Kelsey Grammer maakt in een persbericht bekend dat hij werkt aan een nieuwe Frasier-serie. i over lish is inder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24