Tennistoppers komen alleen als het ze écht goed uitkomt 23 Vanaf het moment dat het ABN Amro toernooi de komst van Rafael Nadal meldde, hing ook zijn afzegging in de lucht. Vier vragen en antwoorden over waarom wereldtoppers vaak toch niet naar Rotterdam afreizen. boost. Tennisfans zijn altijd geïn teresseerd, maar die drie spreken een veel groter publiek aan en ma ken echt was los in de stad en het land. Richard Krajicek heeft overigens een aantal jaren geleden al meer ingezet op een sterk deelnemers veld in de breedte. De komst van een van de grote drie is dan een bonus. Als die wegvalt, stort niet direct het hele toernooi in. Krajicek kon even pronken met het sterkste deelnemersveld ooit. Maar Nadal is niet de eerste afzegger. Matteo Berrettini (top 10-speler), titelhouder Gaël Mon- fils, Milos Raonic, Denis Shapova- lov, Taylor Fritz, Dan Evans en Casper Ruud komen ook niet naar Ahoy. Door alle afzeggingen is Ro bin Haase inmiddels rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi. Dat Nadal niet komt, is de groot ste tegenvaller. Niet omdat men sen kaarten hebben gekocht om hem te zien, want er wordt ge speeld zonder publiek. Maar juist Nadal was de naam die ervoor zou zorgen dat het toernooi zich niet in de betrekkelijke anonimiteit voltrekt. Met Daniil Medvedev, Alexander Zverev, Tsitsipas en Andy Murray heeft Krajicek nog steeds een topveld. Maar de door hem gebruikte term 'tusseneditie' is nu nog meer van toepassing. Teunissen mist start voorjaar Hoolwerf kiest voor Jumbo Het simpele antwoord is: dat we ten we niet. Rafael Nadal (34) speelde in de week voor de Austra lian Open niet in verband met rugklachten. Tijdens het grand- slamtoernooi, waar hij in de kwartfinale verloor van Stefanos Tsitsipas, gaf hij diverse keren aan er geen last meer van te hebben. Nu zegt hij dat dat slechts kwam door een 'tijdelijke oplossing'. Eenmaal terug in Spanje was het advies van zijn arts om nu niet te spelen. Het is bekend dat Nadal blessuregevoelig is, zeker na een optreden op hardcourt. Maar het is ook niet uit te sluiten dat hij zijn agenda om een andere redenen overhoop gooit. Nee. Nadal is al twaalf jaar niet in Ahoy geweest. Sowieso is de mop van de wereldtopper die niet naar Rotterdam komt, gaan kleven aan het toernooi. John McEnroe en Bo ris Becker kwamen ook vaker niet dan wel, nadat ze als deelnemer waren gepresenteerd. Nadal, Roger Federer en Novak Djokovic haak ten ieder ook al twee keer af. In 2006 bleven Federer én Nadal thuis. Het blijft het lot van een toernooi in de categorie ATP-500. De echte wereldtoppers komen al- »Met het oog op de overvolle kalender moeten er nu eenmaal keuzes worden gemaakt leen als het ze écht goed uitkomt. Of met een bijzondere reden, zoals Federer in 2018, toen hij in Rotter dam nog één keer nummer 1 van de wereld werd. Maar er hoeft maar iets te gebeu ren en er gaat net zo gemakkelijk een streep door het ABN Amro- toernooi. Dat heeft niets te maken met het evenement zelf. Spelers komen oprecht graag naar Rotter dam. Maar met het oog op de over volle tenniskalender moeten nu eenmaal keuzes worden gemaakt. Als je geen grand slam of Masters (ATP-1000) bent, blijft dit het ri sico van het vak. Dat zou onzin zijn. Als je Federer, Nadal of Djokovic kunt strikken, moet je dat natuurlijk nooit laten. Zij geven het toernooi een enorme Ton Thie (76) overleden vrijdag 26 februari 2021 Rafael Nadal kampte al voor de Australian Open met rug klachten. Die zouden nu weer opspelen. foto afp 4 Wat wordt het volgende week voor editie? VOETBAL Voormalig ADO- doelman Ton Thie is op 76- jarige leeftijd overleden. Van 1964 tot en met 1976 stond Thie 378 competitie wedstrijden, 45 bekerduels en zestien Europese wed strijden in het doel van het toenmalige FC Den Haag en ADO. Met de bijna le gendarische keeper ein digde de club drie keer als derde in de eredivisie en won twee keer de bekerfi nale. In Den Haag speelde hij samen met onder ande ren clubiconen als Aad Mansveld, Lex Schoenma ker en Dick Advocaat. En natuurlijk met Hennie Ar- desch, die naar verluidt on geveer 250 wedstrijden achter Thie op de reserve bank zat. Rik Spekenbrink Rotterdam 1 Nadal meldt zich af met een rugblessure. Hoe geloof waardig is die reden? 2 Want het is niet de eerste keer dat Nadal op een laat moment afzegt? 3 Moet toernooidirecteur Krajicek zich niet meer richten op de iconen? WIELRENNEN Voor Mike Teunissen komen klassie kers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Rou- baix te vroeg. De renner van Jumbo-Visma heeft bij een val tijdens een training twee weken geleden een spierscheuring in het bo venbeen opgelopen. Het herstel vergt weken. De in Rosmalen woonachtige renner werd vorig jaar nog zesde in Omloop Het Nieuwsblad. De Belgische eendagskoers, waarmee morgen het West-Euro- pese wielerseizoen weer gaat beginnen. SCHAATSEN Bart Hool werf (23, foto) komt ko mend seizoen uit voor Jumbo-Visma. De mara thonschaatser, de jongere broer van Evert Hoolwerf, komt over van AB Vakwerk en wordt gehaald als ver vanger van de gestopte Erik Jan Kooiman. Hool- werf pakte vorig jaar de eindzege in de KNSB Ma rathon Cup, een competitie over veertien wedstrijden op kunstijs. In 2018 werd hij op de Weissensee Neder lands kampioen op natuur ijs. Hoolwerf ambieert ook deelname aan de massa start op de Winterspelen. Bij zijn tweede en laatste deel name in Rot terdam, in 2009, haalde Nadal de fi nale. Die ver loor hij van Andy Murray. Een jaar eer der strandde de Spanjaard in de tweede ronde. foto RICK NEDERSTIGT Nadal is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23