Wijnbar Gris Sec sluit na twee jaar de deuren 7 RENÉ GEELHOED SOLOPROJECT ie Éis Scouting Zierikzee verwelkomt honderdste lid Makelove, onder die noemer verkent zanger songwriter René Geelhoed na The Royal Engineers, Zeevruchtjes, Stones Sessions en een projectmatig uitstapje met de Zeeuwse Muziekschool in coronatijd (Blijf Binnen) nu het solopad Vrijdag kwam de debuutsingle Welcome to the Roadhouse uit, te zien en luisteren op verschillende streamingskanalen, waaronder YouTube. ,,Het liedje zelf is al wat ouder. dat heb ik afgelopen zomer afgemaakt", vertelt de 30-jarige in woner van Zonnemaire. ,,Het gaat over een eindeloze nacht waarin je samen bent met al je gelief den, vrienden en familie. Toen ik dat twee jaar geleden schreef, leek het een vrij luchtige song te worden. Maar in het licht van ons huidige be staan blijkt Roadhouse juist te gaan over dat wat ik het meeste mis: on bezorgd bij elkaar zijn met ieder een die je lief hebt. Voor mij is het een liedje vol hoop geworden. Ie dere keer als ik het zing, denk ik Voor mij is het een liedje vol hoop geworden aan het moment dat we elkaar weer normaal kunnen omarmen." Welcome to the Roadhouse dweept, zoals we dat eigenlijk ook van Geelhoed gewend zijn, met het stevige en tegelijkertijd ook luchtige geluid van de jaren zeven tig. De zanger-songwriter heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij veel inspiratie haalt bij de Beat les en meer specifiek John Lennon. Maar ook Herman Brood kan bij hem om een biertje komen. Zijn nieuw ste werk lijkt in vlagen op wat hij met The Royal Engi neers op de planken zette. Maar het be langrijkste ver schil is dat Geelhoed voor zijn nieuwe single alle instrumenten zelf heeft ingespeeld. „Behalve de drums. Dat deed Rens Ottink, een steengoeie drummer van onder meer Pauw en Temples. Eigenlijk ging ik naar zijn studio in Rotter- dam om een demo op te nemen. Maar dat pakte in de eerste sessie gelijk zo goed uit: dat is Roadhouse geworden." De overige nummers op zijn solo-album (verwacht dit najaar) drumt Geelhoed ook zelf. Met zijn project Makelove heeft Geelhoed van de 'nood' een deugd gemaakt, min of meer gedwongen door de lockdown en alle optre dens die daarmee stil zijn komen te liggen. Maar dat hij nu solo gaat, wil niet zeggen dat de virtuoos uit Zonnemaire straks ook alleen op het podium klimt, wanneer dat weer kan. ,,Voor live heb ik een paar fantastische bandleden ge vonden", vertelt hij. ,,Twee fantas tische gitaristen uit de Stones Ses sions (Hubert Eggen en Henk Wesselink) en Nienke Overmars op drums. Zij is super rock-'n- roll!" Kernachtige rol Zelf verruilt hij straks op het po dium de piano voor de bas. ,,Een basgitaar heeft toch een meer kernachtige rol in een band, vind ik. En als ik bas, zing ik beter. Om- dat ik voor mijn gevoel dan beter geaard ben. Met een piano sta je vast achter dat logge ding, wat ook altijd tussen jou en je publiek staat. Of je moet hem een beetje aan de kant zetten, zoals Herman Brood en Elton John. Maar dat is al door hen gedaan, dus dat doe ik niet. We hebben de afgelopen we ken bij mij thuis lekker relaxt ge repeteerd met de band. Omdat we daar nu de tijd voor hebben, een soort van. Samen spelen blijft voor mij toch het leukste wat er is. Dat is wat ik het meeste mis." Vorige maand zetten Van Roem- burg en Antes de inboedel te koop en deze week heeft zich een nieuwe uitbater gemeld. Byron van Bree uit Hoek van Holland gaat er een res taurant en tevens wijnbar begin- nen onder de naam Tafelen bij Zeeuws Meisje. Die naam verwijst naar het bovengelegen hotel van pandeigenaren Sjoerd en Hélène Dilisse. Volgens Dilisse ziet Van Bree de meerwaarde van samen werking tussen het restaurant en het hotel en dat is precies waar het volgens de pandeigenaar op stuk liep met de vorige uitbaters. Antes wil er niet meer over kwijt dan dat zij en Van Roemburg niet meer met plezier in hun eigen zaak stonden. De naam Gris Sec nemen Antes en Van Roemburg mee. Ze weten nog niet of en hoe ze verder gaan met hun bedrijf. ,,Eerst dit goed af handelen. Het is allemaal heel snel gegaan. En als we door willen gaan, moeten we wel een plek vinden waar dat kan. De pandjes liggen in Zierikzee niet voor het oprapen", zegt Antes. Uitbreiding hotel Er verandert meer aan de Hoofd poortstraat. Op nummer 1, aan de overkant, is Dilisse bezig met de uitbreiding van het hotel met een appartement voor zes personen en een tweepersoons kamer. ,,Daar- mee richten we ons meer op ge zinnen. In april willen we open." Wanneer het restaurant opent, hangt af van de lockdownmaatre- gelen. ZIERIKZEE De scouting Mr. Bakkergroep in Zierikzee is de af gelopen jaren zo sterk gegroeid, dat zaterdag het honderdste lid wordt begroet. De scoutinggroep meldt dat de aanwas is te danken aan onder an dere de opening van het nieuwe gebouw aan de Van Veenlaan in 2017. Daarin zijn meer mogelijk heden om activiteiten aan te bie den, omdat het groter is dan het oude gebouw. Daarnaast is ook het team van leidinggevenden ontwikkeld. Er staan elke week vijftien vrijwilligers klaar die van alles organiseren voor de scouts. donderdag 25 februari 2021 'Samen spelen blijft toch het leukste' Marcel Modde Zonnemaire -René Geelhoed René Geelhoed in zijn rol als Makelove bij de opname van zijn clip, afgelopen zomer in Zonnemaire. FOTO KRIS VAN SANTEN M Twee jaar geleden open den Steven van Roemburg en Nathalie Antes hun wijnbar Gris Sec. Op 1 april sluiten ze de deuren. foto ma RIEKE MANDEMAKER Exact twee jaar nadat ze open den, sluiten Steven van Roem- burg en Nathalie Antes de deu ren van hun wijnbar Gris Sec in Zierikzee. ,,Op 1 april leveren we de sleutel in, de laatste dag dat we open zijn is op 27 maart", zegt Antes. De reden: ,,Het heeft voor een klein deel met corona te maken, maar het voornaam ste is dat we er niet uitkomen met de pandeigenaar." Valeska Nastaly Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50