Scouting Het Poldertje kan blijven Eis: tbs met dwangverpleging voor 'vriendelijke man' Raad van State: met de overlast valt het wel mee Extra geld voor griffie Reimerswaal 12 ZEELAND Ook voor de rest ziet de Raad van State geen reden om de scoutingbe- stemming voor het terrein alsnog te schrappen, zo bleek gisteren uit een definitieve uitspraak over het be stemmingsplan. Twee buren tekenden tevergeefs beroep aan bij de Raad. Zij wonen vlak bij het terrein en zijn fel tegen het gebruik van Het Poldertje door de scouting. De buren vragen al ja ren om een verplaatsing van het scoutingterrein. Zij hebben volgens eigen zeggen veel last van muziek- herrie, kampvuurtjes en kampe rende jongeren. De Raad van State stelt evenwel vast dat het met de overlast wel meevalt. onderzoeken doorgenomen en concludeert in deze einduitspraak dat het scoutingterrein prima door de ruimtelijke ordeningsbeugel past. De vrees van de buren dat Het Poldertje nu veel intensiever ge bruikt mag gaan worden, deelt de hoogste bestuursrechter niet, om dat het nieuwe bestemmingsplan juist meer beperkingen aan het ge bruik stelt. De buren vrezen verder dat er op de toegangswegen naar het scoutingterrein nog meer ge scheurd gaat worden met scooters en auto's. Maar dat is volgens de Raad een kwestie van handhaving. Dan moeten ze gewoon de politie bellen die daar tegen op zal treden. Kortom, groen licht voor Het Pol- dertje. Bemiddeling In het recente verleden hebben de burgemeesters van Middelburg en Veere ook al eens gepoogd via be middeling een oplossing te vinden voor het geschil tussen de buren en de scouts. Dat liep toen op niets uit waarop de buren via de Raad van State probeerden een einde te ma ken aan het gebruik door de scou ting van Het Poldertje. Overigens zijn er ook plannen om scouting- en kampeerterrein Het Poldertje in de loop van het volgend jaar onder te brengen bij het tweede scoutingterrein aan de rand van het Veerse Meer. In ieder geval kan Het Poldertje de ko mende jaren door de scouts blijven worden gebruikt. Het nieuwe bestemmingsplan stelt juist meer beperkingen aan het gebruik van het terrein Al sinds 1970 Het terrein wordt al heel lang door de scouting gebruikt. Hoe lang dat precies is, kon de Raad niet achter halen. Volgens de scouting zelf wordt Het Poldertje al sinds 1970 gebruikt. Hoe dan ook heeft de Raad alle De buren vragen al jaren om een verplaatsing van het scoutingterrein Kruiningen Om hun werk als volksvertegen woordigers beter uit te kunnen voeren, heeft de gemeenteraad van Reimerswaal besloten om 46.000 euro extra uit te geven aan de amb telijke ondersteuning. De griffier krijgt daardoor meer salaris en zijn of haar ondersteuner kan meer uren werken. De griffie is een politiek gevoelig onderwerp in Reimerswaal. De topfunctie is de afgelopen drie jaar door vier griffiers vervuld. De laat ste vaste griffier legde zijn functie voortijdig neer omdat hij 'geen werkplezier' in de Reimerswaalse gemeenteraad ervoer. Na een harde botsing over de hoge kosten voor de huidige interim-griffier stapte eind vorig jaar de volledige werkgevers commissie bestaand uit Marien Weststrate (LR), Hans van Stel (PvdA) en Ida Sinke (VVD) op. Ze gaven te kennen dat ook hun frac tiegenoten niet beschikbaar waren voor de commissie. Onlangs is een vacature versche nen voor een vaste griffier. Raads leden Leonard Harthoorn (SGP), Huib Bouwman (CU) en Jan Nagel- kerke (CDA) mogen een geschikte kandidaat voorstellen aan de ge meenteraad. Maar, vriendelijk of niet, officier van justitie Marieke Fimerius eiste een celstraf van twee jaar plus tbs met dwangverpleging tegen hem. In de ochtend van zondag 21 juni vorig jaar wilde Van de K. in ge sprek gaan met zijn vorige werk gever, in diens woning in Oud- Sabbinge. Want het zat hem alle maal goed dwars. In 2012 werd hij veroordeeld tot vier jaar cel voor een (mislukte) gewapende overval op het bedrijf waarvoor hij had ge werkt. Het UWV had hem een la gere uitkering verstrekt dan waar hij dacht recht op te hebben en dat was de schuld van de werkgever. Drie jaar later kreeg hij opnieuw vier jaar cel opgelegd omdat hij zijn tante met een taser had aange vallen. Hij verdacht haar ervan geld uit de erfenis van zijn vader Volgens deskundigen lijdt de man aan een 'ongespecificeerde stoornis in het schizofrene spectrum' achterover te hebben gedrukt. Over die eerste vier jaar cel wilde hij die zondagochtend praten. Want het was de schuld van zijn baas geweest dat hem zijn vrijheid was ontnomen. Tot een gesprek kwam het overigens niet. Het slachtoffer hoorde wat gerommel aan de achterdeur, deed die open en vrijwel direct ontstond een vecht partij. Het slachtoffer kreeg daarbij een snee aan zijn oor. Van de K. belde zelf 112 en dat was het. Volgens deskundigen lijdt Van de K. aan een 'ongespecificeerde stoor nis in het schizofrene spectrum'. Omdat Van de K. geen enkele me dewerking heeft gegeven aan het onderzoek, kon een tbs-advies niet worden gegeven. De raadsman van Van de K. stelt dat - gezien de verwondingen - er geen sprake kan zijn van poging doodslag, zoals de officier had ge concludeerd en er geen tbs kan worden opgelegd omdat er niet is voldaan aan de criteria. donderdag 25 februari 2021 De kampvuren van de scouting- jongens en -meisjes op Het Pol dertje tussen Veere en Middel burg zorgen niet voor een on aanvaardbare geuroverlast bij de naaste buren, luidt één van de conclusies van de Raad van State over het legalisatieplan voor het scoutingterrein in Veere. Jan van Ommen Emile Calon Den Haag/Veere ELLEWOUTSDIJK Het is enorm en effen wit. Sinds kort hangt bij de ingang van Ellewoutsdijk een banier. Keurig vastgemaakt aan een groot rek van de gemeente Borsele dat speciaal voor dit doel is neergezet. Het witte vlak roept vragen op. Maar als het licht op de achterkant van het doek komt, begint het te dagen. Kleurige vlakken schijnen door het doek. En wie de moeite neemt om het weiland in te lopen ziet op de achter kant allemaal verkiezingsposters. Blijft over de vraag: waarom? Is dit een advies van Borsele om blanco te stemmen? Of toch een foutje? foto ad schenk Joeri Wisse Hij was een 'doodgewone en vriendelijke man met een goed humeur. En ook een wijs man', zei de 37-jarige J. van de K. uit Wolphaartsdijk gisteren tegen de rechters in Middelburg. Ad Roos Middelburg Uitspraak 10 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40