II Neergeschoten Kezban gaat langzaam vooruit ZEELAND 3 TEAMS UIT ELKAAR GERUKT, MAAR TOCH BLIJ De invulling is nog niet bekend. Wat vaststaat, is dat de spelers van 27 jaar of ouder niet mogen deelne men aan partijvormen en andere oefeningen zonder afstand. ,,Voor hen heel vervelend'', aldus Mijn lieff. ,,Het team is niet compleet. Dat wordt toch anders.'' De captain kan in ieder geval weer één keer per week volledig trainen. ,,Hoewel we niet met z'n allen zijn, gaan we pro beren er wat van te maken.'' mix tussen jong en oud", zegt Dooms. „Twaalf jongens zijn onder de 27. De andere helft zal moeten wachten. Soms moet je relativeren: andere mensen hebben het veel zwaarder. J e zal maar kapper zijn of een horecazaak hebben. We moe ten positief blijven. Dat probeer ik ook uit te stralen richting de groep.'' Dooms stapt binnenkort met een deel van zijn ploeg weer twee keer per week het veld op. ,,Vrijdag en zondag. Doordeweeks gaat het Mijn eerste reactie was: hoe komen ze aan dat getal? Meestal is 18 of 21 de leeftijdsgrens moeilijk. Als we vroeg op de avond trainen, zitten we met een gebrek aan ruimte vanwege de jeugd. Als we later trainen, komen we in de knel met de avondklok. Het is roeien met de riemen die we heb ben. Dit is in ieder geval een klein beetje licht aan het einde van de tunnel.'' Sociale contacten Zo ziet Foppe Mijnlieff het ook. ,,Ik ben er echt blij mee'', zegt de 22-ja- rige aanvoerder van HC Walcheren over de versoepeling. ,,Je zit toch lang thuis en mist het buiten zijn. Ik heb drie uur in de week op school les en verder doe ik alles vanuit huis. Als sporten in team verband dan ook nog eens wegvalt, wordt het wel erg stil. Ik heb zowel de sociale contacten als de sport zelf gemist." Mijnlieff en consorten gaan één keer per week trainen, op zondag. Zuur Voor Mijke Tahapary (29) zijn de druiven zuur. ,,lk heb ontzettend veel zin om partijvorm te gaan spe len, dus baal ik dat ik buiten de leef tijdsgrens val'', zegt de korfbalster van Togo uit Goes. ,,Mijn eerste re actie was: hoe komen ze aan die leeftijd? Meestal is 18 of 21 de leef tijdsgrens. Later op de avond heb ik wat artikelen gelezen. Tegenwoor dig is er zoveel te vinden op sociale media. Ik las dat 80 procent van de jongeren niet goed in hun vel zit. Dat zal er ongetwijfeld mee te ma ken hebben. Ik denk dat het kabinet naar de studentenleeftijd heeft ge keken." Tahapary strooit niet met termen als 'belachelijk' en 'onzin'. Ze kijkt rustig naar de situatie. ,,Ik ben nog best geduldig en kijk met een posi tieve blik'', zegt de inwoonster van Goes. ,,Ik vraag me wel af hoe het eruit gaat zien. In onze ploeg is het precies fifty-fifty. Gaan we dan met z'n allen trainen en doen de jonge ren aan het eind nog een partijspel? Zo komt er verdeeldheid in een team. Dat is heel erg jammer voor het teamgevoel.'' Tahapary, in het dagelijks leven werkzaam als bewegingstherapeut, benadrukt dat ze hoop houdt. ,,Voor de maatschappij is het mis schien lastig, maar voor de sport is dit een beetje licht aan het einde van de tunnel. Het is zó belangrijk om te sporten. Ik hoop dat deze maatregel goed uitpakt en wat deu ren opent voor bijvoorbeeld meer buitenactiviteiten.'' Dit weekend is de jonge vrouw korte tijd naar huis gehaald vanuit de revalidatiekliniek waar ze werkt aan haar herstel. 'We waren voor het eerst sinds lange tijd weer eens met zijn drietjes. Een dag met een bitterzoet gouden randje'. Gisteren diende bij de Middel burgse rechtbank een tussentijdse zitting. De 27-jarige verdachte G. E. uit Domburg was daarbij niet aan wezig. Zijn advocaat Mark Duns- bergen heeft verzocht om meer on derzoek, zoals het uitluisteren van het verhoor dat op 10 november met Avci is afgenomen en het ho ren van de jonge vrouw zelf. Iets waarvan Avci's advocate Nelleke Stolk overigens vindt dat het nau welijks tot de mogelijkheden be hoort. ,,Kezban ondervindt nog al tijd ernstige fysieke en psychische beperkingen als gevolg van dit ge beuren. In geval van een verhoor door de verdediging, maak ik me grote zorgen over haar welzijn. Ik ga dit ook zeker aangeven bij de rech- ter-commissaris en de officier van justitie." Tijdens het verhoor op 10 novem ber, waarin ze korte antwoorden gaf, heeft de jonge vrouw verklaard dat ze zich van het schietincident niets kan herinneren. Ze werd In geval van een verhoordoorde verdediging, maak ik me grote zorgen over haar welzijn zwaargewond afgevoerd en lag twee maanden in coma. De ver dachte verklaarde tijdens een eer dere zitting in december dat het wapen per ongeluk afging toen hij het schoonmaakte. Kezbans familie liet in een schrif telijke verklaring weten dat Kezban iedere dag hard werkt aan haar re validatie. 'Ze heeft nog een hele lange weg te gaan en we zijn ont zettend trots op het doorzettings vermogen dat ze iedere dag in het revalidatiecentrum laat zien. Ze gaat met kleine beetjes vooruit. Kezban put veel kracht uit het sa menzijn met ons - haar moeder en zus - en het is voor ons dan ook heel moeilijk dat we als gezin al maan den uit elkaar gerukt zijn. Omdat Kezban zeer specialistische zorg nodig heeft, revalideert ze ver van huis. Door de coronamaatregelen mag ze maar één bezoeker per dag ontvangen. Dat maakt het extra zwaar. Afgelopen weekend hebben we haar korte tijd naar huis kunnen halen en waren we voor het eerst weer echt even met zijn drietjes. Een dag met een bitterzoet gouden randje.' Ze heeft nog een hele lange weg te gaan en we zijn trots op het doorzettingsvermogen dat ze laat zien De rechtbank bepaalde na kort beraad dat E. sowieso niet vrijkomt en de voorlopige hechtenis wordt verlengd. De volgende proforma- zitting is op 12 mei. donderdag 25 februari 2021 mag wel, andere niet - Mijke Tahapary, Togo Een beeld uit de derby tussen Togo (rode shirts) en Tjoba, begin september vorig jaar. foto boaz timmermans Foppe Mijnlieff van HC Walcheren in actie. Hij mag weer trainen mét partijvorm. foto hc walcheren De 21-jarige Kezban Avci, die op 26 augustus vorig jaar vermoe delijk door het hoofd werd ge schoten in haar woning in Mid delburg gaat met kleine beetjes vooruit. Dat liet haar familie weten in een verklaring. Wendy de Jong Middelburg - Nelleke Stolk, advocate - Verklaring familie van Kezban

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31