s? Ongeremd het veld in Vlissingen viert met themajaar450jaar vrijheid van Spanje Haastige spoed Hof: Verwijderen video uithuisplaatsing terecht 2 Sporten in de buitenlucht mag vanaf 3 maart weer in groepsverband voor jongeren tot en met 26 jaar. Dit leidt tot gemengde reacties bij voetbalvereniging Breskens, korfbalvereniging Togo en hockeyclub Walcheren. SPORTEN ONDER 27 JAAR ZEEUWSE Commentaar Had de avondklok nog bestaan als Viruswaarheid niet het eerste kort geding had gewonnen? We zullen het nooit weten. Het blijft opmerkelijk dat deze maatregel, die als eerste weer zou verdwijnen, achterop is geraakt in de exitroute van het kabinet. Wel kunnen binnenkort meer mensen met minder beper kende regels sporten. Het kabinet heeft een nieuwe leeftijds categorie ingevoerd, de O27. Mits op tijd weer thuis mag ieder een tot 27 jaar buiten in teamverband sporten. Die leeftijdgrens is tamelijk willekeurig getrokken, maar dat is onvermijdelijk. Elk cijfer in coronaland roept discussie op. Wie zoekt naar een kei hard, onweerlegbaar bewijs dat een 27-jarige vanwege corona niet ongeremd het veld op mag rennen en een 26-jarige wel, zal dat niet vinden. De grote sportbonden zijn blij met de versoepeling van de coronaregels. De leeftijdgrens loopt dwars door seniorenteams en dat vraagt om discipline van clubs. Natuurlijk is het vanuit sportief belang beter dat een compleet elftal samen traint. Maar een grote groep jongeren kan elkaar weer fysiek ont moeten op het sportveld. Dat individuele belang weegt nu zwaarder dan de prestaties van een heel team. De voetbal- en hockeybonzen tellen hun zegeningen. Voor hen is het glas halfvol en niet halfleeg. Ze kiezen gelukkig niet voor een oeverloze discussie over een jaartje meer of minder. Elk stapje naar normaal is er één. Die leeftijdgrens is tamelijk willekeurig getrokken, maar dat is onvermijdelijk De volksopstand tegen de Spaanse overheersing leidde tot het ont staan van de 'Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden': de ge boorte van de vrije staat der Ne derlanden. En dat moet gevierd worden. Het themajaar 2022 moet een ALMANAK jaar vol evenementen worden, net als Vlissingen 700 jaar stad dat was. De gemeente heeft 100.000 euro uitgetrokken om burgerini tiatieven voor evenementen te hel pen opzetten. Aan het themajaar 450 jaar vrij heid doen landelijk ook Brielle, Haarlem, Leiden, Dordrecht en Gorinchem mee in het 'Samen werkingsverband 1572'. Aprilletje zes Er is nog niets bekend over de in vulling van het themajaar. Die voorbereidingen zijn nog te pril, vindt het gemeentebestuur. Ove rigens staat ook dit jaar weer een herdenking 'aprilletje zes' op de rol van de gemeente. Zonder gel lijkt zijn kapsel op dat van Bono in de jaren tachtig. Dus toen maandag het gerucht ging dat de kappers weer open zouden gaan, joelde de Goese- naar luid. Zijn gewaardeerde kapper is er snel bij en appt: 2 maart, 18.30 knippen? ,,Ik sta vooraan", roept hij groos tegen zijn vrouw. Maar de lol is van korte duur als premier Mark Rutte de werkelijke datum be kendmaakt: 3 maart. Ping... WhatsApp. De kapper: ,,Haastige spoed is zelden goed Nu is hij 10 maart de eerste. Man opgepakt voor serie inbraken Brandweer haalt kindje uit moeras VLISSINGEN 7000 bonnen voor duurzamer huis Tijdens en na de persconferentie die premier Mark Rutte en minis ter Hugo de Jonge dinsdagavond gaven, stond de telefoon van Breskens-voetbaltrainer Soufian Dooms roodgloeiend. ,,Het ging even los in de groepsapp", vertelt hij. ,,Er werden meteen al opstellin gen gemaakt van spelers die wel en niet mogen trainen. Elkaar een beetje pesten. De oudere jongens moeten op hun tanden bijten en af wachten. Zuur voor hen." Dooms kijkt met gemengde ge voelens naar de versoepelde maat regel. ,,Aan de ene kant denk ik: waarom geldt het alleen voor jon geren tot 27 jaar? Aan de andere kant: hartstikke leuk voor de jon gens die wél weer mogen trainen. Je kunt eindelijk weer partij spelen. Daar snakt iedereen naar. We heb ben de afgelopen tijd getraind vol gens de regels. De jongens vinden het leuk om tegen een bal aan te trappen, maar op den duur hangen die oefeningetjes op afstand je na tuurlijk de keel uit. Voor de partij- vorm zit je op voetbal.'' Mooie mix Qua leeftijdsopbouw beschikt voetbalclub Breskens over een evenwichtige selectie. ,,Een mooie Een Middelburgs stel heeft een vi deo van de uithuisplaatsing van hun dochtertje terecht moeten ver wijderen, vindt het gerechtshof in Den Bosch. Volgens de rechters zijn de ouders veel te ver gegaan in hun beschuldigingen aan het adres van de betrokken jeugdzorgorganisatie, de William Schrikker Stichting. Het meisje van destijds bijna een jaar werd in juli 2019 gedwongen uit huis gehaald door de jeugdbe- schermers. De vader filmde dat en de beelden kwamen online. De vi deo werd massaal gedeeld. De Wil liam Schrikker Stichting spande daarop een kort geding aan. De rechtbank in Middelburg bepaalde dat de ouders de beelden moesten verwijderen. Misstanden Zij zijn daartegen in hoger beroep gegaan, maar het gerechtshof heeft hen nu in het ongelijk gesteld. De ouders mogen weliswaar aandacht vragen voor mogelijke misstanden in de jeugdzorg, maar hun beschul digingen zijn niet of nauwelijks on derbouwd. Ook hebben zij volgens de rech ter 'op een onnodig beledigende en beschadigende wijze' inbreuk ge maakt op de privacy van de jeugd- beschermers. donderdag 25 februari 2021 Vlissingen was in 1572 welis waar niet de eerste stad die het Spaanse juk krachtig van de schouders gooide, dat was Brielle, vijf dagen eerder. Vlis- singen was wel de enige stad die dat zonder hulp van buitenaf deed. Claudia Sondervan Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl GOES Een 35-jarige man zon der vaste woon- of ver blijfplaats is zondag in Goes aangehouden, heeft de politie gisteren laten weten. Hij wordt ervan verdacht tussen 31 januari en 15 februari in braken te hebben ge pleegd bij horecazaken aan de Grote Markt in Goes. De horecapanden worden verbouwd of waren net klaar na een renovatie. Uit de panden werd koper en metaal ge stolen. Ook werden in een hotel uit twaalf ka mers televisies, waterko kers en metalen voorwer pen meegenomen. Het schadebedrag voor het hotel bedraagt meer dan 30.000 euro. SAS VAN GENT De brandweer heeft gis termiddag een kindje uit een moerasachtig gebied bij de Beneluxstraat in Sas van Gent gehaald. Duikers van de brand weer hebben in het water nog gezocht naar een eventueel tweede kindje, maar niemand meer aan getroffen. Rond 16.00 uur werden twee duikteams van de brandweer opge roepen omdat een kind in de problemen was geko men in het water. Het ge redde kindje is met de traumahelikopter naar een ziekenhuis in Rotter dam gebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht. Al 7000 Zeeuwen heb ben gratis een tegoed bon aangevraagd voor hulp bij het duurzamer maken van hun huis. De bon ter waarde van 90 euro kan worden ge bruikt voor het inwinnen van advies of de aan schaf van bijvoorbeeld een radiatorventilator. Voor heel Zeeland zijn 40.000 waardebonnen beschikbaar. Wie dat wil kan er één aanvragen tot 31 december. De Zeeuwse gemeenten stellen de vouchers ter beschikking om met ei genaren van koophuizen de uitstoot van koolstof dioxide te verminderen. Ene helft Stefan Maas Vlissingen ISTIAK Breskens-trainer Soufian Dooms (links) en Jarno Wae- beke van Terneuzen schudden elkaar de hand tijdens het Soc- certoernooi, ongeveer ander halve maand voor de eerste Ne derlandse coronabesmetting. FOTO PETER NICOLAI Rolf Bosboom Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30