Domburg wil weer gasten bedienen I ALS NIET I ZITT1 1 i Sekswerkers balen van lockdown Mini Uusjes in Sint Laurens Middelburg steekt als eerste in Zeeland hand op voor opvang vluchtelingen Voor zo'n aantal vluchtelingen is draagvlak in onze gemeente Xk Marijn Leenhouts van restaurant De Boterkapel in Domburg heeft knuffelbeesten op zijn terras geïnstalleerd. Mét mondkapjes. Het ziet er leuk uit, maar hij zou zo graag binnenkort weer echte gasten willen bedienen. Gisteren deed hij mee met een actie van de lokale horeca en midden stand voor een snelle heropening van winkels en terrassen in Domburg. »zeeland 4 m Zeeuwse prostituees werken vaak toch Niels en Janne Sophie kijken uit naar hun nieuwe tiny house Dekker: ,,Ja, dat zou je kunnen den ken. Maar nee, de huidige locatie gaat uiterlijk in juni 2025 dicht. Dat is een keiharde afspraak met de buurtbewoners en met het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Die plek zal het dus zeker niet worden." ,,Omdat dat het aantal is dat in eer dere discussies over asielopvang in Middelburg is vastgesteld als accep tabel. Voor zo'n aantal vluchtelin gen is draagvlak in onze gemeente. En daarom houden we daaraan vast." ,,Ja. Bovendien vinden wij dat ook andere gemeenten hun bijdrage moeten leveren. Op dit moment is een inventarisatie gaande van wat gemeenten bereid zijn te doen. Duurzame opvang, of noodopvang, of meer huizen voor statushouders. Aan alles is behoefte. Wij bieden een azc aan, maar of Zeeland dat aanbod ook aanvaardt, moet nog blijken." ,,Dat kan. Maar wij geven graag dit signaal af, omdat het past bij Mid delburg. Wij hebben een lange tra ditie met asielopvang en zijn een gastvrij e gemeente voor vluchtelin gen. Bij ons is daar draagvlak voor." ,,Nee. We moeten eerst met de Zeeuwse gemeenten afspraken ma ken, dan met het COA praten over de voorwaarden waaraan het azc moet voldoen en pas daarna volgt een stevige zoektocht naar de beste plek. Maar juist omdat dat veel tijd zal kosten, willen we nu al bekend maken wat we willen. Als we later beginnen en we zouden bijvoor beeld een jaar te kort komen, zou de vraag kunnen komen om het hui dige azc iets langer open te houden. Dat willen we juist niet, omdat we die harde afspraak met de buurt hebben: tot juni 2025." ,,Dat speelt ook mee. Maar het be langrijkste is dat we na 2025 nog steeds vluchtelingen veilig willen opvangen in Middelburg. Dat stra len we hiermee uit." It donderdag 25 februari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND8 ZEELAND 10 Nieuw azc voor330personen Zeeland zoekt permanente ruimte voor de opvang van 470 asielzoekers. Middelburg steekt daarvoor als eerste zijn hand op en biedt aan een nieuw asielzoe kerscentrum te maken voor 330 mensen, zegt wethouder Chris Dekker. „Omdat wij een lange traditie hebben als gastvrije ge meente voor vluchtelingen." Maurits Sep Middelburg Middelburg heeft nu al een azc voor 330 mensen. Dat past dus precies. Waarom komt u dan met het aanbod voor precies 330 men sen? Zeeland zoekt plaats voor 430 tot 470 mensen. Dat vindt u te veel? Als u nu al bekend maakt dat u - Chris Dekker, wethouder de grootste groep wilt opvan gen, is het gemakkelijker voor de andere gemeenten om een keuze te maken. Dat hangt ook af van de locatie. Hebt u al iets op het oog? U hebt niet gekozen voor een aanbod van kleinere tijdelijke noodopvang. Is dat omdat u lie ver één keer een debat wilt voe ren over één permanente plek, in plaats van steeds opnieuw praten over tijdelijke locaties?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29