O 'Ons ontspanmomentje' Wie is de mol, en waarom? 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Misschien zit er wel een leuke dame tussen die 25.000 volgers op Instagram 1000 BINNENSTEBUITEN n Het was niet de vraag óf hoogleraar en Rabo- bank-econoom Barbara Baarsma zou opdui ken in een talkshow, maar in welke. Dacht ik. Normaal heeft ze immers weinig aansporing nodig om haar parels op te poetsen en een fris bloesje uit de kast te trekken en bij De 5 Uur Show of Humberto het land te trakteren op haar diepzinnige inzichten en waarheden. Ik trek haar belerende domineestoontje vaak slecht, maar dit keer keek ik ernaar uit. Want ik wilde dolgraag antwoord op de vraag waarom zij zich (samen met oud-CPB-directeur Coen Teulings) zo schielijk had teruggetrokken uit Herstel-NL, terwijl ze het absurde plan zondagavond nog vol vuur had verdedigd op tv. En ik wilde nóg liever weten waarom ze zich über haupt had ingelaten met een clubje mensen die nog net niet 'charlatan' in neonletters op hun hoofd heb ben knipperen. Laat ik het zo zeggen: als Robin Fransman en Erik-Jan Vlieger tweedehandsauto's zouden verkopen, zou ik na een blik in hun ogen met een grote boog om de zaak heen lopen. Maar wie schetst mijn verbazing? Barbara Baarsma liet verstek gaan op tv. Voor het eerst van haar leven, schat ik zo in. En dat leverde de surrealistische situa tie op dat een andere econoom, Arnoud Boot, in Opi opbiechtte dat hij degene was die haar (en Teulings) tot de orde had geroepen. Hij had het over 'een ver keerde afslag' die ze hadden genomen, hoe ze 'vast geraakt' waren in een activistische club en een plan dat ze als economen 'niet als absolute waarheid' kon den presenteren. Ondertussen waren achter presentatoren Tijs van den Brink en Giovanca Ostiana levensgrote foto's te zien van Baarsma en Teulings, als waren ze een mo derne Bonnie en Clyde. Alleen het balkje voor de ogen ontbrak nog. Ik stelde me voor hoe Baarsma daarnaar keek. Met het schaamrood op de kaken, mag ik hopen. Want als ze nog niet voelde dat ze ernstige reputatieschade had geleden die dag, dan was dit toch wel de doodsteek voor haar carrière als economisch orakel. Natuurlijk, iedereen kan wel eens een foutje maken. Ze is niet de eerste die door veelvuldig mediaoptreden een messiascomplex heeft gekregen en is gaan geloven dat ze de enige echte verlosser van het land is. Maar als je een grote mond hebt, wees dan ten minste ook zo stoer dat je dat ruiterlijk erkent aan de talkshowtafels waar je normaal niet van weg bent te slaan. In plaats van je te verschuilen achter een flut statement op sociale media. En laat als vrouw nooit, maar dan ook nooit, een mannelijke collega de kas tanjes voor je uit het vuur halen. ik vond afgelopen jaren van alles van Barbara Baarsma, maar ik vond haar nooit laf. Tot nu. Actie tegen 'shaming' Vera zingt voor Vera ,,Mijn man en ik keken eerder naar Man Bijt Hond. We vonden het jam mer toen dat afliep, dus we wilden dit nieuwe programma wel een kans geven. We vonden het meteen leuk. We gaan om kwart voor zeven op de bank zitten met een bakkie koffie, en dan heerlijk ontspannen aan het einde van de dag. Dat is het echt, ons ontspanmomentje. We kijken er elke dag naar uit. Vooral in coronatijd is het zo fijn dat het positieve tv is. Je wordt heel blij van alle experts. De afwisseling in de items vinden we erg leuk. We houden van de natuur, van eten. Nou ja, niet zo van koken, maar het opeten. We liggen dubbel om kok Ramon, die alles maar op die plank smijt. En ik móet natuurlijk wel een keer die keuken in, dus nu weet ik van Ramon hoe ik het beste een ui snijd. Interieurontwerper Theo-Bert vinden we enig, tuinman Martin is een lieverd. Nu historicus Valentijn erbij is gekomen, over die huizen, dat is ook al zo interessant. Zo'n enthou siaste man. En we leren veel van wat Camilla allemaal over vogels vertelt. We zijn helemaal klaar met het journaal, met het slechte nieuws in actualiteitenprogramma's. Dan kie zen we liever voor een dagelijkse portie ontspanning, even iets anders aan je hoofd. Doordat we nu vaak thuis zijn, missen we het programma zelden. Als dat wel voorkomt, dan herinneren we elkaar eraan dat we het moeten terugkijken. We kijken altijd met z'n tweeën, met koffie en een chocolaatje erbij. Dat is burger lijk, maar het is een ritueel gewor den. Mijn man is helemaal weg van boswachter Marieke, dat snap ik wel. De hele groep is zo ontzettend aar dig. Dat vind ik belangrijk, geen kri tisch gebeuren. We zeggen nu al te gen elkaar: 'Wanneer is de laatste op tv?' Dan moeten we van mei tot sep tember iets anders gaan bedenken.'' Van de tien kandidaten zijn er al zeven afgevallen. Splinter Chabot, door velen gezien als de Mol, was dicht bij de finale, maar zag afgelopen weekeinde toch een rood scherm. Nog twee afleveringen en dan we ten we wie de Mol is, maar zel den waren de meningen zo verdeeld als over deze reeks. Welke aanwijzingen heeft u gezien? Waar laat de Mol ste ken vallen? Wat is uw theorie over de Mol? Mail ons wie u denkt dat de Mol is en waarom u dat denkt. Uw mail kan naar aanloop naar de laatste uitzen ding van Wie is de Mol? op 6 maart publiceren wij een greep uit de inzendingen op onze site en in de krant. ONLINE donderdag 25 februari 2021 PC Laf - Married at First Sight- kandidaat Mick vertelt op de site van deze krant dat hij openstaat voor de liefde nadat hij van Daisy scheidde. Bekende Ne derlanders keren zich tegen shaming en exposing op sociale media. Onder anderen acteur Nasrdin Dchar (foto) en cabaretier Najib Amhali gaan een petitie die ze opstelden op hun accounts promoten. RADIO De laatste Pla- tenbonanza van Rob Stenders op NPO Radio 2 staat vandaag in het teken van een benefiet optreden van Danny Vera. Hij wil zo veel mo gelijk geld inza melen voor Vera, een ern stig ziek meisje uit Oekraïne. ■u Kok Sharon de Miranda. foto's kroncrv Agnes van Vliet (59) uit Oud-Beijerland heeft nog geen uitzen ding gemist. Zijn het de stre ken van Renée Fok ker? Neemt Charlotte Nijs de boel in de maling? Of is Rocky Hehakaija de Mol? De ontknoping van het 21ste seizoen van Wie is de Mol? nadert. Het avontuur in Tsje chië zit er bijna op. Vlnr Renée Fokker, Charlotte Nijs en Rocky Hehakaija. mol-ad@dpgmedia.nl. In de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24