23 David Dekker, 'de zoon van', laat zich volop zien tijdens zijn debuut bij de profs Op zoek naar Maradona GIRO: VEEL BERGEN David Dekker (23), zoon van Erik, debuteert in de UAE Tour indrukwekkend in het profpeloton. Hij werd gisteren weer tweede in een sprint met wereldtoppers. Vandaag rijdt hij in de groene puntentrui. Over zijn vader: ,,Op een heel fijne manier beleven we samen mijn carrière.'' David Dekker verliest de sprint van wereldtopper Sam Bennett en schreeuwt van ongenoegen in de eerste meters na de finish in de woestijn. De primaire reactie die past bij een topsporter. Maar een paar minuten later kan ook hij con stateren: het is best bijzonder wat ik hier allemaal doe. Als debutant in het profpeloton houdt hij andere toppers als Caleb Ewan, Elia Viviani en Pascal Ackermann achter zich. Bijkomende bonus: Dekker rijdt vandaag in de groene puntentrui. Ook te danken aan die enerverende rit van zondag, toen Dekker in een zware waaierrit ook tweede werd, achter Mathieu van der Poel. Wat een manier om kennis te maken met wielrennen op het hoogste niveau. In de WorldTour, de Champions League van het fiet sen. Of zoals Sam Bennett, winnaar van de groene trui in de laatste Tour de France, zegt: ,,Dit is pas het begin voor hem.'' Eerder deze week keek Dekker al ontzettend uit naar de confrontatie met de snelste sprin ters ter wereld. Benieuwd hoe hij stand zou houden. Het antwoord is veelbelovend. Stampen Dekker geniet in de Emiraten: ,,Ik voel me echt lekker. Ik rijd nu tus sen de grote jongens, maar ik ben daar niet echt van onder de indruk. Op een goede manier, hè. Ik bedoel meer: ik vind het vooral mooi. Gis teren was het stampen in de massa- sprint. Zondag tijdens de bewuste waaierrit was het ook een kwestie van de koers aanvoelen en anticipe ren. Ik vind dat wel mooi, dat tacti sche denken in de koers.'' Zoals zijn vader en voormalig toprenner Erik dat ook kon. Al is zoon David een ander type, voorlo pig een echte sprinter. Als vanzelf sprekend gaat het bij David snel over zijn vader, die onder meer vier Touretappes, de Amstel Gold Race en de ClSsica San Sebastian won. Storend? ,,Voor mij totaal niet'', zegt David. ,,Ik fiets al vanaf mijn ze vende en ben vanaf dat moment 'de zoon van'. Heb ik geen last van. Ik ben trots op mijn vader, maar vooral op de manier waarop wij met elkaar omgaan. Hij heeft mij altijd gehol pen, maar nooit gepusht. We heb ben het vaak over wielrennen, maar eigenlijk bemoeit hij zich niet met mij. Snap je? Op een fijne manier beleven we samen mijn carrière.'' Dekker senior (50) laat weten 'heel erg stil te worden' van de pres taties van zijn zoon. Dat hij met hoge hartslag voor de buis zit. Wat dat betreft wordt het nog wat de ko mende jaren. Dekker junior lacht: ,,Daar moet hij wel mee oppassen. Hij wordt ook een dagje ouder, hè. Hij was tactisch ook sterk, maar ik Vroeger was ik fan van Oscar Freire. Een massasprinter die nog veel meer kon, tactisch goed was geloof niet dat zoiets in de genen zit, hoor. We houden allebei wel heel veel van de sport.'' Filosoferend over de toekomst valt de naam van de Spaanse sprin- ter Oscar Freire, drievoudig wereld kampioen. ,,Vroeger was ik fan van hem. Een massasprinter die nog veel meer kon. Hij was natuurlijk een ploeggenoot van mijn vader en als klein ventje heb ik veel met en om hem kunnen lachen. Echt een leuke kerel. Die altijd piekte op het juiste moment. En tactisch ook heel erg goed was.'' Voorjaar Na de UAE Tour richt Dekker zich op het klassieke voorjaar, als knecht van de onbetwiste Belgische kop man Wout van Aert bij Jumbo- Visma. Dekker rijdt De Panne, E3 Harelbeke, Dwars door Vlaanderen en de Ronde van Vlaanderen. ,,Daarna ga ik naar de Giro. Dat is een groot doel voor mij. Weer met de grote jongens sprinten.'' Een reis door het leven van de grootste voetballer ooit Bestel nu op pzc.nl/maradona donderdag 25 februari 2021 'Mijn vader pushte me nooit' MILAAN De 104de editie van de Ronde van Italië staat bol van de zware bergritten. De ronde begint op 8 mei in Turijn met een tijdrit over 9 kilome ter en eindigt op 30 mei ein digt in Milaan met een tijdrit over 29,4 kilometer. De ge vreesde Monte Zoncolan zit ook in het parcours. Hoogste punt is de Passo Pordoi (2239 meter) in de 16de etappe. In die rit met 5700 hoogteme ters zitten ook de Passo Fe- daia en de Passo Giau. Daniël Dwarswaard Rotterdam David Dek ker (links) slaakt een kreet van te leurstelling als Sam Bennett hem net voor blijft in de sprint. FOTO COR VOS - David Dekker (23) Dekker in de groene trui, die hij met zijn tweede plaats van gisteren veroverde. foto cor vos OP ZOEK NAAR SJÜER GRATIS COPA- SOKKEN Waar Diego Armando Maradona ook kwam, overal liet hij onuitwisbare sporen na: geen voetballer had ooit een grotere impact op de wereld om hem heen. Sjoerd Mossou neemt je in dit boek mee op een reis langs de plekken waar Maradona glorieerde, feestte, huilde en aanbeden werd. Van Buenos Aires tot Mierlo en van Napels tot Mexico. Voor de snelle beslissers heeft COPA Football unieke sokken gemaakt als eerbetoon aan Diego en Napoli. Bestel het boek nu en je krijgt ze er gratis bij. OP=OP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23