I als het écht moet bij PSV De Roon en zijn Atalanta mogen nog blijven dromen 21 r W Atalanta die geen punten oplever den. In Lille verraste het gehavende maar oppermachtige Ajax op nieuw. Voor de return kondigde de enigszins gekrenkte Christophe Galtier verbetering aan. ,,De uitslag van het eerste duel heeft ons ge raakt. We hadden voor ons thuis duel grote verwachtingen", zei de coach na de 1-4 uitzege van zijn ploeg bij Lorient. ,,We moeten Ajax anders benaderen. We speelden veel te voorzichtig. We toonden te weinig agressie en maakten onvol doende gebruik van onze snelheid." Ook dat maakt de return erg in teressant. Dat Lille de voorbije maanden in de Ligue 1 een moyenne van bijna 2,5 punt per wedstrijd noteerde, dankt het vooral aan de defensieve kwaliteit. Ajax slaagde er als één van de wei nige ploegen in de stabiele achter hoede van Lille - weliswaar met hulp van de arbitrage - te kraken en de rappe aanvallers te bedwingen. ,,Lille is een ongelofelijk scherpe counterploeg met veel snelheid. Wij mogen ze niet in dat tempo la ten komen." En hoewel Ten Hag al voorspelde dat zijn speelstijl de tegenstander niet ligt, kan Ajax, dat ook met 0-1 mag verliezen, op twee gedachten gaan hinken. Leunen en de voor sprong bewaken? Of de aanval als beste verdediging kiezen? Dat eer ste is zelden een optie voor Ajax, laat staan nu het Lille met aanval lend voetbal in Noord-Frankrijk al flink de baas was. Ook daar schuilt een valkuil in. Er zijn weinigen die - gezien het krachtsverschil in het eerste duel - rekening houden met een uitschakeling van Ajax. Onder schatting ligt op de loer, terwijl Ajax door de absentie van beide backs moet improviseren. Zo be helst de return teveel ingrediënten om op voorhand te spreken van een gelopen koers tegen Lille. Dat lijkt Ten Hag te beseffen. ,,Het wordt een zware proef, maar we hebben er vertrouwen in." EUROPALEAGUE Programma lopen weken was het vervelend om niet op het veld te staan en heb ik me volle bak op mijn herstel ge richt." Waarmee is hij tevreden? ,,Het seizoen is nog niet voorbij en er zijn nog twee, drie maanden te gaan. Aan het einde kunnen we concluderen wat het geworden is. We hebben ook spelers nodig die in de laatste fase die verandering teweeg kunnen bengen Tegen Olympiakos hebben we een mooie kans. Ik heb er vertrouwen in omdat we thuis spelen. Tegen PAOK zijn we eerder teruggeko men en zondag tegen Vitesse ook." Aan boord Dat had ook trainer Roger Schmidt gezien, die vandaag de laatste be slissing neemt over de manschap pen die hij het veld opstuurt. Oli vier Boscagli trainde gisteren mee, maar heeft nog last van een wond tussen zijn ogen. „Misschien kan hij spelen", zei Schmidt, die Mohamed ihattaren weer aan boord heeft. Hij lijkt in de PSV-opstelling de buur man van Götze te worden, terwijl Ryan Thomas de geschorste Ibra him Sangaré waarschijnlijk ver- vangt. „Ibrahim is een sleutelspeler voor ons en we missen hem", zegt Schmidt. ,,We hebben geen duide lijke vervanger, omdat zijn stijl spe ciaal is. Overigens missen we niet alleen hem, maar met bijvoorbeeld Cody Gakpo en Noni Madueke ook spelers die altijd iets kunnen toe voegen." Samen staat vandaag centraal bij PSV. Alle 21 spelers moeten van Schmidt honderd procent achter de plannen staan en inzetbaar zijn. Hij sloot zich bij Götze aan. „Afgelopen zondag hebben we gezien hoe een wedstrijd zich aan het eind nog in ons voordeel kan ontwikkelen. We hebben ook spelers nodig die in de laatste fase die verandering teweeg kunnen brengen." De blik in de ogen van Marten de Roon vertelde het hele verhaal gisteravond na afloop van Ata lanta Bergamo-Real Madrid. Ne gentig minuten aan een stuk ge beurde er van alles in de achtste fi nale-wedstrijd van de Champions League. Maar uiteindelijk verloor zijn elftal, doorgaans zo'n garantie voor aanvallend vermaak, met 0-1 dankzij een treffer van Mendy. En dat leek de middenvelder zich te realiseren in Stadio Atleti Azzurri d'Italia. Straks, tijdens de return in Bernabeu, is er meer nodig wil zijn droom verwezenlijkt worden. Wat die droom is laat zich moeiteloos raden: het spelen van de Champions League-finale. Niet heel vanzelfsprekend tenslotte voor een speler zoals hij, stofzui ger van het luxe soort, die amper vijfjaar terug namens SC Heeren veen nog de strijd aanbond met Bram van Polen en Jan-Arie van der Heijden. Maar wat is vanzelf sprekend bij een club die onder leiding van Piero Gasperini al een poosje bezig is om Europa te ver bazen? Wat is vanzelfsprekend voor de Serie A-verrassing, die gisteren pas voor de tweede maal aan de aftrap stond van een Champions League-duel in de knock out-fase? En bovendien: Real Madrid piept en kraakt al een poosje. In de Spaanse competitie moet de ploeg van Zinedine Zidane Atlético voor zich dulden, terwijl in de Cham pions League evenmin indruk wekkend is. In die zin was het CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen nauwelijks verrassend dat een overwinning voor Atalanta gister morgen, bij de wedkantoren, minder opleverde dan een zege voor Real Madrid. Juist omdat het aanvallende voetbal onder Gaspe- rini zo vaak een houvast is. Minuut stilte Alleen: dan moet Atalanta wel toekomen aan dat type voetbal. En dat gebeurde gisteravond veel te weinig tijdens de wedstrijd, die begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de op 21-jarige leeftijd overleden jeugdspeler Willy Braciano Ta Bi van de Itali aanse club. En impliciet was de Duitse scheidsrechter Tobias Stie- ler hierin bepalend. Na ruim een kwartier strafte Atalanta-mid denvelder Remo Freuler zwaar met rood, nadat die de volgens hem doorgebroken Ferland Mendy neerhaalde. En toen Ata lanta-spits Zapata een kwartier la ter ook nog eens afhaakte met een blessure, werd het anders zo on verschrokken Atalanta vrijwel ontdaan van zijn wapens. Atalanta won eerder bij Ajax (0-1) en Liverpool (0-2). En mag dus blijven dromen over doorgaan in Madrid. donderdag 25 februari 2021 GO .- ••- o,?- oao-.vtP Ajacied Davy Klaas- sen (l) in het- J eerste duel met Lille. (.OIO PR LAATSTE32 Vandaag 00 0 0 c c T ottenham - Wolfsb. (4-1) 21.00 uur Leicester - Sl. Praag (0-0) 18.55 uur Ajax - Lille (2-1) 21.00 uur AC Milan - Rode Ster (2-2) 18.55 uur Napoli - Granada (0-2) 21.00 uur Brugge - Din. Kiev (1-1) 18.55 uur Sjachtar - M. Tel-Aviv (2-0) 21.00 uur M. United - Sociedad (4-0) 18.55 uur Rangers - Antwerp (4-3) 21.00 uur AS Roma - Braga (2-0) 18.55 uur Arsenal - Benfica (1-2) 21.00 uur Leverk. - Young Boys (3-4) 18.55 uur Hoffenheim - Molde (3-3) 21.00 uur Zagreb - Krasnodar (3-2) 18.55 uur Villarreal - Salzburg (2-0) 21.00 uur PSV - Olympiakos (2-4) - Roger Schmidt Bij de wedkantoren wisten ze het zeker. Een stunt van Ata lanta Bergamo tegen Real Ma drid zat eraan te komen. Zover kwam het niet, gisteravond, in de achtste finale van de Cham pions League. De ploeg van Marten de Roon verloor met 0 1. Dennis van Bergen Rotterdam ACHTSTE FINALES Gisteren Atalanta - Real Madrid 0-1 Gladbach - ManCity 0-2 Dinsdag Atlético Madrid - Chelsea 0-1 Lazio - Bayern München 1-4 Eerder gespeeld FC Porto - Juventus 2-1 Sevilla - Borussia Dortmund 2-3 FC Barcelona - Paris SG 1-4 RB Leipzig - Liverpool 0-2 Returns op 9, 10, 16 en 17 maart Atalanta-middenvelder Freuler kreeg al snel een rode kaart. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21