JOL Dit is Frank Jansen. Hij is dé gemiddelde Nederlander Hoe één farmaceut Europatot waanzin drijft Campagne voeren in coronatijd Miljardenverlies door coronacrisis, extra steun nodig Walcheren Geen fysiek contact, dus het moet anders AstraZeneca in Brussel om trage levering van vaccin uit te leggen Want hij is van de zesjescultuur, een spijkerbroek en een biertje Een vreemde situatie voor de spelers van Goes en Hoek (foto) en voor alle andere Zeeuwse teamsporters. Iedereen tot 27 jaar mag vanaf 3 maart weer trainen in groepsverband, t* terwijl de ploeggenoten die ouder zijn in tweetallen bezig moeten blijven. zeeland 2 Het verlies is veel groter dan NS eerder voorspelde. In augustus ging de vervoerder uit van ruim een mil jard euro. Door de lockdown en alle beperkende maatregelen is het aan tal reizigers ruim gehalveerd. Voor de komende jaren zijn de vooruit zichten bovendien niet best. NS verwacht op zijn vroegst in 2025 te rug te zijn op het niveau van 2019, toen het aantal reizigers 1,3 miljoen per dag was. Tot 2025 blijft het hoofdrailnet zwaar verlieslatend. Daardoor moet NS volgens de boekhoudkundige regels de waarde van zijn activiteiten met ruim 1,5 miljard afboeken. In de dagelijkse bedrijfsvoering heeft de vervoerder door miljar- densteun van de Nederlandse en de »NS heeft nog voldoende geld in kas om het tot eind 2021 uit te zingen Britse overheid (NS is ook in Groot- Brittannië actief, red.) de schade nog binnen de perken weten te houden. Door het rampjaar is het eigen vermogen van NS flink gekelderd. Voor nu is er nog voldoende in kas om het tot eind 2021 uit te zingen. NS krijgt voor de periode tot sep- tember een flink deel van de 1,1 mil jard euro die vervoerders ontvan gen om een zo normaal mogelijke dienstregeling te rijden. Daarna ontbreken financiële afspraken. Het openbaar vervoer riep het kabinet al op om vervoerders door de coro- napandemie heen te helpen. NS- topvrouw Marjan Rintel zal die smeekbede vandaag herhalen. Fors snijden Toch zal NS fors moeten snijden. Vorig jaar werd al een besparing van 1,4 miljard euro tot en met 2024 aangekondigd. Er ligt een plan om 2300 banen te schrappen, de inves teringen worden met een derde te ruggeschroefd. Er is een nieuwe cao afgesproken met een werkgarantie tot 2025: alleen mensen die vertrek ken, worden niet vervangen. NS zal ook moeten investeren. Verwacht wordt dat de meeste rei zigers terugkeren na corona. Verder zal de komende twintig jaar het openbaar vervoer fors groeien. Ste den worden autoluw en het aantal inwoners van Nederland groeit nog steeds. Voor de coronacrisis werd uitgegaan van een groei van het aantal passagiers tot 45 procent. donderdag 25 februari 2021 Nieuwsmedia Kyle Doesburg 31 jaar Amidu Tanko 25 jaar P8 P3 Karim Bannani 22 jaar Remon de Vlieger 28 jaar Thomas de 23 jaar Rijke - - x - FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN NS door megaverlies in de put De coronacrisis treft NS veel zwaarder dan gedacht. Vandaag maakt het bedrijf een verlies van circa 2,5 miljard euro bekend over 2020. Om de dienstrege ling in stand te kunnen houden, is nieuwe overheidssteun nodig. Edwin van der Aa David Bremmer Utrecht In de middag toenemende 15°C bewolking pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1