'Toen ik begon als directeur was ik de enige vrouw in het team' College reageert onderkoeld op vertrek directeur van aan-z Hartenvriendjes voor wie troost nodig heeft 6 Terneuzen: 5 locaties in beeld Dit staat in het beleidskader wind energie 2021 dat het Terneuzense college van B en W heeft vastge steld en waarover de raadscommis sie omgeving volgende week woensdag spreekt. De vijf locaties die in beeld zijn, zijn: de Paulinapolder ten westen van bedrijventerrein Mosselbanken bij Dow, een gedeelte van bedrij venterrein Axelse Vlakte bij het Ka naal Gent-Terneuzen, een strook grond bij de Braakman ten zuiden van de Mosselbanken, toekomstig haven- en bedrijventerrein Weste lijke Kanaaloever ten zuidwesten van de Terneuzense sluizen, én herontwikkeling van het bestaande windpark in de Koegorspolder. Kanaalzone Ook worden drie gebieden uitge sloten, waarvan eerder sprake was dat er windturbines zouden kun nen komen. De bedoeling is wind- parken te concentreren in de Ka naalzone, zoals de provincie heeft aangegeven. De Eendragtpolder ten oosten van buurtschap Griete valt daarom af voor een windpark. Hetzelfde geldt voor het spaarbekkenterrein van waterbedrijf Evides langs de N61 (Hoek-Schoondijke). Ook de Oude Papeschorpolder bij Sas van Gent is afgeschreven, al ligt die wel in de Kanaalzone. Vanuit Sas van Gent is fel verzet gerezen tegen de locatie. Daar geven B en W van Ter neuzen gehoor aan. Het beleidskader windenergie 2021 biedt al met al nog redelijk wat ruimte om nieuwe windparken te ontwikkelen, terwijl een meerder heid in de Terneuzense gemeente raad eigenlijk tegen is. Diezelfde raad keurde eerder wel een plan goed voor de ontwikkeling van duurzame energie om opwar ming van de aarde tegen te gaan. Als Terneuzen zelf niets doet, be staat bovendien de kans dat de pro vincie ingrijpt, omdat Zeeland lan delijk aan de lat staat voor meer windenergie. Met het beleidskader houdt Terneuzen zelf de touwtjes in handen. Nieuwe turbines hoger Ontwikkelaars zijn aan zet, als het beleidskader wordt goedgekeurd. Het is aan hen om met voorstellen te komen en die met omwonenden te bespreken. De omgeving moet ook van de komst van windturbines kunnen profiteren door de vorming van een investeringsfonds en/of door finan ciële deelname van omwonenden. Als er nieuwe windturbines ko men, zullen deze hoger zijn dan die in de Koegorspolder. Die zijn, inclusief de rotorbladen, 120 meter hoog en hebben een maximaal vermogen van twee me gawatt. De nieuwe, met een vermo gen van drie a vier megawatt, mo gen tot 199 meter reiken, omdat ze kleiner niet rendabel zijn. Guido van der Heijden Philippine In koor lezen de kinderen hun ge dicht voor juf Nancy op: 'Veertig jaar geleden begon je als kleuterjuf. En van horen zeggen, waren je les sen echt niet suf. Je begon in Aar denburg, de Kikkerstad. Ja, ja, al die kleuters, het is toch wat!' Eigenlijk zit Nancy Warrens al iets langer dan veertig jaar in het onderwijs maar pensioentech- nisch gerekend was gisteren de heugelijke dag. In de gang hangt een artikel dat collega's ter gelegenheid van haar jubileum schreven. Het beschrijft hoe haar lange carrière verliep. Van een stage op de basisschool in haar geboorteplaats Zandstraat, via les geven in Aardenburg en Sluiskil tot nu zeventien jaar directeur in Philippine. Haar vinger priemt naar de dikke tikfout in de tekst, 'de verassing die haar nog staat te wachten'. ,,Ik ben ook gewoon juf, nu in Het krijtbord, dat mis ik wel een beetje groep zes maar ik heb in mijn car rière in alle groepen lesgegeven. In het begin vond ik de jongere groe pen het leukst. Nu geef ik liever de wat oudere groepen les. Bij vakken als aardrijkskunde en geschiedenis kun je ze echt wat meegeven." Want een beetje bagage, dat hoort bij het vak, is haar overtui ging. ,,Het zit hier", ze wijst naar haar hoofd. ,,De kennis. Maar zo werkt het nu niet meer. Alles moet op papier en gepland. We hebben heel wat administratieve last te genwoordig." ,,Toen ik hier als directeur begon was ik de enige vrouw." Dat is nu wel veranderd. Het hele team op Laureyn bestaat uit vrouwen. ,,Niet dat ik denk dat het veel uit maakt maar een evenredige verde ling zou beter zijn. We hadden een nogal oud team. De laatste tijd zijn daar jongere collega's bijgekomen en die brengen nieuwe ideeën mee. Dat is goed. We doen het niet zo slecht hier." ,,Het krijtbord, dat mis ik wel een beetje. Daar kon je tenminste nog heel mooi op schrijven. Teken les en tekenen, dat is echt wel mijn grote hobby. Dat doe ik zo graag. Ik volg zelf ook tekenlessen. Mis schien dat ik daar meer tijd voor ga vrijmaken als ik met pensioen ga. Maar zover is het nog niet. Ik vind het nog veel te leuk om kinderen wat te leren. En dat ze het fijn vin den om naar school te gaan, dat is het allerbelangrijkste.'' Slechts enkele zinnen besloeg de reactie. 'We respecteren zijn be sluit en waarderen zijn bijdrage aan de professionalisering van aan-z.' Geen woord over de reden die Van der Windt voor zijn ver trek aangaf, dat hij door de aan houdende discussie over zijn (om- streden) vaste aanstelling per 1 ja nuari dit jaar en zijn salariëring het vertrouwen in de samenwerking Reactie Terneuzen op vertrek Van der Windt telt slechts enkele zinnen met de gemeente heeft verloren. En ook het plezier in zijn werk. Een exacte datum waarop Van der Windt vertrekt, is nog niet be kend. Hij wil die bepalen in sa menspraak met het bestuur van aan-z, waarin onder anderen wet houder Ben van Assche zit als voorzitter en drie Terneuzense raadsleden. Van der Windt heeft ruim drie jaar bij aan-z gewerkt, waarvan twee jaar als tijdelijk di recteur. Zijn taak was orde op za ken stellen bij de instelling. De discussie over Van der Windts vaste aanstelling en sala riëring was mede aanleiding voor het gedwongen vertrek eind okto ber van wethouder Paula Stoker. Haar collega's in B en W zegden het vertrouwen in haar op. Nu Van der Windt de eer aan zichzelf houdt, is een conflict vermeden dat de gemeente Terneuzen duur geld had kunnen kosten. Van der Windt heeft namelijk, voor zover na te gaan, een rechtsgeldig ar beidscontract voor onbepaalde tijd. Hartenvriendjes worden gegeven aan kinderen of volwassenen van wie hulpverleners denken dat ze er door getroost en of mee geholpen kunnen worden. Luchiena Kuipers ontvangt vrij dag als eerste twaalf Hartenvriend jes. Zij verzorgt met haar bedrijf Poldersfeer in Hengstdijk individu- ele gezinszorg en gaat ervoor zor gen dat de Hartenvriendjes bij de kinderen terechtkomen die wel een steuntje in de rug kunnen gebrui ken of een fijne troost. Leuk om mee te spelen Hartenvriendjes kunnen kinderen helpen met hun therapie. Daarbij zijn ze ook gewoon leuk om mee te spelen. De leden van Inner Wheel gaan ook voor andere instellingen Hartenvriendjes maken. Sommige leden maken de poppen helemaal zelf, anderen doneren bijvoorbeeld de benodigde stoffen en de ritsen. Inner Wheel is een wereldwijde serviceclub die zich inzet voor goede doelen. Ze zamelen niet al leen geld in, maar steken ook zelf geregeld de handen uit de mouwen. woensdag 24 februari 2021 Strenge eisen aan windparken Vijf locaties zijn in beeld voor nieuwe windturbines in Terneu zen. Die plekken moeten aan strenge eisen voldoen, onder meer wat betreft de afstand tot woonkernen. Die moet op z'n minst één kilometer bedragen. Harmen van der Werf Terneuzen Wie de jubilaris is, kan niemand ontgaan. Een witte sjerp met veertig jarig jubileum erop. De kinderen van basisschool Lau- reyn in Philippine staan klaar als directeur Nancy Warrens over het rode lopertje het schoolplein oploopt. -Nancy Warrens, directeur basisschool Laureyn, zit veertig jaar in het onderwijs Het heeft even geduurd, maar daar kwam dinsdag dan toch desgevraagd de reactie van het Terneuzense college van B en W op het vrijdag onverwacht, door André van der Windt zelf aangekondigde vertrek als di recteur van welzijnsinstelling aan-z. Harmen van der Werf Terneuzen Een knuffel met een zakje waarin lieve briefjes of een teke ning gestopt kunnen worden. Leden van Serviceclub Inner Wheel Zeeuwsch-Vlaanderen maken Hartenvriendjes en zor gen dat ze bij de juiste mensen terechtkomen. Sheila van Doorsselaer Hengstdijk Directrice Nancy Warrens (rechts) luistert naar een gedicht van de kinderen van groep 1 en 2. Met oranje jas Anja van Damme, leerkracht groep 1 en 2. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53